Image
14.11.2019 0 Comments

Ohybná Motorola Razr predstavuje triumf technológií a dizajnu

Nový motorola razrTM je úplne prvým vyklápacím smartfónom s flexibilným displejom, ktorý sa celý dokáže zložiť a okamžite tak prináša známy, no jedinečný mobilný používateľský zážitok.   Spoločnosť Motorola vyvinula a testovala viac ako 20 rôznych prototypov v počiatočných fázach spotrebiteľského výskumu. Ako sa ukázalo, ideálnym riešením bol véčkový dizajn, ktorý všetci poznáme. Zaoberá sa skutočnými spotrebiteľskými problémami, prenosnosťou, bez toho, aby to ohrozilo zážitok z veľkej obrazovky. 

Vyhotovenie z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele a 3D Gorilla Glass vytvára ochrannú vonkajšiu škrupinu, ktorá sa príjemne drží. Rovnako ako pôvodný model RAZR, aj nový motorola razr je tenký a elegantný, pričom sa vyhýba výraznému kontrastu vo farbách a materiáloch, aby nedošlo k narušeniu plynulého dizajnu.

Priemyselne prvý, patentom chránený pánt bez medzery, umožňuje, aby zostali obe strany flexibilného zobrazovacieho systému po zatvorení dokonale zarovnané a zároveň chráni displej pred úlomkami a prachom. Antény sa zmestia do priestoru dvakrát menšieho ako majú súčasné smartfóny. Zariadenie je pokryté vrstvou odolnou voči vode a poskytuje ochranu voči  postriekaniu1. S týmto prelomovým inžinierskym prístupom a dizajnom predstavuje motorola ďalšiu fázu mobility. 

Vo vlne trendu zväčšovania smartfónov sa razr stáva kompaktným. 6,2-palcový displej Flex View s rozlíšením 2 140 × 876 a pomerom strán 21: 9 ponúka funkcie, na ktoré sú užívatelia zvyknutí. V zavretom stave bude mať skutočne vreckové rozmery 72 × 94 × 14 mm, no aj v tejto zmenšenej verzii je k dispozícii dotykový 2,4-palcový displej s rozlíšením 600 × 800 a s pomerom strán 4: 3. 

Na tomto externom interaktívnom displeji Quick View môžete pracovať s dôležitými informáciami aj na cestách a zároveň zostanete prítomný v danom okamihu. Môžete uskutočňovať hovory, odpovedať na správy, platiť klepnutím, ovládať hudbu, robiť úžasné selfies, používať Google asistenta a pristupovať k prispôsobeným nastaveniam, ako je napríklad zapnutie alebo vypnutie Bluetooth, Wi-Fi, hotspot a ďalším. To všetko bez toho, aby ste kedykoľvek telefón otvorili. 

Pod vonkajším displejom je umiestnený 16MPx fotoaparát so svetelnosťou F1,7 a elektronickou stabilizáciou. V zavretom stave s ním môžete snímať selfíčka, pričom pri roztvorení véčka je nad displejom ešte 5MPx selfie kamera. Hlasný reproduktor je na spodnej hrane vedľa USB-C konektora. Cez neho pôjde zrýchlene (15W TurboPower) dobíjať batériu, ktorá je zrejme najväčším kompromisom. Do tenkého tela sa dostal akumulátor s kapacitou 2 510 mAh. 

Motorola stavila na 2,2GHz osemjadrový Snapdragon 710, ktorý dopĺňa 6GB operačná pamäť a 128GB úložiska. Pre microSD kartu a nanoSIM sa miesto nenašlo, Razr totiž podporuje len eSIM. Vnútri je pripravený známy Android 9.0 Pie. Ikonická značka, prelomová technológia a štýlový dizajn robia zo smartfónu modernizovaný zážitok, ktorý zároveň prináša uspokojivý pocit zloženia telefónu jeho opätovným zaklapnutím.

Cena a Dostupnosť 
Nový motorola razr bude od decembra k dispozícii na vybraných trhoch v celej Európe. 
Pre viac informácií navštívte webstránku.


1 Konštrukcia odpudzujúca vodu vytvára bariéru, ktorá pomáha chrániť pred miernym vystavením vode, ako sú náhodné úniky, postriekania alebo ľahký dážď. Nie sú navrhnuté tak, aby boli ponorené do vody alebo vystavené tlakovej vode alebo iným tekutinám; môže časom klesať. Nie je vodotesný.
 
Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

SAP oznámil svoje hospodárske výsledky

28.01.2020 17:47

Spoločnosť SAP SE, svetový líder v oblasti podnikových informačných systémov, oznámila finančné výsledky za štvrtý štvrťrok a celý rok 2019. ⦁ nové objednávky cloudu vo fiškálnom roku 2019 narástli o ...

Tlačové správy

CZ: Sú optické média naozaj mŕtvou technológiou?

28.01.2020 17:38

Ne, právě naopak, optická média jsou stále „IN” a jsou důležitá a přínosná více než kdy jindy. Jsou jedním z nejdůležitějších doplňků cloudu a SSD a HDD úložišť, protože mají výhody, které ostatní tec ...

Tlačové správy

Prieskum Viber ukázal, že Slovákom na ochrane súkromia v online záleží, veľa však o tejto téme nevedia

28.01.2020 14:04

Rakuten Viber, popredná komunikačná platforma v regióne strednej a východnej Európy, usporiadala pri príležitosti medzinárodného Dňa ochrany osobných údajov prieskum v deviatich krajinách medzi viac a ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá