Office 365 sa mení na Microsoft 365. Už od 69 euro na celý rok

1

Hoci zákazníci si môžu stále kúpiť balík aplikácií na produktivitu Microsoft Office, spoločnosť chce v budúcnosti prejsť už len na model predplatného. Služba Office 365 v týchto dňoch prechádza na názov Microsoft 365. No okrem nového názvu je tu aj niekoľko aktualizácií, ktoré pomôžu pracovníkom, študentom a rodinám získať viac úžitku zo zahrnutých aplikácií.

Nástroje s umelou inteligenciou môžu pomôcť pri písaní dokumentov a e-mailov, ako aj pri tvorbe prezentácií programu PowerPoint. Microsoft sa však usiluje viac ovplyvniť aj domáce zariadenia pomocou funkcií 365 z oblasti bezpečnosti, financií a vzdelávania. Aplikácie Word, Excel, PowerPoint a ďalšie sú kompatibilné tak s desktopovými, ako aj mobilnými zariadeniami. (Bezplatná webová verzia Microsoft 365 je kompatibilná iba s desktopom.)

Verzie Personal a Family prichádzajú s 1 TB úložiska v cloude na používateľa a jednou hodinou hovorov Skype na mobilné telefóny a pevné linky mesačne (dostupné len vo vybraných krajinách). AI nástroj Microsoft Editor, ktorý pomáha používateľom písať jasnejšie vety a bol dostupný ako doplnok prehliadača, je teraz k dispozícii v aplikácii Word a Outlook. Word, Excel a PowerPoint dostávajú výučbové šablóny, ktoré môžu pomôcť rodičom, ktorí sa počas koronavírusovej pandémie zrazu stali učiteľmi.

To-Do pomôže so zoznamom pracovných úloh aj pri nákupe potravín. Nové vizualizačné nástroje v Exceli umožnia vytvoriť interaktívne prehľady o zdraví či financiách. Čoskoro bude k dispozícii aj aplikácia Family Safety, vďaka ktorej budú môcť rodičia kontrolovať čas strávený potomkami pred obrazovkami zariadení vrátane hernej konzoly Xbox.

Pre pracovníkov je určené predplatné Microsoft 365 Personal za 69 eur ročne (hoci pre väčšinu môže byť jednorazový nákup balíka Office jednoduchšia a dostupnejšia možnosť). Pokiaľ ide o rodiny, tu je predplatné Microsoft 365 Family trochu lákavejšie, za 99 eur ročne vám umožňuje zdieľanie až s 5 ľuďmi v rodine, a to vrátane 6 TB cloudového ukladacieho priestoru (1 TB na osobu).

Zdroj: engadget.com, microsoft.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
ofiice Windows Microsoft Digital dáta

1 komentár

Magori hnojaci pcrevue, je to Az od 69! reakcia na: Office 365 sa mení na Microsoft 365. Už od 69 euro na celý rok

26.4.2020 21:04
Magori hnojaci pcrevue, je to Az od 69!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať