SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B Advertisement

Oculus Rift predstavil virtuálne okuliare

Technológie
0

oculus.jpg Oculus na evente pred E3 predstavil finálnu verziu svojej VR. Hneď na začiatku bola predstavená finálna podoba zariadenia Oculus Rift. Je celé čierne, ľahké a sľubujú v ňom prakticky skutočnú virtuálnu realitu, ktorá prichádza práve s ním. Pre Oculus navrhli vlastný dizajn s dvoma displejmi OLED a vlastnou optikou.

Rozlíšenie nie je ešte maximálne, ale hovoria, že je to len začiatok a obraz je vraj dostatočne ostrý. Okrem toho majú okuliare senzory, ktorých pohyb a vzdialenosť sleduje externý senzor pripojený k PC. Ten môže sledovať tak okuliare, ako aj ďalšie ovládacie prvky. Nechýbajú ani slúchadlá s priestorovým zvukom.

oculus2.jpg

Oculus bude používať gamepad z Xboxu One, obe firmy uzatvorili partnerstvo a vďaka tomu bude Oculus priamo zapracovaný do Windows 10 a DX12. Hráči budú môcť navyše streamovať hry z Xboxu One do Oculus Riftu cez PC, kde sa v 3D pohľade zobrazí malé kino s veľkou obrazovkou, na ktorej budú hry Xbox One. Určite môžeme očakávať Oculus Rift pre Xbox One, je len otázka času, kedy to oficiálne ohlásia.


Oculus pripravuje množstvo VR zážitkov a jeden z nich bude od CCP, tvorcov Eve Online, ktorí pripravujú už predstavený VR vesmírny simulátor Eve Valkyrie. Ukážu ho a dajú ho hráčom vyskúšať už na E3, ale, samozrejme, vyjde až budúci rok spolu s Oculusom. Ďalšie štúdio Gunfire games prináša fantasy akciu Chronos so štýlovým vizuálom a s postupným starnutím postavy, ktorá bude bojovať podľa svojho aktuálneho veku. 

oculus3.jpg

Ďalšia prezentácia bola nečakaný titul Edge of Nowhere od Insomniac Games, VR adventúra, ktorá ponúka príbeh v zamrznutej krajine a mierne pripomína štýl Tomb Raidera. Ďalšie hry vyvíjajú aj Square Enix, Glu alebo Ready at Dawn. Mnohé z nich budú ukázané na E3.

K tomu si pre okuliare vytvorili vlastnú aplikáciu Oculus Home, kde budú všetky hry pre Rift na jednom mieste, vaši priatelia, ktorí sú on-line, sa do hier môžu priamo kliknutím napojiť. Prakticky to bude VR konkurencia Steamu.

oculus4.jpg

Oculus Rift vyjde v prvom štvrťroku 2016 a v balení budú okuliare Oculus, Xbox One gamepad, wireless adapter pre gamepad a kamerový senzor. Cenu zatiaľ neohlásili. Dodatočný doplnok pre okuliare bude Oculus Touch. Ten vyjde niekedy v prvom polroku 2016 a budú to dva malé gamepady určené do rúk, ktoré sú ľahké, majú tlačidlá, ale aj pohyblivé časti, ktorými môžu detegovať gestá a pohyby rúk. Predstavené budú na E3.


Zdroj: Sector

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať