Image
9.10.2018 0 Comments

OKI MC363 dnw: Úsporné a spoľahlivé multifunkčné zariadenie do kancelárie

Kompaktné a univerzálne multifunkčné zariadenie OKI MC363 umožňuje obojstrannú farebnú tlač s využitím LED technológie, skenovanie a kopírovanie. Dá sa pripojiť do firemnej siete, kde ho môžu zdieľať viacerí používatelia, alebo k počítaču cez USB. Model OKI MC363dnw okrem toho ponúka možnosť tlače cez bezdrôtovú sieť Wi-Fi. Tú ocenia nielen používatelia, ktorí potrebujú tlačiť z mobilných zariadení, ale aj v menších firmách a kanceláriách, kde využívajú bezdrôtové pripojenie note­bookov. Zariadenie je kompatibilné s aplikáciami a technológiami Google Cloud Print, Apple AirPrint, Cortado Workplace a ePrint.

OKI MC363 skenuje v rozlíšení 600 × 600 DPI s výstupnou farebnou hĺbkou 24 bitov a rýchlosťou až 26 strán za minútu farebne a 30 strán čiernobielo. Skener je vybavený automatickým reverzným podávačom dokumentov (RADF) na 50 listov. Kopírovanie je rovnako rýchle ako skenovanie a tlač. Naskenované dokumenty možno posielať na e-mailové adresy alebo počítače a tlačiarne v sieti, prípadne uložiť na USB kľúč či disk. Podávač dokumentov funguje spoľahlivo aj pri kopírovaní dokumentov, ktoré sú trochu pokrčené alebo vybraté z obálok, kde boli prehnuté na tri časti.

Uvedenie do prevádzky a pripojenie sa k tlačiarni zvládne aj začiatočník. Na počítači s operačným systémom Mac OS stačilo zariadenie pripojiť cez USB, nebola potrebná žiadna inštalácia ovládačov inicializovaná  používateľom. Vďaka kombinácii 3,5" grafického displeja s veľmi prehľadne riešeným používateľským rozhraním a samostatných tlačidiel na najpoužívanejšie funkcie je OKI MC363 veľmi ľahko ovládateľné zariadenie. Výhoda LED technológie je v tom, že tlačiareň má menej pohyblivých súčiastok než laserová, čo v praxi znamená menšie opo­trebenie a vyššiu spoľahlivosť, takže výrobca môže poskytnúť trojročnú záruku pre firmy aj domácnosti po bezplatnej registrácii produktu a pri používaní originálneho spotrebného materiálu.

Odporúčaná záťaž je približne 3000 vytlačených strán mesačne. Tlačiareň má zásobník na 250 listov papiera a dokúpiť sa dá voliteľný zásobník na 530 listov. K dispozícii je aj viacúčelový zásobník na 100 listov s automatickým snímaním na rôzne druhy papiera. Dajú sa však tlačiť aj vizitky, reklamné transparenty dlhé až 132 cm, letáky, prezentácie, príručky, štítky a ďalšie materiály do gramáže papiera 220 g/m2. Kapacity tonerových náplní vystačia na vytlačenie 3500 strán čiernobielo, prípadne 3000 strán farebne. Životnosť pásovej jednotky a zapekacej jednotky je 60 000 strán. Obrazový valec má výdrž 30 000 strán. Výmena všetkých komponentov je jednoduchá, takže ju zvládne každá sekretárka. Všetky prvky, s ktorými sa manipuluje, sú z modrého plastu, takže sú ľahko identifikovateľné. Pri výmene tonera stačí odsunúť modrú poistku na kazete a kazetu vybrať.  Po uchopení dvoch úzkych držadiel vytiahnete modul valcov aj s tonerovými kazetami. Rovnako jednoducho sa vymieňa aj zapekacia jednotka a pásová jednotka umiestnená pod modulom valcov. 

Rýchlosť tlače, kopírovania aj skenovania dokumentov formátu je na dané účely viac než dostatočná.  Prvá strana sa vytlačí do 9 sekúnd. Z vypnutého stavu je zahrievací čas 60 sekúnd, zo stavu power-save 32 sekúnd. Spotreba v režime hlbokého spánku je 1,5 W. K vysokej kvalite farebnej tlače prispieva technológia High Definition Color. Skúšal som tlačiť prospekty, letáky aj grafy s výsledkami analýz. Vernosť farieb je na daný účel dostatočná, materiály vyzerajú pestré a atraktívne.

Parametre:

• Max. rozlíšenie tlačiarne / skenera 200 × 600 dpi / 600 × 600 ppi; kapacita zásobníka: vstupný 250, výstupný 50; funkcie: RADF, fax, USB 2.0, LAN, Wi-Fi; rýchlosť tlače 26 strán/min farebne, 30 strán./min čiernobielo; rýchlosť kopírovania 1 strana 14 s farebne, 12 s čiernobielo; spotreba: maximálna 1170 W, priemerná 570 W, pohotovostný režim 100 W, úsporný mód 20 W, spánok 1,5 W; rozmery: 427 × 509 × 444 mm, hmotnosť 29 kg

• Cena: 384 EUR

• Cena tonerov: čierna (3000 výtlačkov) 60 EUR, farebné: 75 EUR (každá z farieb C, M, Y)

PLUSY, MÍNUSY:

+ Ekonomika prevádzky, jednoduchá výmena tonerov, spoľahlivosť
- Nič podstatné 

HODNOTENIE:

Rýchlosť tlače: 85 %
Spotreba: 90 %
Ovládanie: 90 %
Celkovo: 88 %

Zobrazit Galériu
OKI

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Creative Stage Air: Kompaktný soundbar pod monitor

09.04.2019 09:42

Bolo až prekvapujúce, ako málo miesta tento soundbar zaberie a ako ľahko ho možno integrovať na plochu pracovného stola, kde sa vďaka malej výške dá dobre umiestniť, prípadne ho môžete vhodne zakompon ...

Recenzie

Recenzia: ASRock X399M Taichi - Najmenšia doska k Threadripperu

22.02.2019 00:15

Tentoraz odbočíme od mainstreamových základných dosiek, a to k jednej unikátnej, určenej do pracovných staníc postavených na platforme AMD. Hoci zmenšených odrôd dosiek formátu ATX postavených na kon ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2019

Najnovšie videá

Cyber Central Malware Analysis Training


PC forum button