SAMSUNG_112020 SAMSUNG_112020 SAMSUNG_112020 Advertisement

O2 zefektívni poskytovanie služieb biometrickým podpisom

0

O2 na Slovensku prináša od februára na predajne ako prvý operátor biometrický podpis. Týmto krokom chce O2 zvýšiť bezpečnosť dokumentov, rýchlosť obsluhy, ako aj šetriť lesy znížením tlače dokumentov.

„Zavedenie biometrického podpisu na naše predajne je ďalším dôležitým krokom pre uľahčenie a zrýchlenie procesu kontaktu so zákazníkom. Navyše nová technológia nám dáva možnosť uplatnenia tohto zeleného riešenia v praxi a zároveň zvyšuje ochranu pred zneužitím dát,"uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa spoločnosti Telefónica Slovakia.

Biometrický podpis

Biometrický podpis je forma elektronického podpisu, pričom jej hlavným rozdielom oproti štandardnému elektronickému podpisu je zber biometrických dát samotného podpisu. Hlavným úžitkom tejto technológie je ochrana samotného zákazníka a zníženie nákladov na kolobeh dokumentov pri prenesení z papierovej do elektornickej formy.

V porovnaní s ručným podpisom na papieri nastane aj zvýšenie bezpečnosti procesu, pretože súčasťou každého elektronického dokumentu sú parametre podpisu, ktoré sú pre danú osobu jedinečné. Používané pero a podložka totiž snímajú až 12 iných vlastností podpisu, ako napríklad sklon, tlak a rýchlosť.


Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať