Image
26.4.2016 0 Comments

Súťaž o ocenenie NAJZISKOVEJŠIA IT FIRMA , IT OSOBNOSŤ, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka

O PODUJATÍ / OCENENIA PARTNERI / FOTOGALÉRIA / VIDEO / PRESS O SÚŤAŽI

Cieľ:

Cieľom je oceniť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií  a telekomunikácií, oceniť najinovatívnejšie slovenské IT produkty a najvýznamnejšie IT projekty realizované v danom roku. O nomináciách rozhodne a víťazov určí komisia zostavená z novinárov významných slovenských médií, ktoré sa dlhodobo a pravidelne venujú problematike IT a zástupcovia profesijných IT organizácií.

Postup:

Komisia zostaví širšiu nomináciu osobností, firiem, ktoré zodpovedajú kritériám hodnotenia, a vyžiada si od nich doplňujúce informácie. Súčasne  vyzve všetky firmy, aby prihlásili svoje produkty a realizovane projekty a poslali k nim doplňujúce podklady. Získané informácie komisia spracuje a podľa hodnotiacich kritérií pridelí osobnostiam, firmám, produktom a projektom bodové hodnotenie. Podľa počtu získaných bodov zostaví komisia užšie nominácie v jednotlivých kategóriách (prvých troch, o ktorých sa bude hlasovať v abecednom poradí). Z prvých 3 nominovaných firiem komisia v ďalšom kroku hlasovaním určí absolútneho víťaza. Mená víťazov sú zverejnené na slávnostnom vyhlásení  rámci podujatia IT GALA.

Rebríček NAJZISKOVEJŠÍCH IT FIRIEM ROKA 2017 zostavujú spoločnosti Across Private Investments, FinStat spolu s Digital Visions (PC REVUE). Hlavným kritériom pre zaradenie do rebríčka bola príslušnosť firiem do odvetvia informačných a telekomunikačných technológií, ako hlavného predmetu podnikateľskej činnosti. Z týchto firiem bolo vybraných 100 s najvyššou EBITDA, teda zisku pred zdanením, úrokmi, znehodnotením a amortizáciou. Tieto spoločnosti sa následne hodnotilo z hľadiska medziročného rastu EBITDA, návratnosti vlastného kapitálu (ROE), návratnosti aktív (ROA) a ziskovej marže. Za každý z týchto ukazovateľov mohla spoločnosť dosiahnuť 1 až 100 bodov, podľa toho ako sa umiestnila v rebríčku pre jednotlivé ukazovatele. Maximálny možný počet bodov, ktorý mohla dosiahnuť najlepšia spoločnosť bol 400 bodov. Hodnotili sa spoločnosti, ktorých účtovná závierka za rok 2016 sa najneskôr 29.8.2017 nachádzala na Registri účtovných závierok. 

Prihlásenie do súťaže

Členovia komisie sú si vedomí, že nemusia poznať všetky významné firmy či osobnosti, ktoré prispievajú k rozvoju IT priemyslu na Slovensku. Preto chcú dať slovenskej odbornej IT verejnosti možnosť nominovať kandidátov do širšieho výberu a touto cestou dať možnosť zapojiť sa do súťaže aj možno menej známym, napriek tomu dôležitým a významným firmám, osobnostiam či úspešným IT projektom.

Pokiaľ takú IT osobnosť, firmu a projekt poznáte a podľa hodnotiacich kritérií má šancu získať toto ocenenie, informujte o nej komisiu  e-mailom na adresu itgala@dvnet.sk.

Ak ste priamo z IT spoločnosti, či firmy pôsobiacej v IT oblasti a radi by ste prihlásili vašu  firmu, projekt či osobnosť do súťaže, môžete tak urobiť. Stiahnite si potrebný dotazník a vyplnený ho pošlite na adresu itgala@dvnet.sk. Zaradíme ho do výberu pre rok 2017. V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať na uvedenej adrese.

Dotazníky 2018:

IT produkt      IT projekt     IT osobnosť

                        

Kritériá hodnotenia

Kritéria hodnotenia IT OSOBNOSŤ roka:

 • prínos k technickému rozvoju v oblasti IT
 • prínos k rozvoju IT biznisu na Slovensku
 • účasť v poradných orgánoch, profesijných združeniach, akademické funkcie
 • podpora vzdelávania, osvety a informovanie verejnosti (prednášky, články)                            

Kritéria hodnotenia IT PRODUKT roka:

 • inovatívnosť a originálnosť:                                                                                             
 • dizajn a úžitkové vlastnosti:                                                                                                    
 • prínos pre cieľovú skupinu:                                                                                              
 • využívanosť:                                                                                                                        

Kritéria hodnotenia IT PROJEKT roka:

 • prínos pre cieľovú skupinu:                                                                                                
 • originálnosť a unikátnosť riešenia:                                                                                  
 • efektivita vynaložených prostriedkov                                                                         
 • využívanosť výsledkov projektu:                                                                                
 • referencie projektu:                                                                                                 

Zloženie komisie:

Ivan Kopáčik (ISACA), Ľuboslav Lacko (ITNEWS), Ján Šebo (CTF), Boris Tytykalo (Newton Media/SITA), Jozef Šupšák (eFOCUS), Filip Hanker (Živé.sk), Martin Drobný (PC REVUE) a Slavomír Bača (Mentor Partners). 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Oznamy

Posledná možnosť: Pošlite nám tip na IT osobnosť, projekt či produkt roka

20.06.2018 22:04

Na Slovensku vznikajú mnohé výborné nápady. Máme tu veľa výnimočných osobností, unikátnych projektov či produktov. O veľa z nich sa ale vie iba málo. Pomôžte nám ich nájsť a vybrať tie úplne najlepšie ...

Oznamy

Júnové PC REVUE už v predaji! Toto sú hlavné témy

07.06.2018 00:05

Ani v júni si nenechajte ujsť množstvo zaujímavých článkov zo sveta technológií a taktiež skvelú súťaž o GPS navigáciu kombinovanú s funkciami záznamovej kamery NAVITEL RE900 2V1! Tu je výber len zop ...

Oznamy

Kto získa „počítačových oskarov“? Pošlite svoj tip a pomôžete oceniť najlepšie slovenské IT osobnosti, projekty a produkty

05.06.2018 00:20

Na Slovensku vznikajú mnohé výborné nápady. Máme tu veľa výnimočných osobností, unikátnych projektov či produktov. O veľa z nich sa ale vie iba málo. Pomôžte nám ich nájsť a vybrať tie úplne najlepšie ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AJ_TY_06

Najnovšie videáPC forum button