Image
23.1.2020 0 Comments

Nový skladací smartfón Samsungu sa zdá oveľa lepší ako Galaxy Fold

Nový skladací telefón Samsungu bude predstavený až o pár týždňov, ale už dnes sa zdá, že prinesie zlepšenie v porovnaní s Galaxy Fold. Údajne sa bude nazývať Galaxy Z Flip a bude mať véčkový dizajn.

Vďaka Maxovi Weinbachovi z webu XDA Developers teraz vieme trochu viac o tom, ako bude skladací displej fungovať. Mal by ponúknuť možnosť uzamknutia“ pod uhlom 90 stupňov, a tak spodná polovica telefónu bude môcť poslúžiť ako stojan. Aplikácie vrátane fotoaparátu telefónu budú schopné využiť túto polohu, čo môže byť užitočné pri videohovoroch alebo sledovaní krátkych videí. Weinbach tiež hovorí, že Flip preberie aj ďalšiu užitočnú vlastnosť véčkových modelov – ukončenie telefónneho hovoru zložením.

Razr od spoločnosti Motorola funguje trochu inak. Hoci ide o véčkový model, jeho záves sa nemôže „uzamknúť“ v 90-stupňovej polohe. Namiesto toho jeho menšiu sekundárnu obrazovku možno použiť v niektorých aplikáciách, aj keď je telefón zložený. Z Flip bude používať jeden, údajne 6,7-palcový displej, ktorý sa dokáže prispôsobiť dvom rôznym orientáciám.

To sú, samozrejme, zatiaľ neoverené zvesti, ale sú v súlade s koncepciou, ktorú Samsung naznačil na minuloročnej konferencii pre vývojárov. Očakáva sa, že na podujatí Unpacked 11. februára spoločnosť okrem Galaxy Z Flip predvedie svoju ďalšiu zostavu vlajkových telefónov Galaxy S20, pripravených na 5G.

Zatiaľ čo Galaxy Fold bol nemotorný, ani nehovoriac o záhybe, vyzerá to tak, že Galaxy Z Flip umožní využiť svoju skladaciu obrazovku spôsobom, ktorý má zmysel. Samsung chce uľahčiť aj manipuláciu s telefónom. Nebude neohrabane široký a možno ho budete môcť používať aj jednou rukou.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Prvý akrobatický dron predviedol extrémne letecké manévre

19.02.2020 00:15

Video nakrútené v Chorvátsku ukazuje 12-rotorovú koaxiálnu multikoptéru zostrojenú spoločnosťou Drone Champions AG s cieľom propagovať jej videohru Drone Champions League (DCL). Zo šasi z uhlíkových v ...

Technológie

Autonómne roboty pomáhajú šľachtiteľom vytvárať plodiny budúcnosti

17.02.2020 00:10

Vedci z Illinoiskej univerzity v Urbana-Champaign testujú na pokusnom poli robot TerraSentia, pripomínajúci odolnejšiu verziu kosačky na trávu. Robot je vybavený terénnymi kolesami a kamerou s vysokým ...

Technológie

Mačkopes. Mobilný telefón s rotačným číselníkom

14.02.2020 00:15

Justine Hauptová, ktorá pracuje ako inžinierka v Národnom laboratóriu v Brookhavene v New Yorku, zobrala rotačný mechanizmus zo starého telefónu, spojila ho s mikrokontrolérom a 3G modemom a to všetko ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá