Image
3.11.2019 0 Comments

Nový operačný systém DSM 7.0 pre NAS a riešenia pre podnikových používateľov od Synology

Spoločnosť Synology predstavila sériu inovácií s cieľom priniesť na trh novú platformu pre dátový manažment, ktoré bezproblémovo integrujú firemnú hardvérovú aj softvérovú infraštruktúru vrátane cloudových služieb s cieľom pomôcť firmám efektívne manažovať ich exponenciálny dátový rast.

Srdcom novej platformy je nový operačný systém DiskStation Manager (DSM) 7.0. Medzi jeho kľúčové vlastnosti patrí podpora moderného dátového úložiska priamo v podniku, monitoring hrozieb priamo v cloude a natívne hybridné cloudové dátové možnosti úložiska. 

Novinky DSM 7.0 a nové riešenia pre firmy sú zhrnuté vo videuGardvér, softvér, služby a cloud tvoria komplaxný ekosystém

Operačný systém DSM 7.0 prichádza s niekoľkými novými a taktiež aktualizovanými balíčkami, obzvlášť Synology Photos. Aplikácia Photo Station pre fotografov a aplikácia Moments pre spotrebiteľov, ktoré sú už dnes veľmi populárne, sa zjednotili do jedného nástroja.

Synology Photos je inteligentným riešením manažmentu fotografií, ktoré ponúka kolaboratívne funkcie a je plne prispôsobiteľné s cieľom splniť aj tie najnáročnejšie požiadavky.

Zjednodušila sa aj konfigurácia

Prehľadné informácie o aktuálnom stave NAS

DSM 7.0 prináša nový Storage Manager, rozšírenú vyrovnávaciu pamäť SSD a ešte hlbšiu integráciu s virtualizačným prostredím. 

Storage Manager má redizajnované rozhranie s cieľom umožniť používateľovi lepšie pochopiť architektúru jeho úložiska, využitie miesta a poskytnúť okamžité návrhy na riešenie problémov.

SSD Cache Advisor vytvára odporúčania o veľkosti vyrovnávacej pamäti na základe optimálnych nákladov na výkon analyzovaním vstupno-výstupných vzorov pracovných záťaží v reálnom svete. Služby bežiace bez prerušia aj počas inštalácie či deinštalácie pamäte SSD môžu byť výkonnostne zrýchlené v momente, keď to najviac potrebujete – pri zálohovaní, vytváraní snímok, skenovaní súborov či sprístupnení veľkých databáz.

Synology Storage Console pre VMWare a Windows umožňuje monitorovania úložiska a optimalizáciu výkonu na jeden klik v rámci riešení VMware vCenter a Windows Server, čo výrazne zvyšuje efektívnosť manažmentu vo virtualizovaných prostrediach.

Spravovať a odstraňovať poruchy zostavách viacerých serverov môže byť náročná úloha, najmä pre firmy s limitovanými rozpočtami a neveľkým množstvo IT správcov. Active Insight je prvá cloudová služba od Synology, ktorá ponúka predikciu a ochranu, proaktívne hlásenia anomálií na ktoromkoľvek zo serverov prinášajúc návrhy opatrení, ktoré znižujú riziko vzniku neželaných udalostí.

Centrálny monitoring zobrazuje výkonnostné trendy serverov v reálnom čase aj z minulosti a taktiež systémový stav všetkých vašich Synology NAS v jedinom náhľade, umožňujúc správcom rýchlo identifikovať miesta s nedostatočnými prostriedkami.

Synology C2 je propertiárne riešenie verejných cloudových služieb – už dnes chráni dátové zálohy viac ako 28 000 firiem, podnikov a súkromných používateľov. So službou Hybrid Share môže Synology C2 rozšíriť zdieľané adresáre existujúcich NAS o vysoko škálovateľné úložné miesto platené formou pay-as-you-go. Ponúka rozšírenie úložiska a obnova po havárií: alternatíva fyzického upgradu vašich úložných riešení s cieľom zvýšiť samotnú kapacitu. V prípade havárie môžu byť existujúce konfigurácie obnovené na nový NAS server v priebehu niekoľkých minút s okamžitým obnovením prístupov k všetkým zdieľaným adresárom v službe C2.

Synology C2 taktiež umožňuje zdieľanie súborov na viacerých miestach: pobočky z viacerých geografických lokácií sa môžu pripájať na rovnaký zdieľaný adresár v službe C2, pričom lokálny NAS drží v pamäti iba tie súbory, ktoré skutočne potrebuje. Táto technológia dramaticky redukuje záťaž prenosového pásma a taktiež celkovej úložnej kapacity potrebnej na zdieľanie súborov medzi pobočkami.

Pre podnikových používateľov Synology ponúka: 

Výkonnostne orientované produkty: produktový rad all-flash FS a séria SA pokrývajú rôznorodé požiadavky na IOPS výkon, kapacitu a rozpočet.

Produkty s maximálnou dostupnosťou: duálny kontrolér UC3200 typu Active-Active pre neprerušované iSCSI služby a zariadenie SA3200D typu Active-Active s plnou funkcionalitou DSM.

Produkty s vysokou dátovou hustotou: serverové 60-šachtové zariadenie HD6400 veľkosti 4U ponúka takmer 1 PB hrubého úložného priestoru s infraštruktúrnymi nákladmi, ktoré máte pod palcom.

Produkty s optickým pripojením: podpora sieťových kariet s optickým pripojením ponúka SAN administrátorom pôsobivú a pritom cenovo efektívnu možnosť bezproblémovej integrácie do ich existujúcich prostredí.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Prídavná obrazovka CastAway zdvojnásobí plochu displeja vášho smartfónu

15.11.2019 00:20

Páči sa vám Microsoft Surface Duo, ale nemáte peniaze, aby ste vymenili svoj súčasný telefón? Možno vás zaujme kampaň na portáli Indiegogo. CastAway je druhá obrazovka pre smartfón, o ktorej tvorcovia ...

Inovácie 1

Algoritmus dokáže odstrániť vodu zo snímok zhotovených pod vodou. Výsledky sú výborné

15.11.2019 00:15

Postdoktorandka Derya Akkaynak z Haifskej univerzity vyvinula algoritmus Sea-thru, ktorý môže urobiť fotografie nasnímané pod vodou jasnejšími. Aj keď „odstránenie vody“ nie je vedecké vysvetlenie toh ...

Inovácie

Motorola vzkriesila Razr ako skladací smartfón s velkým displejom

15.11.2019 00:05

Motorola Razr je späť, ale teraz ako smartfón s Androidom. Spoločnosť oficiálne ohlásila svoj dlho očakávaný sklápací telefón. Tohtoročný model si vo všeobecnosti zachoval tvar predchodcu, ale klávesn ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá