Nový notebook ASUS má dva 4K displeje a špičkové špecifikácie

Technológie
3

Predstavte si, že by ste na MacBooku Pro s dotykovým panelom mohli potiahnuť displej nadol, aby zaberal takmer polovicu priestoru, kde sa zvyčajne nachádza klávesnica. Tak nejako vyzerá nový ZenBook Pro Duo, ktorý ASUS predstavil na taiwanskej výstave Computex.

Táto koncepcia je podobná notebooku HP Omen X 2S, ktorý má takisto menší displej, umiestnený pod tým bežným a nad klávesnicou. Jeho sekundárna obrazovka však má skromných 6 palcov, zatiaľ čo ASUS ZenBook Pro Duo má ultraširoký 4K dotykový displej s uhlopriečkou 14 palcov (pomer strán 32:9), ktorý sa hodí na zobrazenie niekoľkých aplikácií vedľa seba. Možno ho použiť ako samostatný monitor alebo na rozšírenie hlavného displeja. Ten predstavuje 15,6-palcový 4K UHD panel OLED s pomerom strán 16:9.

A okrem druhého displeja, ktorý ASUS nazýva ScreenPad Plus, má zariadenie v skutočnosti aj tretiu obrazovku vo forme trackpadu, ktorý slúži ako číselná klávesnica.

Na ZenBook Pro Duo si určite musíte chvíľu zvykať. Klávesnica je trochu prepchatá a trackpad je umiestnený napravo od nej (nie pod ňou). No ak vám najviac záleží na displeji, to všetko stojí za to. Počas hrania hry na celej obrazovke si budete môcť otvoriť okno s četom alebo pri pozeraní videa na celej obrazovke si robiť poznámky na sekundárnom displeji, zariadenie totiž podporuje stylusy a jeden je aj súčasťou balenia.

Ostatné parametre sú takisto veľmi dobré. Jedna z konfigurácií má až 8-jadrový procesor Intel Core i9, RAM s kapacitou 32 GB a grafický čip NVIDIA GeForce RTX 2060 (6 GB GDDR6 VRAM). Notebook disponuje portom Thunderbolt 3, dvoma portmi USB-A, portom HDMI a konektorom na slúchadlá. Nechýbajú ani dva veľké chladiace otvory, na každej strane jeden. ZenBook Pro Duo má aj 1 TB SSD PCIe x4, Wi-Fi 6, bluetooth 5.0 a IR webovú kameru.

Dostupná bude aj menšia verzia s dvoma displejmi. Zenbook Duo bude mať 14-palcový hlavný displej a sekundárnu obrazovku s uhlopriečkou 12,6 palca. Najvyšší variant bude mať procesor Intel Core i7 a grafický čip NVIDIA GeForce MX250.

Ceny ešte neboli ohlásené, no ASUS hovorí, že oba notebooky budú k dispozícii v treťom štvrťroku 2019.

Zdroj: mashable.comthenextweb.com

redakcia

Všetky autorove články
Asus 4K displej notebook

3 komentáre

Vysvetli mi niekto ... reakcia na: Nový notebook ASUS má dva 4K displeje a špičkové špecifikácie

29.5.2019 09:05
... naco je notebooku 4k display? Mam 15 palcovu T570-tku a vyslovene som si ziadal len FullHD. A som happy. Chcem vidiet cloveka co na 15 palcoch uvidi rozdiel medzi Full HD a 4k. Ano, na 57 palcovej telke ho jasne vidno. Ale na notebooku????
Reagovať

:D reakcia na: Nový notebook ASUS má dva 4K displeje a špičkové špecifikácie

28.5.2019 18:05
Ak clovek potrebuje na notebooku nieco robit, tak neverim, ze 156 palca staci na cely den prace na 4k rozliseni. :D Potom pride domov a divi sa, ze nevidi na program :D alebo TV obrazovku. :D
Prenosne to je, ale je to aj na pracu? (Pracou nemyslim pozeranie netu :D alebo napisaie tabuly s 20timi hodnotami.)
Reagovať

RE: :D reakcia na: :D

11.7.2019 10:07
no pokud ti ta tabulkas 20ti hodnotama vydela penize je to prace- nebo ne? pakteda chci definici prace pls :)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať