Image
31.10.2019 0 Comments

Nový model kolaboratívneho robota UR16e od Universal Robots

Nový model UR16e rozširuje možnosti kolaboratívnej robotiky, zvládne vyššie manipulačnézaťaženie až do 16 kg a je vhodný pre podniky snažiace sa o urýchlenie automatizácie.UR16e kombinuje veľké manipulačné zaťaženie s rádiusom 900 mm a opakovateľnosť pohybu s presnosťou +/- 0.05mm. Je tak ideálny pre automatizáciu úloh, medzi ktoré patrí napríklad manipulácia s ťažkými predmetmi a materiálmi, alebo údržba strojov.

Video ukazuje, že programátorom robotov od Universal Robots sa môžete stať za menej ako 10 minút

UR16e, vyvinutý na  inovatívnej platforme e-Series umožňuje rýchle nastavenie  vďaka jednoduchému programovaniu a malému pôdorysu. Jeho programovanie a integrácia do súčasných výrobných procesov je jednoduchá – bez ohľadu na užívateľské skúsenosti alebo teoretické znalosti. Rovnako ako všetky koboty z portfólia UR je možné aj UR16e rozbaliť, namontovať a naprogramovať do prevádzky za menej ako jednu hodinu. S malým pôdorysom a rádiusom 900 mm sa UR16e ľahko integruje do akéhokoľvek výrobného prostredia bez potreby akýchkoľvek ďalších úprav a zásahov. 

Šestnásť kilogramov manipulačného zaťaženia UR16e eliminuje problémy s ergonómiou a produktivitou na pracovisku. Zamestnanci tak nemusia zdvíhať a manipulovať s ťažkými bremenami, čo znižuje náklady a šetrí čas.  Kolaboratívny robot UR16e je navrhnutý pre automatizáciu procesov vyžadujúcich veľké manipulačné zaťaženie, obsluhu CNC strojov, vrátane manipulácie s viacerými komponentami, bez toho, aby bola znížená presnosť.  

Rovnako ako ostatné kolaboratívne roboty (koboty) z rady e-Series;UR3e, UR5e a UR10e, má aj UR16e zabudovaný senzor sily, 17 konfigurovateľných bezpečnostných funkcií, vrátane prispôsobiteľného času zastavenia a vzdialenosti ramena a intuitívne programovanie. UR16e spĺňa najnáročnejšie regulácie a bezpečnostné štandardy pre ničím neobmedzenú spoluprácu medzi robotom a človekom, vrátane EN ISO13849-1, PLd, Category 3 a EN ISO 10218-1.

Linka s kolaboratívnymi robotmi vyrábaná na zákazku v MTS Krivá

V súčasnosti je po celom svete v prevádzke vyše 37 000 kobotov. Najčastejšie vykonávajú únavné a náročné úlohy naprieč všetkými výrobnými prostrediami, zahrňujúcimi montáž, pick and place, leštenie, paletizáciu, údržbu strojov, alebo uťahovanie skrutiek. S unikátnym a otvoreným ekosystémom certifikovaných produktov UR+  a UR Academy, platformou pre vzdelávanie, je implementácia najlepších možných riešení kolaboratívnej robotiky pre takmer všetky oblasti výroby veľmi jednoduchá a finančne nenáročná.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Prídavná obrazovka CastAway zdvojnásobí plochu displeja vášho smartfónu

15.11.2019 00:20

Páči sa vám Microsoft Surface Duo, ale nemáte peniaze, aby ste vymenili svoj súčasný telefón? Možno vás zaujme kampaň na portáli Indiegogo. CastAway je druhá obrazovka pre smartfón, o ktorej tvorcovia ...

Inovácie 3

Algoritmus dokáže odstrániť vodu zo snímok zhotovených pod vodou. Výsledky sú výborné

15.11.2019 00:15

Postdoktorandka Derya Akkaynak z Haifskej univerzity vyvinula algoritmus Sea-thru, ktorý môže urobiť fotografie nasnímané pod vodou jasnejšími. Aj keď „odstránenie vody“ nie je vedecké vysvetlenie toh ...

Inovácie

Motorola vzkriesila Razr ako skladací smartfón s velkým displejom

15.11.2019 00:05

Motorola Razr je späť, ale teraz ako smartfón s Androidom. Spoločnosť oficiálne ohlásila svoj dlho očakávaný sklápací telefón. Tohtoročný model si vo všeobecnosti zachoval tvar predchodcu, ale klávesn ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá