Nový konkurent pre Teslu. Lucid Motors má elektromobil s dojazdom 640 km a zrýchlením 0/100 km/h za 2,5 sekundy

0

Spoločnosť Lucid Motors (predtým Altieva) predstavila luxusný elektromobil, ktorý môže konkurovať automobilom Tesly.

Air EV s uvádzacou cenou 100 000 dolárov bude štandardne vybavený 100 kWh akumulátorom, ale zvoliť si možno aj väčšiu 130 kWh verziu, ktorá umožní dojazd až 640 km, čo je viac ako v prípade vlajkového Modelu S P100D od Tesly. Pod kapotou sa skrýva 1000 koní a zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosiahne za 2,5 sekundy.

Dizajn je vskutku luxusný – kožené čalúnenia vnútri, kovový exteriér a sklená strecha, to všetko vytvára pocit väčšieho priestoru v už aj tak priestrannej kabíne pre cestujúcich. A čo je prekvapujúce, zadné sedadlá sú sklopné podobne ako sedadlá v prvej triede lietadla.

 Vozidlo je nabité technológiami. K dispozícii sú tri dotykové displeje, všetky ovládacie prvky na nich sú ľahko dosiahnuteľné. A keby to nestačilo, je tu aj doplnkový štvrtý displej vo veľkosti iPadu, ktorý sa vynorí zo stredu palubnej dosky po stlačení tlačidla. Dotykový displej sa nachádza aj medzi zadnými sedadlami, umožňuje ovládať ich naklonenie.

Air bude vybavený aj technológiami na autonómne riadenie, napr. rôznymi senzormi, radarom s dlhým dosahom, kamerami a lidarom. Niektorými funkciami bude elektromobil disponovať už pri uvedení na trh, ďalšie sa budú postupne dodávať pomocou softvérových aktualizácií over-the-air.

Lucid Motors plánuje začať výrobu Air EV koncom roka 2018.

Zdroj: digitaltrends.com

engadget.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Tesla Lucid Motors

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať