Image
5.6.2019 0 Comments

Nový iRobot v spolupráci s robotickým mopom povysávajú aj umyjú dlážku

Spoločnosť iRobot predstavila koncom mája ďalšie novinky v oblasti robotického upratovania. Je pravda, že zatiaľ sú na oba úkony potrebné dva stroje, novinky: vysávač Roomba S9 a mop Braava jet m6. Zjednocuje ich technológia iRobot Imprint Link, pomocou ktorej roboty komunikujú. Okrem týchto noviniek funguje taktiež s vysávačom Roomba i7+, ktorý uviedli na trh vlani v septembri.

Novinky sú už dostupné v USA a v Kanade, do vybraných Európskych krajín sa začnú expedovať 12. júla. Vysávač Roomba S9 so základnou nabíjacou stanicou stojí 1000 dolárov, verzia S9+ s automatickým vysypávaním odpadu potom vyjde na 1300 dolárov. Nový robotický mop Braava jet m6 začína na 500 dolároch.

Keď sa roboty rozprávajú
Funkcia prepojenia zariadení je k dispozícii v mobilnej aplikácii iRobot Home ako Linked clean. Treba podotknúť, že z veľkej časti ide o marketingový ťahák – roboty v skutočnosti priamo nespolupracujú. Keď vysávač dokončí svoju prácu, odošle túto informáciu do cloudu, a mop potom začne mokré upratovanie.

iRobot je v segmente robotického upratovania priekopníkom. V minulom roku napríklad predstavil novú základňovú stanicu, ktorá z nádobky na odpad vysaje nazbieraný prach. Majiteľ tak nemusí často riešiť vysýpanie – stačí len raz za čas vymeniť vrecúško za nové. 

Vysávač s novým dizajnom
Nová Roomba s9 je celkom prepracovaná – očividná je zmena tvaru tela. Disponuje technológiou mapovania, čo znamená, že v priebehu upratovania pozná svoju polohu v rámci domácnosti a vie, kde už upratoval. V aplikácii sa dajú definovať miestnosti a plán ich upratovania. 

Oproti modelu i7 prináša novinka o 30 % širšie zametacie kefy a má silnejší motor, poskytujúci až 40 -krát väčší sací výkon. Je vybavená novým 3D senzorom, ktorý jej pomáha prechádzať veľké priestory popri stenách a do rohov. Senzor sníma situáciu pred vysávačom 25x za sekundu. Rohový zmeták používa päťcípe ramená na presun prachu a nečistôt z rohov a od stien, aby ich mohol robot vysať. Filter s vysokou účinnosťou zachytáva 99 % alergénov, plesní, peľu a roztočov.

Nový robotický mop
Robotický mop Braava jet m6 pracuje s čistiacimi vankúšikmi Dry Sweeping alebo Wet mopping. V režime suchého upratovania používa elektrostatickú silu na zachytenie nečistôt, prachu a chlpov. Počas mokrého upratovania si poradí s lepkavými nečistotami, špinou a ďalším neporiadkom. 

Rovnako ako Roomba s9+, aj Braava jet m6 využíva niekoľko navigačných technológií, vďaka ktorým naučia pôdorys upratovaného priestoru. Z mobilnej aplikácie iRobot Home sa dá tiež definovať, ktoré izby a ako často ich má robot upratovať. Robotický mop je určený pre pevné podlahy – napríklad parkety, linoleum, dlažbu alebo kameň. 

Zdroj: irobot.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle

Inteligentný reproduktor môže sledovať dýchanie dieťaťa a upozorniť na zastavenia srdca počas spánku

17.10.2019 00:20

Funkcia bieleho šumu inteligentného reproduktora by sa mohla použiť ako bezkontaktný spôsob na sledovanie pohybov rúk a nôh, dýchania a plaču dieťaťa. Inovatívny systém využíva biely šum na detekciu ...

Lifestyle

Číňania si budú musieť nechať naskenovať tvár, aby získali prístup na internet

15.10.2019 00:05

Od 1. decembra budú musieť čínski občania umožniť telekomunikačným operátorom naskenovať ich tváre pri registrácii na prístup na internet alebo na získanie nového telefónneho čísla. Nové pravidlo ozn ...

Lifestyle

Udržať si v práci pozornosť je stále náročnejšie. Toto sú odporúčania, ako sa s tým vyrovnať

11.10.2019 00:05

Asi to poznáte. Prídete ráno do práce, zapnete počítač a zrazu sa to na vás vyvalí: najnovší tweet, o ktorom každý hovorí, príspevky na Facebooku, virálne video na YouTube, SMS od člena rodiny. Až sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019
MANDAYIT 2019