Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Nový iPad Pro má lidar a klávesnicu s trackpadom

0

Nový iPad Pro od Apple vyzerá ako hybrid jeho predchodcu a iPhonu 11 vďaka duálnemu fotoaparátu na zadnej strane. Fotoaparáty však majú niečo navyše – používajú lidar, technológiu, ktorú možno bežne vidieť v autonómnych vozidlách. V prípade iPadu slúži na zistenie hĺbky a zlepšenie funkcie rozšírenej reality. A čo je ešte zaujímavejšie, klávesnica tabletu má teraz zabudovaný trackpad.

Sústava fotoaparátov je podobná ako na najnovších telefónoch iPhone 11. K hlavnému fotoaparátu je pridaný ultraširokouhlý, spomínaný lidar je na pravej strane. Na meranie vzdialenosti využíva lúče infračerveného svetla a dokáže snímať hĺbku až do piatich metrov. Apple uvádza, že aplikácia na meranie Measure teraz môže vypočítať niekoho výšku a je presnejšia pri meraní objektov.

Nový iPad obsahuje čipovú súpravu A12Z Bionic. Čip má osemjadrové GPU a lepší tepelný návrh, čo ho podľa Applu robí 2,6-krát rýchlejším v porovnaní s iPadom Pro z roku 2017. Vybrať si možno uhlopriečku 11" alebo 12,9". Cena sa začína od 799 dolárov, model s Wi-Fi stojí 999 dolárov. Modely s mobilným pripojením sú ešte drahšie. Nový obal s klávesnicou, ktorý si treba dokúpiť samostatne, udržuje tablet zdvihnutý pomocou magnetov.

K dispozícii je port USB-C, ktorý umožňuje aj priechodné nabíjanie, takže port USB-C na tablete sa uvoľní napríklad na použitie pre čítačku kariet SD. Trackpad v dolnej časti vám umožní používať kurzor v iPadOS. Kurzor je guľatý a vznáša sa nad určitými časťami používateľského rozhrania (napríklad nad ikonami) a trochu ich animuje. Môžete ho použiť na kliknutie na hodiny, aby ste sa dostali do Ovládacieho centra, prípadne ho posuniete na obrazovke úplne doprava a zobrazíte svoje aplikácie Slide Over.

Pridanie trackpadu je ústupok používateľom, ktorí roky volajú po podpore myši. Apple však vždy tvrdil, že jeho telefóny a tablety sú zariadenia s dotykovým ovládaním. Pokiaľ ide o klávesy, majú rovnaký mechanizmus, aký používa Apple pre svoju klávesnicu Magic. Klávesnica je podsvietená. Zatiaľ čo nový iPad Pro bude k dispozícii od 25. marca, na klávesnicu s trackpadom si budete musieť počkať do mája.

Zdroj: wired.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Apple iPhone iPad tablet GPS Digital dáta klavesnica

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať