Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Nový basketbalový robot Cue 3 od Toyoty dokáže dosť spoľahlivo dávať trojky

Technológie
0

Basketbalový robot Toyoty síce nemôže driblovať ani smečovať, ale pri trestnom alebo trojbodovom hode zriedka minie kôš. Pri nedávnej demonštrácii doň trafil v piatich z ôsmich pokusov z trojbodového územia. Je vysoký 207 centimetrov a volá sa Cue 3.

Ak má robot strieľať do koša, musí mať dobrý systém videnia a musí byť schopný vypočítať dráhu lopty. Cue 3 používa senzory na trupe, aby si vytvoril trojrozmerný obraz s pozíciou koša. Dokáže nastaviť motory v ramene a kolenách tak, aby poskytol hodu správny uhol a švih.

Spoločnosť sa nezamýšľa nad tým, akým spôsobom môže byť táto technológia užitočná, skôr chce ukázať, že jej inžinieri sú otvorení novým myšlienkam a výzvam.

Odborníci hovoria, že roboty, ktoré môžu napodobňovať ľudské pohyby alebo ich dokonca robiť aj lepšie, sa môžu stať užitočnými napríklad pri zbere plodín, doručovaní zásielok či pri práci v továrňach a skladoch.

A kedy budú humanoidné roboty schopné smečovať či vykonávať aktivity vyžadujúce beh, driblovanie a skákanie? Odborníci z Toyoty to odhadujú na 20 rokov.

Zdroj: apnews.com

redakcia

Všetky autorove články
Toyota robot basketbal hadzat senzor aktivita

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať