Image
23.7.2014 0 Comments

Nový bankový trójsky kôň na predaj za 7000 dolárov

Blesk_kon.jpg Trójsky kôň, ktorého úlohou je krádež prihlasovacích a finančných údajov z on-line bankových služieb, sa aktívne propaguje a predáva na čiernom trhu.

Malvér s označením Kronos je určený na krádeže dát prostredníctvom internetových prehliadačov Internet Explorer, Mozilla Firefox a Google Chrome.

Spoločnosť Trusteer, ktorá tohto trójskeho koňa odchytila​​, tvrdí, že malvér môže využiť techniku ​​zachytávania dát z webových formulárov a obsahu HTML. Podľa inzerátu na jednom z utajovaných fór kyberzločincov využíva novinka metódu skriptov pridávajúcich obsah, označovaných ako web-inject. S touto technikou ako prvý prišiel neslávne známy malvér Zeus, ktorého vývoj bol však už zastavený. 

V opise malvéru je uvedené, že okrem možnosti odcudzenia dát ponúka trójsky kôň moduly tak pre 32-bitové, ako aj 64-bitové verzie systému. Kód je vybavený aj maskovacími prvkami, ktoré ho majú chrániť pred detekciu pomocou antivírusových programov. A obsahuje dokonca nástroje na blokovanie konkurenčného malvéru. Vývojári KRONOS tiež vyhlasujú, že kód môže obísť takzvaný sandboxing, používaný v moderných operačných systémoch, ktorý umožňuje izolované spúšťanie kódu bez prístupu k ostatným častiam systému. 

Malvér sa na čiernom trhu predáva za 7000 dolárov a táto suma zahŕňa ďalšie aktualizácie a opravy chýb. Jeho tvorcovia tvrdia, že pokiaľ ide o technické možnosti, ich malvér sa vyrovná takým programom na infikovanie systému ako Zeus alebo SpyEye. Zamestnanci Trusteer oznámili, že sa im zatiaľ nepodarilo získať zdrojový kód tohto malvéru. 

Podľa Dmitrija Tarakanova, špecialistu spoločnosti Kaspersky Lab, nie je cena do 7000 dolárov príliš vysoká, pretože ak si nejaký kyberzločinec Kronos zaobstará, môže s jeho pomocou zarobiť stovky tisíc dolárov.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Americké námorníctvo vybaví torpédoborce laserom schopným ničiť drony aj lietadlá

16.07.2019 00:05

Do námorných bojov by sa mohli čoskoro zapojiť laserové zbrane, čím boje na otvorenom mori dostanú novú dimenziu. Do roku 2021 budú americké torpédoborce vybavené lasermi schopnými identifikovať a sp ...

Bezpečnosť

Bezpečnostné kamery Wyze iba za 20 dolárov dokážu pomocou UI identifikovať ľudí

11.07.2019 07:58

Spoločnosť Wyze aktualizovala softvér svojich bezpečnostných kamier, a tak sú trochu inteligentnejšie. Dokážu identifikovať ľudí prostredníctvom umelej inteligencie. Táto funkcia je k dispozícii pre ...

Bezpečnosť

Satelity vás už nájdu kedykoľvek a kdekoľvek na planéte

04.07.2019 00:10

 V roku 2013 polícia v Grants Pass (Oregon, USA) dostala tip, že istý muž nezákonne pestuje marihuanu vo svojom dvore. Skontrolovala preto aplikáciu Google Earth a satelitný obraz spred 4 mesiacov sku ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá