Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Nový Xbox Series X by mal mať o dosť väčší výkon ako Sony PlayStation 5

0

Microsoft odhalil niektoré parametre hardvéru nadchádzajúcej konzoly Xbox Series X. Patrí medzi ne aj výkon 12 teraflops, čo je osemkrát viac, ako zvládol Xbox One, a dvojnásobok oproti Xbox One X. Ďalšie kolo vojny herných konzol by sa teda malo odohrať v oblasti výkonu. Spoločnosť Sony síce zatiaľ nezverejnila veľa informácií o hardvéri konzoly PlayStation 5, ale podľa uniknutých špecifikácií by mala ponúkať výkon 9,2 teraflops, teda o 25 percent menej ako Xbox Serie X.

Grafika nových konzol a funkcie ako hardvérovo akcelerovaný ray tracing či tieňovanie s premenlivou rýchlosťou (VRS - variable rate shading) budú potrebovať výkonnosť viac ako kedykoľvek predtým. Xbox Series X bude mať vlastný prispôsobený procesor, postavený na architektúre AMD Zen 2 a Radeon RDNA 2. Používať bude disk SSD NVMe, ktorý skráti čas načítavania.

Predchádzajúce konzoly Xbox umožňovali pozastavenie jednej hry, zatiaľ čo druhá sa načítavala, ale prepínanie medzi hrami bolo ťažkopádne pre dlhé časy načítania. Microsoft v Series X sľubuje novú funkciu „rýchleho pokračovania“, ktorá umožní prepínanie medzi hrami „takmer okamžite“.

Drobnosti, ako je táto, majú potenciál nechať vyniknúť používateľské prostredie Series X medzi konkurenčnými produktmi. Microsoft hovorí, že v nasledujúcich mesiacoch poskytne ďalšie detaily o novom Xboxe. Možno sa ich dočkáme na podujatí Game Developers Conference budúci mesiac a na E3 v júni.

Zdroj: inputmag.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Xbox sony gamingy hry zabava pocitac technika

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať