Image
13.12.2017 0 Comments

Nový Mercedes-Benz Triedy G v modernej interpretácii

Nová Trieda G s kompletne modernizovaným interiérom a množstvom noviniek, ktorá prešla najväčšou technickou aj formálnou premenou vo svojej takmer 40-ročnej histórii sa v premiére predstaví na medzinárodnom autosalóne v americkom Detroite v roku 2018. Napriek modernej interpretácii si ikonické terénne vozidlo zachováva svoje jedinečné funkcie a charakteristické prvky ako je napríklad hranatá silueta, výrazná kľučka dverí, robustná vonkajšia ochranná lišta, náhradné koleso umiestnené na zadných dverách či neprehliadnuteľné smerovky.

Modernú interpretáciu legendárneho vozidla zvýrazňujú geometrické tvary exteriéru premietnuté do dizajnu interiéru. Napríklad tvar svetlometov sa odráža v bočných ventilačných dýzach a ikonických smeroviek v reproduktoroch.

Vodič Triedy G môže ovládať celý infotainment bez toho, aby zložil ruky z volantu. Dotykové ovládanie na volante reaguje na pohyby prstov podobne ako povrch chytrého telefónu.

Mimoriadne prehľadná prístrojová doska s úplne novým vzhľadom sériovo obsahuje nadčasové analógové tubusy klasických okrúhlych prístrojov. Na želanie sa dva displeje s uhlopriečkou 12,3 palca sa pod krycím sklom vizuálne zlievajú do jedného širokouhlého kokpitu. Novinka si zachovala nadčasové a autentické drevené ozdobné prvky s otvorenými pórmi už v sériovej výbave.

Nechýba množstvo hodnotných ozdobných prvkov z kovu alebo uhlíkových vlákien, ako aj kožené sedadlá. Dvere sú veľmi pevné a prejavuje sa na nich typická funkčnosť. Koncepcia úložného priestoru pre novú Triedu G je od základov prepracovaná a s množstvom nových odkladacích plôch sa postará o to, aby všetko malo svoje miesto.

Zo zväčšených rozmerov (v milimetroch oproti predošlému modelu) priestoru: na nohy vpredu +38 a vzadu +150; na plecia vpredu +38 a vzadu +27; na lakte vpredu +68 a vzadu +56, profituje vodič i všetci cestujúci. Zadné sedadlá sú sklápateľné v rozsahu 60, 40 alebo 100 percent. Už v sériovej výbave sú sedadlá Triedy G vybavené množstvom komfortných funkcií.

K nim patrí napríklad pamäťová funkcia pre sedadlo vodiča, vyhrievanie sedadla vpredu a vzadu, ako aj komfortné opierky hlavy vpredu. Na želanie tiež balík aktívnych viackrivkových sedadiel.

Sériový audiosystém obsahuje sedem reproduktorov. Ako mimoriadna výbava je k dispozícii ozvučovací systém Burmester® s priestorovým zvukom so 16 reproduktormi a 590-wattovým zosilňovačom s digitálnym spracovávaním zvuku.

Nová Trieda G ponúka na želanie tiež rozmanité doplnky a dva exkluzívne balíky výbavy: interiér Exklusiv a Exklusiv plus. Nechýba ani športová línia výbavy AMG Line. Prvýkrát sa dodáva pre Triedu G aj mimoriadne športový, dolu sploštený volant.

Trieda G je špičkový model medzi luxusnými terénnymi vozidlami a predchodca všetkých SUV vozidiel s hviezdou. Podnes prevažne ručná výroba súčasnej Triedy G začala zmluvnou spoluprácou s firmou Steyr-Daimler-Puch v rakúskom meste Graz v roku 1972.

Podnes boduje spoľahlivosťou, robustnosťou a prepracovanými terénnymi vlastnosťami ako plnohodnotný, komfortný a najmä bezpečný exkluzívny automobil na voľný čas.

Zobrazit Galériu
Autor: Daimler

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: Jednoduché spôsoby, ako zabezpečiť údaje na „fleške“

23.08.2019 19:02

Přenosné USB disky jsou užitečné jak v běžném, tak i profesionálním životě.  Data, které na ně ukládáme jsou často cenná a důvěrná. V zájmu jejich bezpečnosti je vhodné používat média uvážlivě a řádně ...

Tlačové správy

V letnej sezóne 2019 volajú Slováci najviac z Rakúska, píšu správy z Česka a v dátach stále vedie Chorvátsko

23.08.2019 18:39

Roamingové štatistiky za jún a júl 2019 ukazujú odlišné správanie zákazníkov ako v minulej sezóne. Dovolenkové destinácie sa opäť prejavili, no medziročný posun vo využívaní služieb prináša nové postr ...

Tlačové správy

Samsung spúšťa predaj svojich najnovších vlajkových lodí Galaxy Note10+ a Note10

23.08.2019 10:34

Všetci fanúšikovia populárneho smartfónu s perom už nemusia na nič čakať. Od dnešného dňa, piatku 23. augusta, si totiž môžu kúpiť najnovšie vlajkové lode radu Galaxy Note – smartfóny Note10+ a Note10 ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá