Image
13.12.2017 0 Comments

Nový Mercedes-Benz Triedy G v modernej interpretácii

Nová Trieda G s kompletne modernizovaným interiérom a množstvom noviniek, ktorá prešla najväčšou technickou aj formálnou premenou vo svojej takmer 40-ročnej histórii sa v premiére predstaví na medzinárodnom autosalóne v americkom Detroite v roku 2018. Napriek modernej interpretácii si ikonické terénne vozidlo zachováva svoje jedinečné funkcie a charakteristické prvky ako je napríklad hranatá silueta, výrazná kľučka dverí, robustná vonkajšia ochranná lišta, náhradné koleso umiestnené na zadných dverách či neprehliadnuteľné smerovky.

Modernú interpretáciu legendárneho vozidla zvýrazňujú geometrické tvary exteriéru premietnuté do dizajnu interiéru. Napríklad tvar svetlometov sa odráža v bočných ventilačných dýzach a ikonických smeroviek v reproduktoroch.

Vodič Triedy G môže ovládať celý infotainment bez toho, aby zložil ruky z volantu. Dotykové ovládanie na volante reaguje na pohyby prstov podobne ako povrch chytrého telefónu.

Mimoriadne prehľadná prístrojová doska s úplne novým vzhľadom sériovo obsahuje nadčasové analógové tubusy klasických okrúhlych prístrojov. Na želanie sa dva displeje s uhlopriečkou 12,3 palca sa pod krycím sklom vizuálne zlievajú do jedného širokouhlého kokpitu. Novinka si zachovala nadčasové a autentické drevené ozdobné prvky s otvorenými pórmi už v sériovej výbave.

Nechýba množstvo hodnotných ozdobných prvkov z kovu alebo uhlíkových vlákien, ako aj kožené sedadlá. Dvere sú veľmi pevné a prejavuje sa na nich typická funkčnosť. Koncepcia úložného priestoru pre novú Triedu G je od základov prepracovaná a s množstvom nových odkladacích plôch sa postará o to, aby všetko malo svoje miesto.

Zo zväčšených rozmerov (v milimetroch oproti predošlému modelu) priestoru: na nohy vpredu +38 a vzadu +150; na plecia vpredu +38 a vzadu +27; na lakte vpredu +68 a vzadu +56, profituje vodič i všetci cestujúci. Zadné sedadlá sú sklápateľné v rozsahu 60, 40 alebo 100 percent. Už v sériovej výbave sú sedadlá Triedy G vybavené množstvom komfortných funkcií.

K nim patrí napríklad pamäťová funkcia pre sedadlo vodiča, vyhrievanie sedadla vpredu a vzadu, ako aj komfortné opierky hlavy vpredu. Na želanie tiež balík aktívnych viackrivkových sedadiel.

Sériový audiosystém obsahuje sedem reproduktorov. Ako mimoriadna výbava je k dispozícii ozvučovací systém Burmester® s priestorovým zvukom so 16 reproduktormi a 590-wattovým zosilňovačom s digitálnym spracovávaním zvuku.

Nová Trieda G ponúka na želanie tiež rozmanité doplnky a dva exkluzívne balíky výbavy: interiér Exklusiv a Exklusiv plus. Nechýba ani športová línia výbavy AMG Line. Prvýkrát sa dodáva pre Triedu G aj mimoriadne športový, dolu sploštený volant.

Trieda G je špičkový model medzi luxusnými terénnymi vozidlami a predchodca všetkých SUV vozidiel s hviezdou. Podnes prevažne ručná výroba súčasnej Triedy G začala zmluvnou spoluprácou s firmou Steyr-Daimler-Puch v rakúskom meste Graz v roku 1972.

Podnes boduje spoľahlivosťou, robustnosťou a prepracovanými terénnymi vlastnosťami ako plnohodnotný, komfortný a najmä bezpečný exkluzívny automobil na voľný čas.

Zobrazit Galériu
Autor: Daimler

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Samsung uvádza na slovenský trh päticu nových modelov slúchadiel AKG so štúdiovou kvalitou zvuku

14.06.2019 15:13

Spoločnosť Samsung predstavuje slovenským zákazníkom najnovší rad bezdrôtových slúchadiel so štúdiovou kvalitou zvuku a čistým a funkčným dizajnom prémiovej značky AKG. Kvalitné spracovanie skombinova ...

Tlačové správy

Preteky SHELL ECO-MARATHON EUROPE opäť preveria úspornú jazdu Slovákov

14.06.2019 14:41

Tri slovenské študentské tímy sa pridajú k tisíckam európskych študentov, ktorí mieria na medzinárodné preteky Shell Eco-marathon Europe 2019. Na novej trati v priestoroch Mercedes-Benz World vo Weybr ...

Tlačové správy

Spoločnosť Sygic vydáva doplnok Dashcam budúcej generácie pre svoju mobilnú navigáciu

14.06.2019 13:47

Spoločnosť Sygic, celosvetový líder v oblasti navigácie s viac ako 25-ročnými skúsenosťami, predstavila nový doplnok pre mobilné telefóny – doplnok Dashcam pre svoju špičkovú GPS navigáciu. Novinka pr ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button