Image
31.1.2018 0 Comments

Nový FUJIFILM X-A5 - najmenší a najľahší digitálny fotoaparát rady X a nový objektív FUJINON XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ

FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s potešením predstavuje novinku - FUJIFILM X-A5. Retro a štýlové telo ponúka množstvo funkcií, vrátane 180° výklopného LCD displeja a zabudovanej technológie Bluetooth® pre jednoduchý a rýchly prenos obrázkov.

V kombinácii s novým vysúvateľným objektívom FUJINON XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ váži X-A5 iba 496g, čo z neho robí najľahší set so zoomom v rade X. Snímač APS-C s rozlíšením 24,2 MP je vybavený systémom fázovej detekcie autofokusu a novým procesorom na spracovanie obrazu, ktorý je 1,5x rýchlejší ako predchádzajúce modely. Kombinujúc vynikajúcu kvalitu obrazu a jedinečnú technológiou reprodukcie farieb je X-A5 ideálny spoločník pre každodennú fotografiu.

Nový snímač a technológia reprodukcie farieb, čerpajúca z 80-ročných skúseností so spracovaním obrazu
Model X-A5 kombinuje nový snímač APS-C s rozlíšením 24,2 megapixelov s rýchlym procesorom na spracovanie obrazu. Rozsah citlivosti ISO bol rozšírený na ISO12800. X-A5 je prvým modelom radu X-A, ktorý disponuje fázovým zaostrovaním. Inteligentný hybridný systém AF zaostruje dvakrát rýchlejšie ako predchádzajúce modely.

Nový kompaktný a ľahký zoom objektív
X-A5 debutuje s novým objektívom FUJINON XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ, prvým objektívom rady X s elektrickým pohonom. Pri konštrukcii bol kladený dôraz najmä na kompaktné rozmery - meria len 44,2mm (pri zasunutom objektíve) a váži 135g.Objektív má minimálnu pracovnú vzdialenosť len 5 cm. Elektricky poháňaný zoomovací mechanizmus začína od širokouhlého ohniska 23 mm (ekvivalent 35 mm filmového formátu) do ktorého sa po zapnutí aparátu vysunie.

Konštrukcia obsahuje 10 šošoviek v 9 skupinách vrátane troch asférických šošoviek a dvoch šošoviek ED. Objektív pokrýva ohniskovú vzdialenosť od širokej polohy 23 mm až po 69 mm (v ekvivalente 35 mm).

Funkcia stabilizácie obrazu umožňuje i fotografovanie z ruky alebo v prostredí s nízkym osvetlením. Na zaostrovanie sa používa krokový motor pre rýchle a tiché automatické zaostrenie. Objektív je k dispozícii v dvoch farbách: strieborná alebo čierna.

Obľúbené režimy filmovej simulácie a novou technológiou Bluetooth® pre rýchly a jednoduchý prenos obrázkov
Model X-A5 ponúka 11 variantov jedinečných režimov filmovej simulácie Fujifilm, čo prináša jednoduchú simuláciu filmov. Fotoaparát tiež má 17 variantov pokročilých filtrov vrátane nových funkcií "Fog Remove" a "HDR Art".

Fotoaparát je vybavený veľkým zadným LCD monitorom, ktorý sa dá otáčať o 180 stupňov. Otočenie zadného LCD monitora o 180 stupňov aktivuje Funkciu automatického zaostrenia na oči subjektu.

Zadný LCD monitor využíva nové grafické rozhranie dotykového panelu a umožňuje intuitívnu obsluhu dotykom  prstov. Kompenzácia expozície má rozsah rozšírený z ± 3EV na ± 5EV.

Technológia Bluetooth® Low Energy sa používa pre rýchly, jednoduchý a automatický prenos statických záberov a videozáznamov do spárovaných smartfónov a zariadení pomocou bezplatnej aplikácie "FUJIFILM Camera Remote". Fotoaparát je kompatibilný s tlačiarňou FUJIFILM Instax SP-3, takže užívatelia si môžu vychutnať zábavu pri tlači a zdieľaní svojich obrázkov viac ako kedykoľvek predtým.

Širší rozsah videozáznamov s možnosťou 4K videa
Novinka X-A5 ponúka funkciu vysokorýchlostného HD videa, ktorá používateľom umožňuje nahrávať HD video až na štvornásobnú rýchlosť pre spomalené klipy. Režim Multi Focus automaticky zaznamenáva zábery s kvalitou 4K, a prispôsobuje scéne nastavenie hĺbky ostrosti. Funkcia 4K Burst sníma 15 záberov za sekundu v kvalite 4K.

Zlepšená výdrž batérie
Nový energeticky úsporný režim zabezpečuje že model X-A5 teraz ponúka ešte vyšší počet záberov na jedno nabitie ako predchodcovia. Teraz dokáže urobiť až 450 záberov na jedno nabitie batérie. 

Plánovaná MOC a dostupnosť
Fujifilm X-A5 + XC15-45mm (brown, pink, silver)                      599,- Euro                        Feb. 2017
Fujnon XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ (silver, black)                   299,- Euro                        Marec 2017

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Festival Art & Tech Days ukáže, ako vyzerá spojenie svetov umenia a technológií

11.10.2019 11:22

Jazyk a komunikácia predstavujú základ interakcie medzi ľuďmi. Čo sa však stane, ak do rovnice pridáme roboty, umelú inteligenciu či softvér? Presne to skúma tohtoročná téma „Beyond Words“ festivalu A ...

Tlačové správy

CZ: Veľkoformátový herný monitor ROG Swift PG65UQ ide na trh

10.10.2019 22:01

ASUS uvede během října na český a slovenský trh velkoformátový herní displej Swift PG65UQ (Big Format Gaming Display – BFGD) ze své herní divize Republic of Gamers (ROG). ROG Swift PG65UQ disponuje 65 ...

Tlačové správy

CZ: Ako mať najlepší filmový zvuk- soundbary a systémy domáceho kina

10.10.2019 21:58

Velké ploché televizory jsou dnes tenké jako mobilní telefony. To má však negativní vliv na kvalitu zvuku. Působivé ozvučení se alespoň prozatím do tak tenkých panelů nevejde. Proto roste v poslední d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

MANDAYIT 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019