Image
31.7.2018 0 Comments

Nový Canon PowerShot SX740 HS so 40-násobným optickým zoomom: Buďte svojim zážitkom ešte bližšie

Canon dnes predstavil nový vreckový fotoaparát PowerShot SX740 HS, jeden z najmenších kompaktov so 40-násobným optickým zoomom pri rozsahu ohniskových vzdialeností 24 až 960 mm. Novinka umožňuje napríklad fotenie vzdialenejších pamiatok bez využitia výmenných objektívov. PowerShot SX740 HS podporuje aj natáčanie videí v rozlíšení 4K Ultra High Definition, disponuje Wi-Fi aj Bluetooth konektivitou a používateľom zjednodušuje ovládanie pomocou intuitívnych automatických nastavení. Canon myslel aj na používateľov, pre ktorých je dôležitá estetika – PowerShot SX740 HS je dostupný v elegantnej čiernej alebo štýlovo striebornej farbe.

Hlavné vlastnosti fotoaparátu PowerShot SX740 HS:

  • 40-násobný optický zoom v kompaktnom tele, ZoomPlus pre 80-násobný digitálny zoom
  • Videá v pôsobivom rozlíšení 4K Ultra High Definition
  • Konektivita pre okamžité zdieľanie na sociálnych sieťach
  • Asistent pre výber kompozície počas zoomu nastavujúci priblíženie/zaostrenie na tvár

Canon PowerShot SX740 HS je výkonný vreckový superzoom s technológiou ZoomPlus, ktorá digitálne zdvojnásobuje rozsah optického zoomu. Na kvalite výsledných snímok sa podieľa aj najnovší obrazový procesor DIGIC 8 a snímač CMOS s rozlíšením 20,3 magapixelov zabezpečujúcich vysokú ostrosť, farebnosť a podrobnosť jednotlivých fotografií a videí, a to bez ohľadu na vzdialenosť snímanej scény či svetelné podmienky. Novinka sa môže pochváliť aj rýchlym automatickým zaostrovaním, vďaka ktorému je jednoduché aj zachytenie spontánnych okamihov. Užitočné je tiež kontinuálne snímanie rýchlosťou až 10 snímok za sekundu.

Vďaka podpore 4K UHD videa a stabilizácii v piatich osiach môžu byť výsledné fotografie z dovolenky veľmi ostré a plné detailov, a to aj v prípade fotenia z veľkej vzdialenosti alebo počas pohybu. V ultra vysokom rozlíšení je možné robiť aj časozberné snímky a vytvárať napríklad pôsobivé zábery zapadajúceho slnka. Navyše nechýba ani možnosť získať z filmového záznamu statické snímky v rozlíšení 8 megapixelov.

Súčasťou nového fotoaparátu je Wi-Fi aj Bluetooth konektivita, ktorá umožňuje prepojenie s kompatibilným smart zariadením s podporou operačných systémov iOS alebo Android. Jednou z výhod je aj vkladanie GPS informácie o polohe do metadát snímok. Používatelia určite ocenia aj možnosť automatického prenosu fotiek a videí do mobilov a tabletov, vďaka ktorému je zverejňovanie snímok na sociálnych sieťach opäť o niečo jednoduchšie. Obsah môžete navyše ukladať aj do cloudovej služby Canon Irista alebo ho automaticky a bezdrôtovo synchronizovať s počítačom.

Canon PowerShot SX740 HS je skvelým pomocníkom aj pre priaznivcov sólo cestovania. Ponúka totiž režim Autoportrét, ktorý v kombinácii s LCD displejom výklopným až o 180 stupňov umožňuje vytvárať perfektné selfie zábery. Zaujímavé možnosti ponúka hybridný automatický režim, vďaka ktorému je možné z urobených snímok ľahko pripraviť film z celého prežitého dňa.

PC forum
 

Vďaka svojim vlastnostiam – najmä 40-násobnému optickému zoomu, veľmi rýchlemu obrazovému procesoru DIGIC 8 a podpore rozlíšenia 4K UHD – ukrytých do veľmi malého tela je PowerShot SX740 HS jedinečným zariadením typu "všetko v jednom", ktorý je skvelý pre zachytenie všetkých prázdninových dobrodružstiev v ostrých a bohatých detailoch.

Canon PowerShot SX740 HS bude v predaji od augusta. Ďalšie informácie nájdete na canon.sk.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Samsung uvádza na slovenský trh päticu nových modelov slúchadiel AKG so štúdiovou kvalitou zvuku

14.06.2019 15:13

Spoločnosť Samsung predstavuje slovenským zákazníkom najnovší rad bezdrôtových slúchadiel so štúdiovou kvalitou zvuku a čistým a funkčným dizajnom prémiovej značky AKG. Kvalitné spracovanie skombinova ...

Tlačové správy

Preteky SHELL ECO-MARATHON EUROPE opäť preveria úspornú jazdu Slovákov

14.06.2019 14:41

Tri slovenské študentské tímy sa pridajú k tisíckam európskych študentov, ktorí mieria na medzinárodné preteky Shell Eco-marathon Europe 2019. Na novej trati v priestoroch Mercedes-Benz World vo Weybr ...

Tlačové správy

Spoločnosť Sygic vydáva doplnok Dashcam budúcej generácie pre svoju mobilnú navigáciu

14.06.2019 13:47

Spoločnosť Sygic, celosvetový líder v oblasti navigácie s viac ako 25-ročnými skúsenosťami, predstavila nový doplnok pre mobilné telefóny – doplnok Dashcam pre svoju špičkovú GPS navigáciu. Novinka pr ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button