Nový CAT S61 je vybavený rozšíreným balíkom užitočných nástrojov

Tlačové správy
0

Spoločnosť CAT Phones predstavila svoju novú vlajkovú loď – CAT S61 – ktorá bude verejnosti predstavená na Mobile World Congress 2018 v Barcelone. Novinka je nadstavbou už existujúceho modelu CAT S60, avšak s vylepšenou kvalitou integrovanej termokamery FLIR, zabudovaným laserovým meračom vzdialenosti a interiérovým snímačom kvality vzduchu. CAT S61 je momentálne najvybavenejším nástrojom, ktorý pomôže prácu vykonať ešte lepšie.

CAT S61 disponuje integrovanou termokamerou FLIR s vylepšeným softvérom pre vyšší kontrast obrazu a väčší teplotný rozsah až do 400 stupňov Celzia, a so zvýšeným rozlíšením z VGA na HD, ktorý sa podpísal na optimalizácii kvality obrazu využívajúc technológiu MSX.

Nové funkcie a vylepšenia pomáhajú vytvoriť nové typy možností využitia smartfónu CAT S61, kde je potrebná mobilita, jednoduchá pripojiteľnosť a vyššia kvalita obrazu. Diagnostika vozidiel, monitorovanie asfaltu a monitorovanie vyšších teplôt je teraz možná aj pomocou CAT S61. Okrem toho ho je možné využiť v mnohých tradičných prípadoch použitia, ktoré zahŕňajú detekciu tepelných strát okolo okien a dverí, zachytenie vlhkosti a chýbajúcu izoláciu, identifikáciu prehriatia elektrických spotrebičov a preťažených obvodov, či možnosť vidieť v úplnej tme alebo cez nepriaznivé poveternostné podmienky, ako je ľahká hmla alebo dym.

Aplikácia MyFlir® bola na CAT S61 tiež vylepšená. Nové, vyhľadávané funkcie vrátane živého vysielania termálneho zobrazovania, tipy a triky na zariadení a komunitné fórum pomáhajú používateľom využiť maximum zo schopností tepelného zobrazovania termokamery v S61-ke.

CAT S61 tiež obsahuje snímač kvality vzduchu od spoločnosti Sensirion, ktorý upozorňuje používateľov na vysokú úroveň znečisťujúcich látok v ovzduší (napr. prchavé organické zlúčeniny, apod.) vo svojom pracovnom prostredí. Medzi bežné zdroje znečisťujúcich látok patria farby, rozpúšťadlá, koberce, nábytok a čistiace prostriedky, ktoré sú bežné v prostredí typickom pre používateľov telefónov CAT. CAT S61 bude sledovať hladinu kvality ovzdušia v interiéri a bude informovať používateľov o zistení nezdravého prostredia, ktoré im umožní včas rozhodovať sa, kedy je otvorenie okna na zlepšenie ventilácie alebo kedy je čas na prestávku. Snímač môže tiež poskytovať údaje o vlhkosti a aktuálnej teplote.

Model CAT S61 je dodávaný s laserovým meraním vzdialenosti, ktoré dokáže merať vzdialenosti medzi bodmi až do 10 m, potom vypočítať plochu a prepínať medzi metrickými a imperiálnymi meraniami. Všetky údaje sú uložené v obraze, takže je možné vykonať alternatívne odhady merania alebo vykonať úpravy bez návratu do miestnosti.

Táto kombinácia funkcií je vysoko cenená zákazníkmi CAT. Elektrikári napríklad môžu použiť tepelné zobrazenie na analýzu poistkovej skrine alebo elektroinštalácie a meranie vzdialenosti pomocou laseru, aby odhadli, koľko metrov kábla je potrebného pre splnenie ich úlohy. Môžu tiež odoslať výsledky v rámci live streamingu späť do kancelárie, ak potrebujú ďalšie rady od kolegov.

Model CAT S61 má veľkú 5,2-palcovú obrazovku FullHD, ktorú chráni Gorilla Glass 5 a je optimalizovaná pre vonkajšie použitie. Telefón je vybavený špičkovými prvkami odolnými proti prachu a vodotesnosti až do 3 metrov na 1 hodinu a je kompatibilný so štandardom MIL Spec 810G. CAT S61 je postavený tak, aby prežil opakované skúšky pádu na betón z výšky 1,8 m.

Peter Stephens, výkonný riaditeľ spoločnosti Bullitt Group, globálny držiteľ licencie pre mobilné zariadenia spoločnosti Caterpillar, povedal: „Vieme, že 60 % zákazníkov CAT S60 používa najmenej raz za týždeň integrovanú tepelnú kameru. Zlepšenia pri rozsahu teploty a rozlíšenia, ktoré sa objavili v novom CAT S61, umožnia využiť termálne zobrazovanie pre mnoho ďalších používateľov a prípadov použitia.

Frank Pennisi, prezident divízie priemyselného využitia FLIR, povedal: „Sme radi, že podporujeme skupinu Bullitt prostredníctvom nášho programu Thermal by FLIR a integrujeme našu mikročipovú kameru do ďalšej generácie smartfónov CAT. CAT S60 sa ukázal ako výborný krok pre zoznámenie sa širšej skupiny ľudí s výhodami termokamery a preto sa tešíme, že nový CAT S61 možnosti jej využitia ešte rozširuje.

CAT S61 bude predstavený na Mobile World Congress (stánok CS78). V predaji sa objaví v druhom kvartáli za odporúčanú cenu 899 eur.

Kľúčové parametre CAT S61

 • Hliníkový zosilnený rám tela
 • MIL Spec 810G
 • Odolný voči opakovaným pádom z výšky až 1,8 metra
 • IP68 prachuvzdorný a vodeodolný až do hĺbky 3 metrov počas 1 hodiny
 • Displej chránený novým Corning Gorilla Glass 5
 • Lepton FLIR termokamera
 • Rozšírený rozsah merania teploty od -20 do 400 stupňov Celzia
 • Vylepšená MyFLIR aplikácia s možnosťou Live Streamingu termozáberov
 • Vyššie rozlíšenie FLIR MSX (HD)
 • Laserový merač vzdialenosti (do 10 metrov)
 • Interiérový snímač kvality vzduchu
 • Android Oreo (s updatom na Android P)
 • 5,2“ FullHD displej, optimalizovaný na vonkajšie použitie
 • Veľká 4 500 mAh batéria
 • 16 MPix fotoaparát + 8 Mpix predná kamera, 4K video
 • 4 GB RAM + 64 GB ROM (+ microSD karty)
 • 2,2 GHz osem-jadrový procesor (Qualcomm Snapdragon 630)
 • LTE, GPS, Bluetooth 5.0, NFC, Wi-Fi
Zobrazit Galériu

TAILOR | PR

Všetky autorove články
CAT CAT S61 termokamera snimac kvalita vzduchu laserovy merac

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať