Image
31.8.2017 0 Comments

Nový AV prijímač do auta so zdokonaleným pripojením pre smartfóny a s pôsobivým zvukom

  • Podporuje Apple CarPlay* aj Android Auto™**
  • Novo pridaný zabudovaný DVD prehrávač ponúka zábavu pre každé dobrodružstvo
  • V budúcnosti sa portfólio rozšíri o DAB rádio

Sony rozširuje svoju sériu audio systémov pre autá, ktoré sú dokonalým partnerom vášho smartfónu. Ako prvý prichádza model  AV XAV-AX200 so smart funkciami. Bude ho nasledovať DAB verzia.

Model XAV-AX200 ponúka všetky nástroje, ktoré potrebujete pre zábavné cesty autom. Či už dávate priestor videu alebo audiu, k dispozícii máte množstvo možností, z ktorých si môžete vyberať. Model sa môže pochváliť rozjasneným dotykovým displejom vo veľkosti 6,4 palca s výborným reakčným časom a ergonomickým otočným ovládačom hlasitosti, ktorý umožňuje jednoduché ovládanie.

Užite si unikátnu zvukovú technológiu ako EXTRA BASS™*** a Dynamický organizér zvukovej scény (DSO), ktoré ponúkajú jasné a sýte basy, a pritom zlepšujú stereofónne rozloženie, takže sa zdá, že hudba vychádza z palubnej dosky.

Všetky funkcie na dotyk prsta
Apple CarPlay
: Šikovnejší a bezpečnejší spôsob ako používať iPhone na cestách. Funkcia CarPlay bezchybne integruje iPhony a displej audiosystému auta a jeho ovládanie. Vodiči tak môžu telefonovať, púšťať si hudbu, prijímať a odosielať správy, získavať aktualizované informácie o trase cesty podľa stavu dopravy a využívať celý rad ďalších výhod. Pritom sa ale stále môžu sústreďovať na šoférovanie.

Android Auto: Android Auto rozširuje platformu Android na použitie v automobiloch spôsobom, ktorý bol účelovo vytvorený pre šoférovanie. Android Auto ponúka jednoduché a intuitívne rozhranie a nové vysoko funkčné hlasové ovládanie. Bol vytvorený tak, aby v minimálnej miere rozptyľoval vašu pozornosť, a aby ste sa mohli sústrediť na cestu. Automaticky prináša užitočné informácie, ktoré sú organizované do jednoduchých zložiek kariet a ktoré sa objavia vtedy, keď je to potrebné.

Viac kamier pre bezpečné parkovanie vášho vozidla
Novo predstavená funkcia trojitého externého vstupu pre kamery 3-External Camera Input umožňuje vodičovi vidieť a vyberať zábery z troch pripojených kamier. Jeden vstup je pre cúvanie a druhé dva je možné voliť manuálne.

Vychutnajte si EXTRA BASS™
Táto funkcia zásadne zmení spôsob, akým audio počúvate a ako si ho vychutnávate. EXTRA BASS™ má systém obvodov s dolným priepustom (low boost), ktoré sa vysporiadajú s hlukom motora a vydávajú čistý zvuk s hlbokými sýtymi basmi pri akejkoľvek hlasitosti. Technológia sa tiež môže pochváliť funkciou DSO, ktorá upravuje signál a na palubnej doske vytvára virtuálne reproduktory. Dopraje vám tak pôžitok z vysoko kvalitného zvuku.

Funkcie, vďaka ktorým si užijete zábavu na maximum
Nové modely stavajú na pevných základoch modelu XAV-AX100 a pridávajú k nim niekoľko vlastností, ktoré váš pôžitok zintenzívnia a prehĺbia. Nakonfigurovateľný vstup pre diaľkové ovládanie na volante zahŕňa štandardný spôsob ovládania, takže pre konverziu signálu medzi volantom a hlavnou jednotkou nepotrebujete žiadne adaptéry. Okrem toho je k dispozícii tiež nový pre-out výstup s vysokým napätím (4V), ktorý umožňuje štvorvoltový signál. Ten zabezpečí čistejší zvuk s menším skreslením, pokiaľ je hlavná jednotka pripojená k zosilňovaču výkonu.

Desaťpásmový ekvalizér (EQ10) s desiatimi prednastavenými možnosťami ľahko a efektívne nastavuje frekvencie pre rôzne zvukové prostredia. Je kompatibilný s audio súbormi FLAC (len cez USB terminál), a ponúka voľný bezdrôtový audio kodek (FLAC), ktorý sa podobá audio formátu MP3. Naviac však dokáže komprimovať súbory bez straty kvality.

V marci tiež na trh nastúpi DAB verzia modelu XAV-AX200. Tá ponúkne dokonalý zážitok z plne integrovaného digitálneho rádia. Tento model zavŕši rad produktov Apple CarPlay & Android Auto, do ktorého patria XAV-AX100 a XAV-AX200.

Model XAV-AX200 bude dostupný v Európe od septembra 2017. Informácie o ďalších novinkách od Sony sú k dispozícii na: http://presscentre.sony.eu/

 

* Apple, iPad, iPhone, iPod, a iPod Touch sú ochrannými známkami spoločnosti Apple Inc., registrovanými v USA a ďalších krajinách. Apple CarPlay je registrovanou obchodnou známkou spoločnosti Apple Inc.

** Vyžaduje aplikáciu Android Auto na Google Play a smartfón kompatibilný s Androidom, ktorý používa Android™ 5.0 Lollipop a novšie verzie. Android Auto nemusí byť dostupný na všetkých zariadeniach a nie je k dispozícii vo všetkých krajinách a všetkých regiónoch. Android, Android Auto a Google Play sú registrovanými obchodnými známkami spoločnosti Google Inc.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kybernetické útoky denne ohrozujú firmy aj jednotlivcov. Ako im efektívne čeliť?

12.11.2019 18:08

Až 53 percent firiem na Slovensku má skúsenosť s bezpečnostným incidentom. Číslo však môže byť vyššie, nakoľko firmy sa s takýmto typom útoku neradi priznávajú. Chronicky známy je príklad zahraničnej ...

Tlačové správy

Herná značka HyperX predala 10 miliónov slúchadiel, 1 milión klávesníc a 65 miliónov pamätí

12.11.2019 14:51

HyperX, herní divize Kingston Technology Company, Inc, oznámila, že od vydání svého prvního herního headsetu v roce 2014 prodala 10 milionů sluchátek. Od svého vzniku značka HyperX vyrobila 30 různých ...

Tlačové správy

Eurofondy a obstarávanie po novom? Jednoduchšie, flexibilnejšie a bez byrokracie

12.11.2019 14:27

Najväčšia konferencia o IT vo verejnej správe ITAPA 2019 sa začala. V prvý deň sa za jedným stolom stretli predstavitelia Úradu podpredsedu vlády SR pre informatizáciu a investície (ÚPVII), Európskej ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá