Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Novinky z konferencie Microsoft Build 2020

Technológie
0

Tohtoročná konferencia Microsoft Build 2020, sa konala v online priestore, pričom registrácia bola zdarma. Hlavnou myšlienkou podujatia bola podpora vývojárom, ktorí budú hrať ústrednú úlohu pri pretváraní sveta, v ktorom žijeme. Práve vývojárska komunita by mohla pomôcť urýchliť našu cestu zo súčasnej krízy prostredníctvom obnovy fungovania organizácií, priemyselných odvetví a komunít, a tak nakoniec posunúť celú spoločnosť dopredu.

Tohtoročná konferencia konajúca sa online ponúkla vývojárom celý rad nových nástrojov a služieb, pričom jednoznačným cieľom bolo vyhovieť potrebám vývojárskej komunity. Microsoft jej chce poskytnúť riešenie s okamžitým efektom a hodnotou a pomôcť tak inováciám, ktoré pomáhajú nielen organizáciám, ale aj jednotlivcom dosiahnuť viac. Prioritnou oblasťou zostáva podpora organizácií v adopcii nástrojov, ktoré zabezpečuje využívanie technológií umelej inteligencie etickým a zodpovedným spôsobom.

Medzi kľúčové novinky konferencie Build 2020 patria:

Azure Synapse Link je nová funkcionalita dostupná v režime public preview, ktorá prepája operačné databázové služby s analytickými nástrojmi v reálnom čase na jedno kliknutie, aby nebolo nutné zabezpečovať presun dát alebo zaťažovať prevádzkové systémy zákazníkov. To v konečnom dôsledku znižuje náklady a skracuje čas na získanie cenných obchodných poznatkov. Azure Synapse Link je teraz dostupný pre databázu Azure Cosmos DB a v budúcnosti bude k dispozícii aj v ďalších databázových službách, ako sú Azure SQL, Azure Database for PostgreSQL a Azure Database pre MySQL.

Zlepšenie Microsoft Teams zahrnuje významné zefektívnenie prostredia pre vývojárov, aby mohli vytvárať a publikovať Teams aplikácie z nástrojov Visual Studio a Visual Studio Code; právomoci IT správcov overovať, schvaľovať a predinštalovať súbor podnikových a ISV aplikácií pre svojich používateľov v Teams; a nových spôsobov, ako nadchnúť používateľov a zapojiť ich do aplikácií v rámci platformy Teams.

K dispozícii je aktualizácia aplikácie Fluid Framework vrátane jej sprístupnenia vývojárom a predstavenia spôsobov, ako s Fluid môžu pracovať koncoví používatelia v súvislosti s pripravovanou dostupnosťou komponentov a pracovných priestorov Fluid v Office.com a Outlook pre web.

Microsoft ďalej potvrdil, že začiatkom leta 2020 bude k dispozícii Projekt Cortex, ktorý bol predstavený už v rámci konferencie Ignite 2019. Táto výkonná nová služba využíva AI a Microsoft Graph na vytvorenie znalostnej siete, ktorá prepája vlastný obsah zo služieb a nástrojov Microsoft 365 s externými zdrojmi. Výsledkom je lepšia organizácia obsahu a zdieľanie odborných znalostí naprieč systémami a tímami. Súčasťou efektívnejšieho spravovania informácií je pokročilé zabezpečenie a kontrola dodržiavania predpisov spolu s automatizovanými pracovnými postupmi.

V rámci služieb Azure Machine Learning sú novinkou nástroje Responsible ML a súbor OSS toolkit. Zákazníkom pomôžu zodpovednejšie zavádzať modely AI vďaka zlepšeniu interpretovateľnosti modelu, znížením rizika vnášaním princípov neférovosti v modeloch a zároveň zaručením ochrany a dôvernosti údajov.

4 bilióny minút na prácu, učenie a pripojenie. Používatelia trávia na Windows 10 mesačne už viac ako 4 bilióny minút – to predstavuje medziročný nárast o 75 %. Aby Microsoft vývojárom uľahčil prácu a pomohol prinášať ešte viac inovácií pre miliardu aktívnych zariadení so systémom Windows 10, predstavuje Projekt Reunion. Ten umožní zjednotenie platformy Windows a jej oddelenie od OS, čo vývojárom otvorí cestu k ľahšej integrácii do rozhrania API Win32 a UWP.

Microsoft ďalej investuje do zavádzania komplexnej technológie automatizácie robotických procesov s nízkym kódom (RPA) v Power Automate, a to akvizíciou Softomotive, popredného poskytovateľa nízkokódových a jednoducho využiteľných RPA vývojárskych prostredí. Technológia firmy Softomotive doplní Ul flows a zefektívni prácu našich zákazníkov.

Oznámené bolo tiež vytvorenie jedného z najvýkonnejších superpočítačov AI na svete vybudovaného v Azure. Tento superpočítač, vyvinutý v spolupráci a exkluzívne pre OpenAI, je navrhnutý s cieľom trénovať rozsiahle distribuované AI modely využívajúce výhody vyhradeného zariadenia v spojení s výhodami robustnej modernej cloudovej infraštruktúry Azure.

Za zmienku tiež stoja projekty šiestich finalistov v tomto ročníku Imagine Cupu. Microsoft tak napĺňa svoj záväzok pomáhať študentom rozvíjať odvážne nápady a poskytuje im nástroje, programy a technológie, aby sa naučili zručnosti potrebné na ich prácu. Najlepšie nápady zahŕňajú riešenia, ktoré pomáhajú zlepšiť liečbu mladých ľudí trpiacich duševnými chorobami, nástroje, ktoré pomáhajú bojovať proti dezinformáciám v médiách, a technológie, ktoré umožňujú lekárom lepšie odhaliť včasné príznaky Parkinsonovej choroby a sledovať pokrok pacientov počas liečby.

Microsoft ďalej predstavil Microsoft Cloud for Healthcare, svoje prvé cloudové riešenie pre konkrétne odvetvie. Rozvíja už existujúce schopnosti cloudových riešení v oblasti zdravotnej starostlivosti a v iných oblastiach tohto odvetvia. Príkladom je nová aplikácia BOOKINGS v Teams. Tá je teraz plne k dispozícii zákazníkom naprieč odvetviami a umožňuje plánovať, spravovať a uskutočňovať virtuálne stretnutia medzi organizáciami a ich zákazníkmi.

Novinky v kategórii podnikových aplikácií:

Integrácia Microsoft Teams a Power Platform: zlepšenie integrácie Microsoft Teams s riešeniami Power Automate, Power Apps aPower Virtual Agents.

Low-code pre profesionálnych vývojárov (spôsob vývoja aplikácií s minimálnym programovaním): aplikácia Power Apps ponúkne významné uľahčenie, aby profesionálni vývojári mohli rýchlo vytvárať front end rozhranie pre akúkoľvek aplikáciu, ktorá môže bežať na akomkoľvek zariadení. Od vypuknutia COVID-19 je dopyt po vopred neplánovaných aplikáciách vyšší než kedykoľvek predtým. Low-code je kľúčom k flexibilnejším riešeniam. Vývojári môžu rýchlo využívať služby v Azure, škálovať ich cez Kubernetes a ľahko rozširovať API vytváraním vlastných konektorov v Power Apps.

Integrácia nástrojov Power Virtual Agents a Azure Bot Framework: zlúčenie Azure Bot Framework a Power Virtual Agents umožní vývojárom používať kód Bot Framework priamo vnútri Power Virtual Agents.

 

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Microsoft Build 2020 Microsoft Azure

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať