Novinky, ktoré Huawei plánoval predstaviť na zrušenom mobilnom kongrese v Barcelone

0

Huawei mal počas podujatia MWC (Mobile World Congress) v Barcelone naplánované separátne podujatie na ktorom chcel predstaviť druhú generáciu skladacieho smartfónu, 5G produkty a stratégiu pre život s umelou inteligenciou. Kvôli ochrane a prevencii pred koronavírusom však bol MWC zrušený a Huawei predstavil svoje novinky prostredníctvom livestreamu. 

Pre mnohých najzaujímavejšou prezentovanou novinkou bol skladateľný smartfón Huawei Mate Xs s flexibilným displejom, ktorý využíva nové materiály a je osadený inovovaným systémom ohybu marketingovo označovaným Falcon Wing. Novinka je vybavená  čipsetom Kirin 990 5G. Systém fotoaparátov Leica SuperSensing Quad Camera pozostáva zo 40 Mpix hlavného senzora, širokouhlého objektívu s rozlíšením 16 Mpix, 8 Mpix fotoaparátu a 3D-hĺbkového snímania. Systém využíva výhody sklápateľného tela, takže fotoaparát plní aj úlohu selfie kamery.

Mate Xs beží na EMUI 10.0.1 a podporuje aplikácie s viacerými oknami, ktoré zjednodušia prácu so smartfónom a spravia ju viac intuitívnou. Aby sa rozšírila škála aplikácií, ktoré využívajú celý potenciál skladateľného smartfónu, spoločnosť Huawei spolupracuje s globálnymi vývojármi na neustálom rozvoji ekosystému.

Konfigurácia s 8 GB RAM a 512 GB úložného priestoru bez Google služieb bude v predaji aj na Slovensku za 2499 eur. 

Nový tablet Huawei MatePad Pro 5G je nová vlajková loď Huawei medzi 5G tabletmi. Je navrhnutý pre maximálnu synergiu s mobilnými telefónmi Huawei, nositeľnou technikou a ďalšími zariadeniami. Jeho hlavnou devízou je možnosť zdieľať obraz na viacerých obrazovkách.

MatePad Pro 5G je vybavený HD displejom s uhlopriečkou 10,8 palca a podporou farebnej škály DCI-P3. Vďaka ultratenkým rámom má najvyšší pomer obrazovky k telu na svete - až 90 percent. Huawei MatePad Pro 5G je možné spárovať s Huawei M-Pencil, ktorý podporuje 4 096 úrovní citlivých na tlak, vďaka čomu prináša pocitu z písania ako so skutočným perom.

Spoločnosť Huawei počas podujatia predstavila aj najnovšie modely notebookov série Huawei MateBook. Vlajkový model Huawei MateBook X Pro je poháňaný procesormi Intel Core 10. generácie. Najnovší prémiový prenosný počítač si zachováva dizajn FullView Display a dosahuje pomer obrazovky k telu 91 percent. V konfigurácii s procesorom i7, 16 GB RAM a 1TB SSD bude Matebook X Pro stáť 1 999 eur. V konfigurácii  i5, 16 GB RAM a 256 GB SSD bude cena 1499 eur. 

Nová séria MateBook D bude zameraná na mladších spotrebiteľov a predstavuje porciu inovácii v štýlovom tenkom dizajne. 

Aplikačný obchod Huawei AppGallery. Ako reakciu na obmedzenie prístupu k niektorým službám Google, vrátane aplikačného obchodu Google Play sa čínsky výrobca, ktorý bol dosiaľ primárne zaškatuľkovaný ako výrobca hardvéru intenzívne pustil do vývoja vlastných aplikácií a bude masívne podporovať aj vývojárov tretích strán. Huawei App Galery už má za sebou niekoľkoročnú úspešnú existenciu, no doteraz nebol vnímaný ako hlavný zdroj odkiaľ si majitelia smartfónov sťahovali aplikácie. U nových modelov však zrejme bude. Vďaka deväťročnej histórii zoskupovania a vývoja aplikácií je AppGallery jedným z troch najlepších svetových obchodov s aplikáciami. Richard Yu o plánoch do budúcnosti Huawei AppGallery poznamenal: „Budeme pokračovať v rozširovaní nášho ekosystému AppGallery s nádejou, že nielen vytvoríme bezpečnú a spoľahlivú platformu, ale tiež poskytneme spotrebiteľom väčší výber.“

Pod názvom HMS Core je k dispozícii súbor nástrojov pre vývojárov aplikácií v ekosystéme Huawei Mobile Services Vďaka nemu môžu partneri plne integrovať všetky možnosti hardvéru a softvéru zariadení Huawei. Vďaka týmto nástrojom môžu vývojári rýchlo implementovať funkcie Huawei, ako sú HiAI či funkcie fotoaparátu.

Huawei bude aj naďalej skúmať možnosti využitia umelej inteligencie a investovať do vývoja hardvéru vrátane čipov, 5G technológií, mobilnej umelej inteligencie, operačných systémov, fotoaparátov a audiovizuálnych riešení. Podobne ako iní poprední dodávatelia mobilných zariadení aj Huawei buduje svoj ekosystém. Jeho základom sú technológie Huawei Share a Huawei HiLink, ktoré prepájajú všetky zariadenia a umožňujú jednoducho zdieľať informácie medzi nimi

Sieťové komponenty, ako sú Wi-Fi routery, CPE a komunikačné moduly, zohrávajú rozhodujúcu úlohu pri spájaní ekosystému Huawei. Huawei sa taktiež intenzívne venoval definovaniu a formulácii štandardu Wi-Fi 6. Nová séria Huawei Wi-Fi AX3 je vybavená čipovou sadou Gigahome 650, ktorá jej umožňuje podporovať dvojpásmovú duálnu súbežnú (DBDC) prevádzku pri rýchlostiach do 3000 Mbps. Ak sa routery Wi-Fi AX3 používajú spolu so zariadením Huawei, ktoré tiež podporuje sieť Wi-Fi 6+, môžu poskytovať lepšie pokrytie signálom a prekročiť rýchlosť routerov Wi-Fi 6. Spoločnosť uviedla na trh aj Huawei 5G CPE Pro 2, ktorý je o 30 percent kompaktnejší ako jeho predchodca. K pozoruhodným vylepšeniam patrí podpora až 11 pásiem 5G a exkluzívna technológia Huawei Super Uplink, ktorá výrazne zvyšuje rýchlosť a latenciu nahrávania.

Rok 2019 bol pre Huawei nekonvenčným rokom. Spoločnosť zostáva medzi spotrebiteľmi dôveryhodnou značkou, o čom svedčia jej úspechy v roku 2019, keď ročný príjem stúpol o 30 percent na 67 miliárd dolárov. Huawei v priebehu minulého roka dodal 240 miliónov smartfónov, čím si zaistil pozíciu druhého najväčšieho výrobcu mobilných telefónov na svete. 

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Huawei Huawei Mate Xs Huawei MateBook X Pro

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať