SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B SAMSUNG_0920_B Advertisement

Nové výkonné pracovné stanice od HP potešia kreatívcov a technických pracovníkov

Tlačové správy
0

HP Inc. odhalilo novú, už piatu generáciu mobilných pracovných staníc HP ZBook určených predovšetkým pre kreatívnych a technických profesionálov, vedúcich pracovníkov a študentov, ktorí k svojej práci potrebujú veľký výpočtový výkon a potrpia si na prémiovú kvalitu. Prednosťami nového radu sú moderný dizajn, pokročilé nástroje pre spoluprácu a vynikajúce zabezpečenie.

"Moderný pracovník, ktorý je neustále v pohybe, hľadá prémiové produkty so solídnym výkonom, nevšedným dizajnom, silným zabezpečením a praktickými nástrojmi pre ľahšiu spoluprácu, aby mohol pracovať kedykoľvek, kdekoľvek a nemusel sa pritom obmedzovať," povedala Gwen Coble, riaditeľka oddelenia Workstations, Thin Clients, Retail Solutions and Immersive Computing pre oblasť EMEA z HP Inc. "HP teraz uviedlo produkty, z ktorých budú kreatívne a technicky zameraní pracovníci nadšení, či už vďaka prelomovému dizajnu najvýkonnejšieho konvertibilného PC na svete, najvýkonnejšej mobilnej pracovnej stanici na svete alebo najlepšie zabezpečenej pracovnej stanici na svete."

Presne cielené inovácie
HP neustále sleduje trendy na trhu a názory zákazníkov, takže chápe, že sa dnešný mobilný pracovník chce obklopovať produktami, ktoré sú blízke jeho osobnej filozofii aj po vizuálnej stránke. Chce výrobky, ktoré mu nielen umožnia tvoriť, ale pozdvihnú celý tvorivý proces na novú úroveň. Pracovné stanice HP ZBook boli vytvorené s dôrazom na nadčasový dizajn a všestrannosť, presné použitie digitálneho pera, displeja s maximálnym jasom, pohodlný prístup k hardvéru bez nástrojov a príjemné materiály. Zariadenia HP ZBook novej generácie majú precízne spracované hliníkové šasi, vďaka ktorému sú pevnejšie, odolnejšie aj ľahšie, a displeje s užšími rámčekmi pre maximálne využitie priestoru v menšom tele.

Používatelia pracovných staníc dnes tiež očakávajú vyšší výkon pre stále lepší workflow. Ako navyše mizne hranica okolo tradičných pracovísk, vzrastá tiež dôležitosť zabezpečenia. Počas uplynulých dvoch rokov nahlásilo takmer 70% organizácií napadnutia svojich laptopov4, čo jasne dokazuje potrebu robustného zabezpečenia, ktoré dokáže poskytnúť stálu ochranu v prípade útoku. HP preto vytvorilo zo svojich HP ZBookov najbezpečnejšie a najlepšie spravovateľné mobilné pracovné stanice na svete5.

Okrem toho sa dnes kladie väčší dôraz na spoluprácu a sú stále častejšie potrebné k tomu určené nástroje. Laptopy a mobilné pracovné stanice sú pritom najčastejšie využívanými zariadeniami pri pracovných stretnutiach a zdieľaných projektoch. S mobilnými pracovnými stanicami HP ZBook môžu používatelia prirodzene spolupracovať vďaka prednému mikrofónu a klávesnici HP Premium Collaboration Keyboard. Výhodou je aj ešte bohatší zvuk, ako mala predchádzajúca generácia - sú hlasnejšie a vďaka väčším reproduktorom majú výraznejšie basy.

HP ZBook pre kreatívcov

HP predstavilo HP ZBook Studio X360 G5, najvýkonnejší konvertibilný notebook na svete1. Tento všestranný laptop ponúkne užívateľom najmodernejšie konvertibilné konštrukciu aj výkon na profesionálnej úrovni pre využitie veľkého množstva aplikácií naraz s rýchlou odozvou. Vďaka grafike NVIDIA® a procesorom Intel® Xeon® budú môcť editovať obrázky s vysokým rozlíšením bez oneskorenia. Inovatívny 360 ° pánt od HP potom poskytne pohodlie laptopu, praktickosť tabletu a výhody ďalších módov, ktoré uľahčia napríklad prezentáciu projektov. Displej HP DreamColor s povrchovou úpravou proti odleskom je najjasnejší 4K displej laptopu na svete2, ktorý umožňuje aj veľmi presné použitie digitálneho pera s citlivosťou na 4 096 rôznych úrovní tlaku.

S novou generáciou pracovnej stanice HP ZBook Studio G5 si kreatívci užijú dokonalé prepojenie dizajnu a výkonu. Tento prémiový model je menší a rýchlejší ako kedykoľvek predtým. Displej HP DreamColor s 4K rozlíšením a úpravou proti odleskom podporuje 100 percent farebného priestoru Adobe RGB a ponúkne jas 600 nitov, vďaka ktorému je o 20% jasnejší ako 15-palcový Retina displej zariadenia Apple MacBook Pro a o 50% jasnejší než displej Dell XPS UltraSharp 4K6.  HP ZBook Studio okrem toho umožňuje použitie až 6 TB7

úložného priestoru, certifikovanej grafiky NVIDIA® Quadro® a ultra rýchlych šesťjadrových procesorov Intel® Xeon®, vďaka ktorým má o 35% vyšší výpočtový výkon ako Apple MacBook Pro8

HP na jeseň predstavilo tiež svoj HP ZBook x2, najvýkonnejšie odpojiteľné PC na svete, ktoré sa vďaka veľkému výkonu a všestrannosti zameralo na maximálne využitie Adobe Creative Cloud. Tento produkt teraz dostal 8. generáciu štvorjadrových procesorov Intel, ktoré mu prepožičiavajú o 73% vyšší výkon grafiky, než má Surface Pro9.

HP ZBook pre technických pracovníkov

HP ZBook17 G5 prináša výkon desktopu a slobodu laptopu. Jeho užívatelia ocenia predovšetkým ľahkosť pri editácii mnohonásobných tokov obsahu všetkého druhu, manipuláciu s dátami a vývoji vo VR. Ide o najvýkonnejšiu mobilnú pracovnú stanicu na svete3, ktorá je nadupaná o 50% viac jadrami oproti predchádzajúcej generácii, až 10TB úložiskom7, 64GB pamäťou, grafikou NVIDIA® Quadro® P5200 a o 20% lepším chladením, aby zostala potichu aj pri najväčšom zaťažení. S až 50 miliónmi rôznych konfigurácií môže byť HP ZBook 17 G5 prispôsobený akýmkoľvek požiadavkám a možno ho ďalej vylepšovať novým hardvérom aj bez použitia nástrojov za niekoľko sekúnd.

HP ZBook 15 G5, najpredávanejšia mobilná pracovná stanica na svete10, ponúka výnimočný výkon s jedným z najlepších zabezpečení a bude si sa tešiť náročnému renderovaniu, projekciách a simuláciách. S o 30% lepším chladením oproti predchádzajúcej generácii zostane potichu aj pri maximálnom využití výkonu. Projekty ožijú s jednou miliardou farieb na výbornom displeji HP DreamColor11 s 600 nity jasu a 4K rozlíšením. Produktivitu práce zlepší až 6TB úložisko a až 4TB lokálne PCIe TLC úložisko.7 Pri vývoji tohto zariadenia sa myslelo na budúcnosť, možno ho preto dopĺňať o nový hardvér ľahko aj bez použitia nástrojov. V roku 2016 si NASA zaobstarala 1 200 týchto mobilných pracovných staníc pre použitie na ISS a pozemný vývoj aj letovú podporu.

HP ZBook 15v G5 je výkonný laptop určený pre študentov technických odborov a malé a stredné firmy, ktorým ponúkne výkonné procesory a grafiku certifikovanú pre maximálne zaťaženie pri nízkej cene. Aj tento model má veľmi rýchlu odozvu vďaka šesťjadrovými procesorom Intel® Xeon®12 a 32 GB pamäte, a to aj pri použití veľkého množstva aplikácií naraz. Používatelia môžu rýchlo prezerať aj objemné 4K súbory s až 4TB rýchlym úložiskom7 a vytvárať komplexné 2D a 3D modely s certifikovanou grafikou NVIDIA® Quadro®. HP ZBook 15v bol optimalizovaný s ohľadom na stabilitu a maximálny výkon pomocou profesionálnych softvérových aplikácií od popredných poskytovateľov ako Autodesk, Revit a SOLIDWORKS. Tento model má navyše až 2TB lokálne PCIe TLC úložisko.

Vizionársky monitor pre vizionárskych tvorcov

Monitor HP DreamColor Z27x G2 Studio prináša konzistentné a presné farby, široký farebný gamut, výkonný IPS panel a nástroje pre lepšiu správu vďaka prelomovej technológii HP DreamColor. Má 27-palcovú uhlopriečku a využíva integrovaný kolorimeter, ktorý umožňuje kalibráciu na vyžiadanie, alebo v pravidelných nastavených intervaloch. HP spolupracovalo s poprednými štúdiami pre vizuálne efekty, aby dizajnérom vytvorilo riešenie na mieru, vrátane zabudovaných softvérových značiek a ukazovateľov, vzdialenej správy a vôbec prvého integrovaného KVM switcha13 pre jednoduché prepínanie medzi zariadeniami prostredníctvom klávesnice. Používatelia si budú môcť vychutnať širokú škálu živých a presných farieb s 99% pokrytím DCI P3, 98% pokrytím Adobe RGB a kontrastným pomerom 1500: 1. Nový HP Z27x sa tak teraz pripojil k monitoru HP Z31x DreamColor Studio, s ktorým vytvoril rodinu najpokročilejších monitorov s dôrazom na presnosť farieb na svete14.

Ceny a dostupnosť

  • HP ZBook Studio x360 bude na Slovensku dostupný od mája za cenu začínajúcu na €1,349.
  • HP ZBook Studio bude na Slovensku dostupný od mája za cenu začínajúcu na €1,199.
  • HP ZBook 17 bude na Slovensku dostupný od mája za cenu začínajúcu na €1,299.
  • HP ZBook 15 bude na Slovensku dostupný od mája za cenu začínajúcu na €1,249.
  • HP ZBook 15v bude na Slovensku dostupný od mája za cenu začínajúcu na €849.
  • Monitor HP DreamColor Z27x G2 na Slovensku dostupný od apríla za cenu začínajúcu na €2,299.
Zobrazit Galériu

AMI Communications Slovakia

Všetky autorove články
HP notebook PC displej laptop mobilna stanica

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať