Image
20.12.2017 0 Comments

Nové ultrabooky LG Gram ponúknu až 22 hodinovú výdrž na batériu, vysoký výkon a vojenskú odolnosť

Spoločnosť LG Electronics predstaví na CES 2018 v Las Vegas svoje najnovšie notebooky, ktoré prinášajú vynikajúcu prenosnosť, zlepšený výkon a funkcie.

Nové notebooky z radu Gram budú patriť medzi najjednoduchšie prenášateľné modely dostupné na trhu. Ich ultratenké telá obsahujú vysoko účinnú batériu s výkonom 72 Wh, ktorá umožňuje dlhšiu prácu bez zapájania, trvajúcu takmer celý deň (19 – 22,5 hod.) na jedno nabitie. Kompaktný dizajn umožňuje použiť väčší displej v zariadení malých rozmerov. Napríklad 14-palcový model 14Z980 s minimálnym rámom má rovnaké rozmery ako bežný 13-palcový notebook.

Nové zariadenia LG Gram budú efektívnejšie a podstatne rýchlejšie, vybavené budú najmodernejšou 8. generáciou procesorov Intel Core i7 a i5 a úložiskom SSD. Používatelia môžu zvýšiť efektivitu svojej práce až o 40 %, pričom čas spúšťania sa skráti pod 10 sekúnd. Na rozdiel od iných kompaktných prenosných počítačov, ktoré dosahujú nižšiu hmotnosť alebo menšie rozmery tým, že minimalizujú vnútorný priestor, rad Gram spoločnosti LG ponúka druhý slot na disk SSD na možnosť ukladania aj veľkých videosúborov.

Nové modely sú aj dostatočne odolné, prešli prísnymi americkými vojenskými skúškami MIL-STD 810G na odolnosť proti nárazu, tlaku a teplote. Ich telo je vyrobené z kovovej zliatiny Nano Carbon Magnesium, ktorá sa často používa v leteckom priemysle. Výsledkom je zvýšenie životnosti o 20 percent v porovnaní s bežnými produktmi s horčíkovým telom.

Nová série LG Gram prichádza s mnohými funkciami, ktoré zvyšujú komfort. Patrí medzi ne podsvietená klávesnica na prácu v noci, presný touchpad, webová kamera umiestnená v hornej časti displeja, slúchadlá DTS Headphone X ponúkajúce viackanálový zvuk až do 11.1 kanálov na bohatý 1,5 W hi-fi priestorový zvuk a tichší ventilátor.

Notebooky prichádzajú aj s pokročilými voliteľnými doplnkami, ako je dotykový displej, čítačka odtlačkov prstov, port Thunderbolt 3 a technológia IPS In-cell Touch, ktorá umožňuje presnejšie dotykové ovládanie bez posunu farieb. Thunderbolt 3 umožňuje kompatibilitu s produktmi Mac, podporuje osemkrát rýchlejší prenos dát ako USB Type-C a umožňuje bezproblémový prenos obsahu 4K/5K na externé displeje.

Nové notebooky LG Gram sa budú ponúkať s tromi veľkosťami displeja, a to 13,3 palca, 14 palcov a 15,6 palca a ich hmotnosť bude približne 965 g, 995 g a 1095 g. K dispozícii budú na americkom trhu od januára a postupne sa dostanú aj na ďalšie trhy.

Zdroj: lgnewsroom.com

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

MWC 2018: Samsung predstavil nové vlajkové lode Galaxy S9 a S9+. Toto sú kľúčové novinky

25.02.2018 21:22

Samsung načasoval premiéru svojich vlajkových lodí pre náročných používateľov v predvečer veľtrhu MWC. Ako to u významných premiér špičkových smartfónov býva v poslednom čase zvykom, takmer všetky kľú ...

Technológie

Apple vydal aktualizácie na opravu „textovej bomby“ ktorá dokázala seknúť iPhone jediným znakom

23.02.2018 00:25

Spoločnosť Apple vydala aktualizované verzie systémov iOS, Mac OS a watchOS, aby odstránila problém, ktorý nastal vtedy, ak niekto odosielal, prijímal alebo napísal do správy jeden znak z indického ja ...

Technológie

Na MWC by sa mohla objaviť aj ohnutá Sony Xperia XZ2 Compact. Toto o nej zatiaľ vieme

23.02.2018 00:20

Spoločnosti Sony sa v poslednom čase podarilo nezvyčajne dobre vytesniť všetky úniky informácií. Povráva sa síce o troch nových modeloch strednej triedy (Xperia XZ2, XZ Pro a XZ2 Compact), ale nevedno ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá