SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M SAMSUNG_06202 M Advertisement

Nové technológie pre domácich miláčikov: psie známky využívajúce technológiu NFC

Technológie
0

dogntag-kolaz.jpg Psie známka DogNTag je múdra psia známka spárovaná s webovým profilom psíka. Profil možno pohotovo zobraziť vďaka čipu NFC zabudovanému v známke, prípadne QR kódu na zadnej strane. Nálezcovi psíka tak postačí bežný mobilný telefón alebo počítač. Známky sú v predaji na webe www.dogntag.com za 20,40 eura, súčasne prebieha distribúcia do obchodov s chovateľskými potrebami.

Svojím tvarom, veľkosťou sú podobné klasickým „hlúpym“ známkam a možnosťami ich vysoko prevyšujú. Prednú stranu zdobí labka s nápisom DogNTag a zadná strana slúži na identifikáciu psíka, je na nej natlačený QR kód na rýchle načítanie fotoaparátom a číslo známky, ktoré slúži na manuálne zadanie na webových stránkach www.dogntag.com. DogNTagy sú dostupné v štyroch farebných kombináciách: čierna, biela, hnedá a červená.

cervena.png

Použitý čip NFC je kompatibilný so všetkými telefónmi NFC, zobraziť informácie o psíkovi teda možno jednoduchým priložením telefónu k známke. Hlavná výhoda čipu NFC v známke oproti štandardnému čipovaniu je možnosť zobraziť jeho obsah aj tými najlacnejšími smartfónmi s podporou NFC (mobilné telefóny už od 109,26 eura). Pri čipovaní je implementovaný pod kožu psíka špeciálny čip RFID, ku ktorému je potrebná špeciálna čítačka, ktorej obstaranie je veľmi nákladné.

Na webovom profile psíka môže byť zobrazené veľké množstvo rôznych informácií. Na prvom mieste sú určite kontaktné informácie. Pri vyčítanie informácií zo známky je zariadenie požiadané o prístup k polohe. Vďaka tomu sa môže majiteľ pri strate psíka dozvedieť ihneď o lokalite, kde sa práve jeho maznáčik vyskytol. 

Systém odosiela po každom načítaní e-mail s mapou a presnými súradnicami (toto upozorňovanie možno v administrácii deaktivovať a využívať ho iba v prípade straty psíka). Lokalizácia prebieha podľa všetkých dostupných možností konkrétneho zariadenia, najčastejšie pomocou siete Wi-Fi, systému GPS alebo triangulácie v mobilnej sieti.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať