Image
21.3.2019 0 Comments

Nové smartfóny Axon od ZTE ponúkajú doteraz najčudesnejšie alternatívy výrezu

Čínska spoločnosť ZTE na MWC predstavila dve solídne zariadenia – Axon 10 Pro 5G a Blade V10. No vyzerá to tak, že spoločnosť má v ponuke aj ďalšie dva telefóny so zvláštnym dizajnom. ZTE Axon S a Axon V sa objavili na webovej stránke iF World Design Guide a na rozdiel od tohtoročných typických riešení s otvorom ponúkajú výrazne odlišné alternatívy výrezu.

Axon S má na rozdiel od vertikálnych výsuvných mechanizmov s prednými fotoaparátmi, s ktorými sa možno stretnúť na modeloch Honor Magic 2 a Xiaomi Mi Mix 3, všetky fotoaparáty (dva predné a tri zadné) umiestnené na horizontálnom výsuvnom mechanizme. To umožňuje, aby displej pokrýval celú čelnú stranu smartfónu.

Zdá sa, že predná časť výsuvného mechanizmu má aj oblasť citlivú na dotyk, hoci nie je jasné, na čo by sa to dalo využiť. Je možné, že táto oblasť sa používa na ovládanie zoomu v aplikácii fotoaparátu. Axon S má 5-násobný optický zoom, 48 Mpx hlavný fotoaparát a 19 Mpx sekundárny snímač. Nie je jasné, či tretí fotoaparát je zameraný na zoom, ale každopádne je to pôsobivá zostava.

Smartfón obsahuje aj snímač odtlačkov prstov, čo je už povinná súčasť high-end telefónov v roku 2019. Rendery ukazujú aj indikátor 5G signálu. Axon V má takisto displej na celej prednej strane, ale na rozdiel od Axon S nevyužíva výsuvný mechanizmus. Tu „výrez“ vyčnieva z tela telefónu a zdá sa, že na ňom sídli kamera na selfie a 3D senzor. Vynára sa však otázka, či takýto výstupok nie je náchylnejší na poškodenie.

A treba sa aj spýtať, či takéto dizajnové riešenie nebude potrebovať silnejšie ochranné puzdro. To, že sa telefóny objavili na webe iF World Design Guide, ešte nemusí znamenať, že sa s nimi čoskoro stretneme na trhu. Aj smartfón Iceberg s dvoma výrezmi sme videli na tejto stránke takmer pred rokom, no ešte stále nebol uvedený.

Zdroj: androidauthority.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Konverziou tepla z oceánu bude možné zásobovať energiou celé krajiny

16.01.2020 00:00

S rastom svetovej populácie sa vedci stále viac obávajú, ako dokážeme vyrobiť dostatok energie bez toho, aby sme zničili klímu. Briti Dan Grech a Hayden Ashfield si myslia, že súčasťou riešenia by moh ...

Inovácie 1

Nová deepfake apka prilepí vašu tvár na GIF za pár sekúnd

15.01.2020 00:15

Minulý rok sa objavilo niekoľko aplikácií s technológiou deepfake so škodlivým úmyslom. Následne Facebook zakázal „zavádzajúce“ falzifikáty na svojej platforme. Technológia sa však dá voľne používať v ...

Inovácie

CES 2020: ASUS predstavil herný notebook ROG Zephyrus G14 s personalizovným krytom

13.01.2020 00:03

ASUS na CES 2020 predstavil inovovanú sériu ROG notebookov, v rámci ktorej nás zaujal model Zephyrus s LED krytom.  ROG Zephyrus G14 je 14“ herný notebook vybavený procesorom AMD Ryzen 4000 a graficko ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá