Nové objektívy FUJINON GF110mmF2 R LM WR a FUJINON GF23mmF4 R LM WR

Tlačové správy
0

Profesionálna kvalitu obrazu na najvyššej úrovni – Mirrorless systém FUJIFILM GFX predstavuje dva nové objektívy pre tento stredný formát. Aktuálna ponuka FUJIFILM objektívov série GF sa tak rozšíri na päť. V júni pribudnú nové objektívy FUJINON GF110mmF2 R LM WR a FUJINON GF23mmF4 R LM WR.

Všetky objektívy GF rady ponúkajú extrémne vysokú ostrosť a dokážu podporovať budúce generácie senzorov s rozlíšením až 100 megapixelov. Kým WR GF110mmF2 R LM je obzvlášť vhodný pre fotografovanie portrétov, WR GF23mmF4 R LM je ideálny pre krajiny a fotografovanie architektúry.

Pri vývoji a výrobe GF stredoformátových objektívov FUJIFILM čerpá z dlhoročných skúseností s optickými systémami. Všetky GF objektívy poskytujú vynikajúcu kvalitu obrazu a možnosť využiť potenciál GFX 50S v plnej miere.

Aj nové objektívy majú na clonovom krúžku voľbu C (Command) takže nastavenie clony môže byť ovládané z fotoaparátu. Automatické zaostrovanie využíva lineárny motor, ktorý zaisťuje rýchle a tiché zaostrovanie. Oba predstavené objektívy sú utesnené voči nepriazni počasia, proti vniknutiu striekajúcej vody, prachu aj do teplôt pod bodom mrazu do -10° C.

Aktualizácia plánu objektívov pre systém GFX
FUJIFILM súčasne aktualizoval aj plán nových GF objektívov pre stredný formát systému GFX. K šiestim objektívom s G-bajonetom teda čoskoro ešte pribudnú dve novinky: "Tele-prime objektív" a "telekonvertor". S rozšírením rozsahu objektívov na najdlhšom ohnisku FUJIFILM reaguje na časté žiadosti z radov profesionálnych fotografov a fotografických nadšencov.

Veľkoformátový G adaptér pre FUJIFILM GFX 50S
Na jún 2017 je plánované aj uvedenie adaptéra pre používanie starších FUJINON objektívov ako je napríklad CM FUJINON a pod spolu s telom GFX 50S. Adaptér sa upevní na miesto kde sa pôvodne upínala kazeta s filmom pre formát 4x5 inch.

Nový firmware pre FUJIFILM GFX 50S
FUJIFILM taktiež oznamuje že koncom mája sa sprístupní nová aktualizácia firmware (V1.10) pre fotoaparát GFX 50S.  Aktualizácia prinesie možnosť fotografovania v spojení s PC cez WiFi (PC Tethered Shooting) a zlepšenie v oblasti nastavovania kompenzácie expozície a rýchlosti automatického zaostrovania.

Zobrazit Galériu

FUJIFILM

Všetky autorove články
Fujifilm GF

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať