Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Nové notebooky Lenovo Yoga Slim 7i, Slim 7i Pro a konvertibilné zariadenia Yoga 7i a Yoga 6

0

Dizajnéri aj konštruktéri pri návrhu inovovanej produktovej rodiny Yoga vychádzali z požiadaviek typických okruhov moderných používateľov, pre ktorých sú inteligentné technológie každodennou realitou. Nové notebooky a konvertibilné zariadenia Yoga majú procesory Intel Core novej generácie navrhnuté tak, aby predĺžili výdrž batérie notebooku priemerne o 20 %. Zariadenia majú režim inteligentného chladenia a optimalizáciu na báze AI na predĺženie životnosti batérie a zvýšenie výkonu. Ak chcete zvýšiť maximálny výkon, napríklad pri rendrovaní videa stačí stlačiť klávesy Fn-Q a presunúť sa do režimu Performance pre náročné úlohy alebo do režimu Stealth, aby ste počas sledovania filmu znížili hluk ventilátora.

Aplikácia Lenovo Vantage  a nová autodiagnostická služba služba Lenovo Vantage Smart Performance Services, ktorá pomáha predchádzať potenciálnym problémom s počítačom skôr, ako k nim dôjde prispievajú k prevádzkovej spoľahlivosti aj bezpečnosti. infračervená kamera a technológia Windows Hello v zariadeniach Yoga Slim 7i, Yoga Slim 7i Pro a Yoga Slim 7 Pro a vám poskytnú bezpečnejšie prihlasovanie rozpoznávaním tváre. Pokročilé funkcie monitora, ako napríklad Privacy Alerts, sú poskytované prostredníctvom senzorického AI softvéru od Glance by Mirametrix, ktorý pomáha chrániť obrazovku pred ľuďmi vo vašej blízkosti, aby zaistil, že vaša práca zostane skrytá pre neželanými pohľadmi. Pre ešte vyššiu bezpečnosť je obrazovka navrhnutá tak, aby sa zobrazovaný obsah automaticky rozostril, keď sa odvrátite od počítača. 

Lenovo Yoga Slim 7i

Ultratenký a pritom výkonný 13.3-palcový notebook s takmer bezrámikovým QHD displejom je ideálny pre tých, ktorí ocenia kvalitný obraz a celokovový dizajn. Tento nový notebook s procesormi Intel Core novej generácie (dostupné už čoskoro) a integrovanou grafikou novej generácie založenej na architektúre Intel Xe je navyše tenký a ľahký – pri hrúbke 13,9 mm má hmotnosť len 1,23 kg a získate s ním až 16 GB RAM pamäte LPDDR4X, úložisko 1 TB SSD PCIe (4. generácie) M.29 a displej s so 100 % pokrytím farebného priestoru sRGB a technológiou Dolby. 

Batéria má výdrž až 16 hodín. Zariadenie prináša aj pokročilé funkcie pripojenia vrátane Bluetooth 5, Intel Thunderbolt 4 a Wi-Fi 6, ktorá je trikrát rýchlejšia ako štandardné Wi-Fi pripojenie.

Lenovo Yoga Slim 7i Pro

Toto konvertibilné zariadenie je dostupné v 14-palcovej aj 15,6-palcovej verzii. V  zariadení boli implementované algoritmy umelej inteligencie na optimalizáciu spotreby energie z batérie a inteligentné chladenie. V praxi to znamená, že zariadenie sa neustále učí a dokáže automaticky zvýšiť otáčky pri činnostiach skutočne náročných na výkon alebo znížiť výkon, aby šetrilo energiu.

Srdcom zariadenia sú procesory Intel Core novej generácie (dostupné už čoskoro), s až 32 GB RAM pamäte LPDDR4X a výdržou batérie až 18 hodín. Displej má rozlíšenie 2,8 K, jas až 400 nitov, s obnovovacou frekvenciou 90 Hz určenou na skrátenie časovej odozvy pri hraní hier alebo pri streamovaní obsahu. Displej má pomer strán (16:10) pre ľahšie používanie obrazovky pri posúvaní obsahu na webových stránkach alebo v dokumentoch.

Displej pokrýva 100% farebného spektra sRGB a zobrazovanie využíva technológiu Dolby Vision. Na výber budú modely integrovanou grafikou novej generácie založenej na architektúre Intel Xe, alebo grafické čipy NVIDIA GeForce MX Samozrejmosťou je  Wi-Fi 6 a port Thunderbolt 4 

Lenovo Yoga Slim 7 Pro 

14-palcový notebook s procesormi AMD Ryzen 9 4900H Series Mobile a vstavanou grafikou AMD Radeon má dostatok výkonu aj na editovanie videí a ďalšie náročné úlohy. So 16 GB RAM pamäťou DDR4 poskytuje Yoga Slim 7 Pro až 17 hodín výdrže batérie. Procesory Ryzen 4000 Series Mobile ponúkajú v porovnaní s predchádzajúcou generáciou až dvojnásobnú energetickú účinnosť.

2v1 Lenovo Yoga 7i

Konvertibilný notebook s dotykovým displejom so širokým pozorovacím uhlom a rozlíšením Full HD je k dispozícii v dvoch veľkostiach, 14-palcový a 15,6-palcový. Dolby Vision prináša verné vizuálne efekty a farby na 14-palcovej obrazovke zariadenia Yoga 7i a na 15,6-palcovej FHD VESA400 DisplayHDR obrazovke prináša jas na úrovni 500 nitov a 72 % NTSC farebnú škálu. Má dva USB-C porty s podporou Thunderbolt 4, so 16 GB DDR4 RAM pamäťou a úložiskom až 1 TB SSD PCIe M.2. Väčší, 15 palcový model má aj numerickú klávesnicu. Zariadenia sú vybavené procesormi Intel Core novej generácie (dostupné už čoskoro) a integrovanou grafikou Intel. Majú až 13 hodinovú výdrž batérie. Voliteľné elektronické pero je ideálne pre záležitosti, ako je úprava fotografií, skicovanie alebo rýchle poznámky.

Konvertibilný notebook Lenovo Yoga 6

Prístroj má jedinečný hybridný dizajn vytvorený z kovových a mäkkých materiálov zabalených do nápadnej modrej látky, vďaka čomu, na rozdiel od všetkých konvertibilných notebookov Lenovo, ktoré ste kedy videli, toto zariadenie skutočne vynikne.

Je vybavený výkonným procesorom AMD Ryzen 7 4700U Mobile Series so vstavanou grafikou AMD Radeon. Yoga 6 s výdržou batérie až 18  má dotykový displej Full HD s jasom 300 nitov a s podsvietenou klávesnicou a dizajn obrazovky s úzkym rámom na všetkých štyroch stranách. Stereo reproduktory v prednej časti, optimalizované pomocou Dolby Atmos, poskytujú výbornú kvalitu zvuku a zábavy, zatiaľ čo flexibilný 360-stupňový kĺb umožňuje používateľom ľahko meniť režimy zariadenia.

S hmotnosťou iba 1,32 kg a s vylepšenými bezpečnostnými funkciami, ako je vstavaná čítačka odtlačkov prstov a bezpečnostný kryt webovej kamery TrueBlock, môžete zariadenie Yoga 6 zobrať so sebou kamkoľvek a pri prehliadaní, náčrtoch, streamovaní a tvorbe použiť voliteľné digitálne pero. Tento notebook s pamäťou 16 GB RAM DDR4 a úložiskom9 až 1 TB SSD PCIe M.2 si ihneď získa svojich fanúšikov.

Ceny (s DPH) a dostupnosť

  • 14-palcový notebook Lenovo Yoga Slim 7i začína na cene od 899 eur začiatkom decembra 2020.
  • 14-palcový notebook Lenovo Yoga Slim 7 Pro e začína na cene od 799 eur a bude podľa očakávaní k dispozícii začiatkom septembra 2020.
  • 14-palcový konvertibilný notebook Lenovo Yoga 7i začína na cene od 999 eur a bude k dispozícii začiatkom decembra 2020, 15,6-palcový model začína na cene od 1099 eur a bude k dispozícii začiatkom decembra.
  • 13,3-palcový konvertibilný notebook Lenovo Yoga 6 začína na cene od 899 eur (vrátane DPH) a bude podľa očakávaní k dispozícii začiatkom novembra 2020
Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať