Image
9.8.2018 0 Comments

Nové hodinky Samsung Galaxy Watch

Spolu s vlajkovým smartfónom Samsung Galaxy Note 9 boli dnes predstavené aj nové inteligentné hodinky, ktoré prinášajú dlhú výdrž batérie, schopnosti v oblasti wellness a nadčasový, individualizovaný dizajn. Galaxy Watch majú nové možnosti sledovania stresu a spánku, a pomáhajú tak užívateľom dosiahnuť lepšie výkony. Okrem toho ponúkajú širšie možnosti výberu štýlov vrátane nových vzhľadov hodiniek vo farbách Silver, Rose Gold a Midnight Black a nových individualizovaných farieb remienkov.

Galaxy Watch pokračuje v tradícii smart hodiniek Samsung a má otočnú lunetu Always On displej. Hodinky vykazujú odolnosť certifikovanú pre vojenské účely  so sklom Corning Gorilla Glass DX+ a špičkovou odolnosťou voči vode v hodnote 5 ATM . Umožňujú tak dlhodobé využívanie v akomkoľvek prostredí vrátane plávania.

Nové hodinky majú výdrž batérie 80 hodín, čiže minimálne tri dni, čo odstraňuje nutnosť každodenného dobíjania. Vďaka dlhšej výdrži batérie môžu hodinky fungovať nezávisle na smartfóne a môžu tak skutočne autonómne poskytovať služby v oblasti volania a správ, máp a hudby. Užívatelia taktiež môžu začať a skončiť svoj deň rannými a večernými briefingami, ktoré im dajú prehľad o ich aktuálnom programe a úlohách aj o počasí.

Pre mnohých používateľov bude veľmi dôležitá funkcia sledovanie fyziologického stavu a fitness aktivít. Hodinky majú funkciu sledovania stresu , ktorá automaticky zisťuje vysokú mieru stresu a ponúka dýchacie cvičenia, ktoré užívateľom pomôžu zachovať si koncentráciu. Nová pokročilá funkcia sledovania spánku  navyše monitoruje všetky úrovne spánku vrátane cyklov REM, čím užívateľom pomáha, aby si monitorovali svoj spánkový režim.

Galaxy Watch pomáhajú dosiahnuť ďalšie ciele v oblasti zdravého životného štýlu. Majú 21 nových cvičení do interiéru, a ponúkajú tak celkovo 39 cvičení, ktoré zákazníkom umožňujú zmeniť a personalizovať si svoj denný režim. Vyvážené stravovanie je rovnako dôležité ako pohyb. Vďaka hodinkám Galaxy Watch je to veľmi jednoduché s využitím intuitívneho sledovania kalórií a individuálnych odporúčaní. Užívatelia môžu taktiež sledovať na svojom zariadení Galaxy, čo jedia, a okamžite zadať nutričné údaje do Samsung Health a do Galaxy Watch, a lepšie tak riadiť príjem kalórií.

Galaxy Watch sú k dispozícii vo viacerých veľkostiach a štýloch: vo veľkosti 46 mm sú strieborné, vo veľkosti 42 mm čierne alebo vo farbe rose gold. Užívatelia si môžu hodinky personalizovať ešte viac vďaka výberu ciferníka a remienka vrátane variantu od firmy Braloba.

Nové hodinky sú samozrejme úzko integrované do ekosystému Samsung (SmartThings, Samsung Health, Samsung Flow, Samsung Knox, Samsung Pay) a partnerov ako sú Spotify a Under Armour. So SmartThings môžete jednoducho ovládať zariadenie na Galaxy Watch – jednoduchým dotykom na zápästí – od ranného zapnutia svetiel a televízora, po nastavenie teploty, než idete spať. Samsung s Galaxy Watch ďalej zjednodušuje ovládanie hudby a multimédií. Spotify umožňuje užívateľom počúvať hudbu offline alebo bez smartfónu s módom Spotify  Offline. Samsung Knox umožňuje zabezpečenie informácií a pomocou Samsung Flow je možné ľahko odomknúť počítač alebo tablet.

Na Slovensku budú nové hodinky Galaxy Watch v predaji od 7. septembra 2018 (Bluetooth verzia). Dostupnosť LTE verzie ešte nebola pre slovenský trh stanovená a závisí okrem iného aj na pripravenosti operátorov podporovať riešenie eSIM.

Špecifikácie Galaxy Watch

Model

Galaxy Watch 46 mm Silver

Galaxy Watch 42 mm Midnight Black

Galaxy Watch 42 mm Rose Gold

Displej

33 mm, Circular Super AMOLED (360 x 360)

Full Color Always On Display

Corning® Gorilla® DX+  

30 mm, Circular Super AMOLED (360 x 360)

Full Color Always On Display

Corning® Gorilla® DX+

Veľkosť

46 x 49 x 13

63 g (bez remienka)

41,9 x 45,7 x 12,7

49 g (bez pásku)

Remienok

22 mm (vymeniteľný)

voliteľné farby: Onyx Black, Deep Ocean Blue, Basalt Grey

20 mm (vymeniteľný)

voliteľné farby: Onyx Black, Lunar Grey, Terracotta Red, Lime Yellow, Cosmo Purple, Pink Beige, Cloud Grey, Natural Brown

Batéria

472 mAh

270 mAh

AP

Exynos 9110 Dual core 1.15GHz

OS

Tizen Based Wearable OS 4.0

Pamäť

LTE: 1,5 GB RAM + 4 GB interná pamäť

Bluetooth®: 768 MB RAM + 4 GB interná pamäť

Konektivita

3G/LTE, Bluetooth®4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, A-GPS/Glonass

Senzor

akcelerometer, gyro, barometer, HRM, okolité svetlo

Nabíjanie

Bezdrôtové nabíjanie s využitím WPC

Odolnosť

5 ATM + IP68 / MIL-STD-810G

Kompatibilita

Samsung: Android 5.0 alebo neskorší

iní výrobcovia: Android 5.0 alebo neskorší

iPhone 5 a vyšší, iOS 9.0 alebo vyšší

※ v niektorých krajinách nemusí byť dostupná aktivácia pre mobilnú sieť pre Galaxy Watch pri použití so smartfónmi nepochádzajúcimi od Samsungu
Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Miniatúrny dron UDrone môžete ovládať myšlienkami a gestami

15.03.2019 00:10

Predstavte si, o koľko viac zábavy by ste si mohli užiť s dronom, keby ste sa zbavili ovládača v ruke a ovládali ho čisto myšlienkami. Nad tým sa zamysleli v čínskej firme EEGSmart a vytvorili minikva ...

Technológie

NAS od Synology pre nadšencov, podnikateľov, malé firmy a tímy

15.03.2019 00:05

Motto: Sú len dva typy podnikateľov pracujúcich s údajmi. Tí, ktorí zálohujú, a tí, ktorí budú zálohovať. Aj malé firmy, živnosti a slobodné povolania často potrebujú ukladať veľké množstvo údajov. ...

Technológie

Spoznajte rybára, ktorý chytil vášho tuniaka. Aj to umožňujú moderné technológie

15.03.2019 00:00

Blockchain nie je len technológia, na ktorej stojí svet virtuálnych mien. Umožňuje aj úplne nový typ služieb pre bežných ľudí, ktorí majú napríklad radi steak z tuniaka. Priamo v obchode si dokážu vďa ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWIFT 5_032019

Najnovšie videá

IXPO 2019


PC forum button