Nové grafické karty nVidia prinášajú prelomový raytracing v reálnom čase. Presvedčte sa na vlastné oči

Technológie
0

Spoločnosť nVidia v týchto dňoch ohlásila novú architektúru Turing a grafické karty Quadro RTX založené na nej. Podľa jej tvrdenia majú priniesť revolúcii v 3D tvorbe.

Turing je nástupcom architektúry Pascal, používanej v súčasnej generácii grafických kariet nVidie, ktorá vyvrcholila modelom Quadro P6000. Spoločnosť hovorí, že Turing je až šesťkrát rýchlejší pri simulácii fyzického sveta a umožní raytracing v reálnom čase v rámci 3D aplikácií a zrýchlené vykresľovanie výstupu.

CEO Jensen Huang charakterizoval novú architektúru ako „najväčší skok od vynálezu CUDA GPU v roku 2006“. Doteraz totiž real-time raytracing umožňovala len platforma Volta, určená pre dátové centrá, nie pre stolové počítače. Prvé karty Quadro založené na architektúre Turing budú RTX 5000, RTX 6000 a RTX 8000.

RTX 8000 je vlajkový model s 4608 jadrami CUDA a 576 jadrami Tensor. Má 48 GB pamäte GDDR6, ktorú možno zdvojnásobiť na 96 GB použitím dvoch kariet na rovnakej pracovnej stanici cez nové rozhranie NVLink 2.0. GDDR6 má dvojnásobnú priepustnosť oproti pamätiam GDDR5, ktoré používajú karty založené na architektúre Pascal.

Nové karty Quadro RTX sa začnú dodávať vo štvrtom štvrťroku 2018, cena RTX 5000 bude približne 2300 dolárov, RTX 6000 bude stáť 6000 dolárov a RTX 8000 asi 10 000 dolárov.

Prvé technologické demo pod názvom project Lavina, ktoré predvádza real-time vykresľovanie na kartách RTX, ukázala skupina Chaos Group  na podujatí SIGGRAPH. Ide zároveň o prvú ukážku toho, ako by mohol vyzerať raytracing v budúcich hrách.

Zdroj: digitalartsonline.co.uk.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
NVIDIA grafika karta video pocitac 3D aplikácia app Digital dáta notebook

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať