Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Nové batérie GM môžu byť pre Teslu veľký problém

Technológie
0

Tesla je nesporným lídrom v oblasti elektrických vozidiel, no oznámenie spoločnosti GM, že pracuje na novom type technológie batérií so zvýšenou flexibilitou a kapacitou, je pre firmu Elona Muska zlá správa. Ani nie tak preto, že nová batéria GM má väčšiu kapacitu ako tie, ktoré v súčasnosti vyrába Tesla. Tvrdenie, že nová batéria GM umožní dojazd 640 km, nie je oveľa pôsobivejšie ako 620 km, ktoré ponúka verzia Modelu S s dlhým dojazdom.

No výroba tzv. soft-cell batérií GM je lacnejšia ako výroba Tesly a spoločnosť plánuje túto technológiu aj licencovať. Očakáva sa, že batéria GM bude stáť menej ako 100 dolárov za kWh, čo je prahová hodnota, pri ktorej sa elektrické vozidlá dostávajú na úroveň svojich benzínových náprotivkov. Navyše mäkká batéria GM je v porovnaní s kovovou verziou Tesly oveľa flexibilnejšia a umožňuje výrobcom automobilov včleniť viac článkov do neštandardných priestorov.

Dá sa teda ľahšie prispôsobiť rôznym tvarom a veľkostiam vozidla. General Motors plánuje tento rok uviesť na trh elektromobily značiek Chevrolet, Cadillac, Buick a GMC. Ak GM začne používať batérie Ultium vo svojich vozidlách a zvýši cenu svojho úplne elektrického modelu XTS o 10 000 alebo aj 20 000 dolárov v porovnaní so súčasnými verziami, stále by to bolo lacnejšie ako porovnateľný Model S od Tesly.

Zdroj: inc.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
bateria elektrina energia Tesla auto doprava

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať