Image
2.3.2018 6 Comments

Nové autonómne Mercedesy budú využívať na centimeter presné mapy

Koncern Daimler a spoločnosť HERE Technologies sa rozhodli vytvoriť z HERE HD Live Map pevnú súčasť autonómnych vozidiel koncernu Daimler. 

Vysokopresné digitálne mapy sú kľúčovým komponentom moderných asistenčných systémov pre vodiča (ADAS, Advanced Driver Assistance Systems) a autonómneho jazdenia. HD Live Map v istom zmysle umožňujú automatizovanému vozidlu vidieť za roh. Vďaka navzájom prepojeným informačným vrstvám vozidlo vie, kde sa práve nachádza, akú má pred sebou cestu a ako má reagovať na rôzne dopravné scenáre.

Spoločnosť HERE vyvinula HD Live Map tak, aby sa dokázali „regenerovať“. To znamená, že mapa odráža dynamické zmeny v obrázku ulice takmer v reálnom čase a podľa toho sa sama aktualizuje.

Takto vybavené vozidlá dokážu aktívne reagovať na meniace sa dopravné situácie – napríklad v prípade blokovania jazdného pruhu prejsť včas do voľného jazdného pruhu alebo prispôsobiť rýchlosť jazdy situácii.

Údaje zo snímačov vozidla sú na základe svojej kvality a vysokého počtu vozidiel, ktoré dokážu rozpoznať a overiť zmeny, najdôležitejším prvkom neustáleho aktualizovania máp s vysokým rozlíšením. Spoločnosť HERE už teraz využíva početné údaje zo snímačov výrobcov vozidiel, akým je aj koncern Daimler, na aktualizáciu máp takmer v reálnom čase.

S cieľom ponúknuť najvyššiu mieru bezpečnosti HD Live Map spoločnosti HERE neustále uverejňujú aktualizácie máp prostredníctvom inovatívneho procesu overenia, ktorý v rámci uzavretého okruhu rozpoznáva a hlási odchýlky od uverejnených údajov.

Zobrazit Galériu
Autor: Daimler

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Samsung Galaxy A7 má fotoaparát s tromi objektívmi

20.09.2018 04:00

Nový smartfón Samsung Galaxy A7 má dva charakteristické prvky, podľa ktorých sa bude dať odlíšiť od ostatných modelov - snímač odtlačkov prstov na bočnej hrane a najmä fotoaparát s tromi objektívmi. N ...

Technológie

Umelá inteligencia v smartfónoch Huawei

20.09.2018 00:09

Huawei na veľtrhu IFA 2018 predstavil nový procesor, alebo aby sme boli presní SoC – System on Chip s označením Kirin 980. Je to už druhá generácia procesorov Kirin, ktoré majú hardvérovú podporu umel ...

Technológie

Už o pár rokov roboty odpracujú viac práce ako ľudia. Tieto pracovné pozície sa však zatiaľ nemusia báť o svoje stoličky

20.09.2018 00:20

Podľa najnovšej štúdie Svetového ekonomického fóra (World Economic Forum – WEF) robotické technológie v blízkej budúcnosti vytvoria viac pracovných miest, ako zničia. Do roku 2020 by malo byť o 58 mil ...

q

6 Comments

 1. Here mapy reakcia na: Nové autonómne Mercedesy budú využívať na centimeter presné mapy
  2.3.2018 06:03
  Neviem ci by som sa na tohoto dodavatela map spolahol. Jeden zo sucastnych dodavatelov smartfonoch obsahoval ich navigaciu, a priznam sa, nepresnejsiu navigaciu som este nemal. Nehovoriac o vypocte najkratsej/najrychlejsej trasy, ktora bola len vynimocne spravna.
  Reagovať
  • RE: Here mapy reakcia na: Here mapy
   2.3.2018 19:03
   ty budeš od sygic, here má najpresnejšie mapy, aj preto ich preberá taká veľká fa. ako napr. garmin a iné....
   Reagovať
   • RE: RE: Here mapy reakcia na: RE: Here mapy
    2.3.2018 20:03
    Podľa mňa majú mapy všetci rovnako presné. Lebo ich preberajú z nejakého katastra, kde zasielajú súradnice geodeti. Firmy si neplatia geodetov, aby im duplicitne zamerali celý svet.
    Reagovať
 2. prečo zas ten pc_hnoj klame o presnosti na 1 cm?!!!! reakcia na: Nové autonómne Mercedesy budú využívať na centimeter presné mapy
  2.3.2018 00:03
  prečo zas ten pc_hnoj klame v titulke o presnosti na 1 cm?!!!!
  Reagovať
  • RE: prečo zas ten pc_hnoj klame o presnosti na 1 cm?!!!! reakcia na: prečo zas ten pc_hnoj klame o presnosti na 1 cm?!!!!
   2.3.2018 10:03
   to budeš asi zase ty :D :D :D

   Nezávidím ti tvoj život :D :D :D nerobíš nič iné, len na všetko pixuješ :D (ak si to naozaj ty) :D

   držím palce v živote ;)

Vyhľadávanie

e-learnmedia_2018

Najnovšie videáPC forum button