Image
2.3.2018 6 Comments

Nové autonómne Mercedesy budú využívať na centimeter presné mapy

Koncern Daimler a spoločnosť HERE Technologies sa rozhodli vytvoriť z HERE HD Live Map pevnú súčasť autonómnych vozidiel koncernu Daimler. 

Vysokopresné digitálne mapy sú kľúčovým komponentom moderných asistenčných systémov pre vodiča (ADAS, Advanced Driver Assistance Systems) a autonómneho jazdenia. HD Live Map v istom zmysle umožňujú automatizovanému vozidlu vidieť za roh. Vďaka navzájom prepojeným informačným vrstvám vozidlo vie, kde sa práve nachádza, akú má pred sebou cestu a ako má reagovať na rôzne dopravné scenáre.

Spoločnosť HERE vyvinula HD Live Map tak, aby sa dokázali „regenerovať“. To znamená, že mapa odráža dynamické zmeny v obrázku ulice takmer v reálnom čase a podľa toho sa sama aktualizuje.

Takto vybavené vozidlá dokážu aktívne reagovať na meniace sa dopravné situácie – napríklad v prípade blokovania jazdného pruhu prejsť včas do voľného jazdného pruhu alebo prispôsobiť rýchlosť jazdy situácii.

Údaje zo snímačov vozidla sú na základe svojej kvality a vysokého počtu vozidiel, ktoré dokážu rozpoznať a overiť zmeny, najdôležitejším prvkom neustáleho aktualizovania máp s vysokým rozlíšením. Spoločnosť HERE už teraz využíva početné údaje zo snímačov výrobcov vozidiel, akým je aj koncern Daimler, na aktualizáciu máp takmer v reálnom čase.

S cieľom ponúknuť najvyššiu mieru bezpečnosti HD Live Map spoločnosti HERE neustále uverejňujú aktualizácie máp prostredníctvom inovatívneho procesu overenia, ktorý v rámci uzavretého okruhu rozpoznáva a hlási odchýlky od uverejnených údajov.

Zobrazit Galériu
Autor: Daimler

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Logiscool učí deti všetkých vekových kategórií programovať hravou formou

21.03.2018 00:00

Projekt, alebo presnejšie iniciatíva Logiscool učí programovať viac ako 12 000 žiakov na 50 školách v 9 krajinách. Vyučuje sa jednak v kurzoch a taktiež počas letných táborov.  Informácia o projekte n ...

Technológie

National Geographic vyvinul pre svoju novú šou kozmickú projekčnú prilbu

20.03.2018 00:25

Keď National Geographic pripravoval imerzívne virtuálne zážitky pre svoju novú šou One Strange Rock, nechcel použiť riešenie inej spoločnosti na virtuálnu realitu. Preto v spolupráci so spoločnosťou M ...

Technológie

Telekom prezradil plány v oblasti dátovej konektivity. Pripojenie cez optiku s rýchlosťou 1 Gbps už čoskoro

20.03.2018 00:20

Zástupcovia Telekomu na neformálnej besede s novinármi zosumarizovali aktuálny stav a predstavili svoje plány a zámery ohľadne internetového pripojenie pre domácnosti aj mobilnej dátovej konektivity. ...

6 Comments

 1. Here mapy reakcia na: Nové autonómne Mercedesy budú využívať na centimeter presné mapy
  2.3.2018 06:03
  Neviem ci by som sa na tohoto dodavatela map spolahol. Jeden zo sucastnych dodavatelov smartfonoch obsahoval ich navigaciu, a priznam sa, nepresnejsiu navigaciu som este nemal. Nehovoriac o vypocte najkratsej/najrychlejsej trasy, ktora bola len vynimocne spravna.
  Reagovať
  • RE: Here mapy reakcia na: Here mapy
   2.3.2018 19:03
   ty budeš od sygic, here má najpresnejšie mapy, aj preto ich preberá taká veľká fa. ako napr. garmin a iné....
   Reagovať
   • RE: RE: Here mapy reakcia na: RE: Here mapy
    2.3.2018 20:03
    Podľa mňa majú mapy všetci rovnako presné. Lebo ich preberajú z nejakého katastra, kde zasielajú súradnice geodeti. Firmy si neplatia geodetov, aby im duplicitne zamerali celý svet.
    Reagovať
 2. prečo zas ten pc_hnoj klame o presnosti na 1 cm?!!!! reakcia na: Nové autonómne Mercedesy budú využívať na centimeter presné mapy
  2.3.2018 00:03
  prečo zas ten pc_hnoj klame v titulke o presnosti na 1 cm?!!!!
  Reagovať
  • RE: prečo zas ten pc_hnoj klame o presnosti na 1 cm?!!!! reakcia na: prečo zas ten pc_hnoj klame o presnosti na 1 cm?!!!!
   2.3.2018 10:03
   to budeš asi zase ty :D :D :D

   Nezávidím ti tvoj život :D :D :D nerobíš nič iné, len na všetko pixuješ :D (ak si to naozaj ty) :D

   držím palce v živote ;)

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá