Image
7.5.2018 0 Comments

Nové OLED a LED televízory od Panasonicu

Nové modelové rady televízorov využívajúce zobrazovacie technológie OLED aj LED predstavila spoločnosť Panasonic sna tlačovej konferencii v Prahe. Každý výrobca spotrebnej elektroniky sa snaží zaujať potenciálnych zákazníkov a odlíšiť sa od konkurencie. Panasonic sa pochválil spoluprácou s hollywoodskou spoločnosťou Deluxe, ktorá je špičkou v oblasti digitálnych služieb a technológií pre tvorbu a poskytovanie obsahu a taktiež spoluprácou s postprodukčnými štúdiami Company 3, Efile a Encore.

Sumár informácií o nových funkciách modelovej rady televízorov Panasonic pre rok 2018 si pozrite vo videu

Elegantný dizajn umožňuje zakomponovanie televízorov Panasonic do akéhokoľvek interiéru

Štyri nové modely OLED
Vlajkovou loďou je stále model EZ1000 s uhlopriečkou 196 cm (77 palcov) z roku 2017, doplnený radmi FZ950 a FZ800, ktoré sú k dispozícii s uhlopriečkami 165 a 140 cm (65 a 55 palcov). Rady FZ950 a FZ800 budú mať nový panel OLED a budú osadené najnovšou generáciou videoprocesora HCX, a práve na jeho vyladení spolupracovali hollywoodski obrazoví mágovia.

Vysoký výpočtový výkon nového procesora poskytuje dokonalé podanie čiernej farby a farebný rozsah jednej miliardy odtieňov - čo znamená takmer 100 % farebného priestoru DCI. Najvýznamnejšou novinkou procesora HCX je dynamická vyhľadávacia tabuľka, čiže Dynamic LUT (Look Up Table). LUT garantuje farebnú presnosť a túto techniku používajú profesionálne postprodukčné štúdiá a televízne stanice všade na svete. Doteraz bola vyhľadávacia tabuľka v televízoroch viazaná na farebnú paletu používanú zdrojom. Nová generácia procesora HCX automaticky sleduje priemernú úroveň jasu scény a následne dynamicky priraďuje každej nameranej hodnote hodnotu v rozsahu farieb zodpovedajúcu tejto scéne. To prináša obzvlášť výrazné zlepšenie pri zobrazení scén so strednými hodnotami jasu, takže pôsobia oveľa prirodzenejšie. V reakcii na požiadavky profesionálnych užívateľov z Hollywoodu rozšíril Panasonic rozsah a skrátil interval medzi kalibračnými krokmi na najtmavšom konci RGB a gamma palety. Tú si môže užívateľ nastaviť podľa svojich individuálnych preferencií pomocou systému správy farieb.

Nové modely podporujú technológiu HDR10+ a ponúkajú kompatibilitu s najnovším štandardom HDR pre dynamické metadáta. HDR10+ je. nová, otvorená, bezplatná platforma pre dynamické metadáta, spoločne vyvinutá spoločnosťami 20th Century Fox, Panasonic a Samsung. OLED televízory Panasonic ponúkajú aj podporu pre HDR10 - štandardný formát, s ktorým pracujú UHD Blu-ray a streamovacie služby, ako sú Netflix, Amazon a YouTube. Nová funkcia Dynamic Scene Optimizer  využíva analýzu obrazu k napodobňovaniu dynamických metadát pri prehrávaní obsahu v HDR10Všetky televízory podporujú takisto HLG, čo je HDR formát kompatibilný s televíznym vysielaním, ktorého rozšírenie sa očakáva v blízkej budúcnosti.

Všetky OLED televízory Panasonic tiež majú certifikáciu Ultra HD Premium a THX 4K. Rad FZ950 ponúkne aj kvalitné ozvučenie reprosústavami Blade, ktoré pochádzajú z dielne  Technics. Reprosústavy majú celkom desať meničov (štyri väčšie basové reproduktory, štyri stredové a dva výškové reproduktory plus štyri pasívne membrány pre posilnenie basov) a o 40% vyšší výkon.

Panasonic myslel aj na herných nadšencov pre ktorých je dôležitá rýchla odozva. Špeciálny herný režim využíva rýchle spracovanie obrazu a poskytuje tak ostrý, jemne prekreslený obraz, a to aj pri rýchlych hrách v 4K a HDR.

Nové LED televízory
Technológia HDR10 + je súčasťou všetkých modelov s LED obrazovkou a rozlíšením 4K. Aj tieto televízory sú vybavené systémom HDR-Multi, takže podporujú technológie HDR10, HLG a tiež novinku HDR10+ s dynamickými metadátami.

Medzi hlavné prednosti novej vlajkovej lode LED televízorov Panasonic FX780 patrí mimoriadny jas, ktorý prevyšuje minuloročné modely, ako aj sériu FX740 zhruba o 20%. Televízor je vybavený vynikajúcim obrazovým procesorom Hollywood Cinema Experience (HCX), rovnakým, aký nájdeme aj v tohtoročných OLED modeloch Panasonic, panelom 4K HDR Pre Cinema Display a technológiou Wide Colour Spectrum. Do výbavy patrí aj systém Local Dimming Pro a dvojnásobne rýchla obnovovacia frekvencia oproti FX740. Výrazne sa vylepšilo aj vyváženie bielej a teda presnosť farebného zobrazenia.

Model vyššej strednej triedy FX740 má tiež implementovanú technológiu Wide Colour Spectrum, systém Local Dimming alebo HDR10 + s dynamickými metadátami. Aj FX740 je o 20% jasnejší ako minuloročný model. Panel 4K HDR Cinema je okrem toho vybavený technológiou HDR Brightness Enhancer, do výbavy patrí aj nová virtuálna LUT tabuľka alebo systém Digitally Enhanced Local Dimming pre presnejšie a citlivejšie stmavovanie. Výsledkom je vynikajúci obraz v HDR kvalite.

Aj pri modeloch FX600 nájdeme originálne funkcie, ktoré v nižšej triede rozhodne nie sú obvyklé. Jedná sa napríklad o systém lokálneho stmavovanie Adaptive Backlight Dimming Plus alebo o virtuálnu LUT tabuľku, ktoré pomáhajú k podstatne lepšiemu a presnejšiemu farebnému podaniu v HDR. Väčšina modelov radu FX600 je podobne ako FX700 vybavená systémom Switch Design.

Rad FS500 využíva jasný panel a adaptívne stlmenie podsvietenia. Prináša tak vysokú kvalitu obrazu v rozlíšení Full-HD. Je vybavený šikovnými funkciami a rovnako tak ako všetky ostatné TV Panasonic roku 2018 disponuje kvalitným operačným systémom My Home Screen 3.0.

Rad FS400 využíva panel s adaptívnym stlmením podsvietenia. Prináša tak vysokú kvalitu obrazu v rozlíšení Full-HD.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

RoboFly je prvý bezdrôtový lietajúci robotický hmyz

21.05.2018 00:25

Inžinieri z Washingtonskej univerzity ako prví vytvorili bezdrôtový lietajúci robotický hmyz. Volá sa RoboFly a predstavia ho na Medzinárodnej konferencii o robotike a automatizácii, ktorá sa začne 23 ...

Technológie

Umelá inteligencia dokáže identifikovať skryté choroby srdca

21.05.2018 00:20

Syndróm dlhého QT intervalu  (long QT syndrome – LQTS) je ochorenie srdca, ktoré sa dá ťažko diagnostikovať, no pritom môže ohrozovať život. Ukázalo sa, že umelá inteligencia, ktorá zohráva čoraz väčš ...

Technológie

Bezmotorový plávajúci robot je poháňaný zmenou teploty

21.05.2018 00:15

Ak sa je reč o robotoch, zvyčajne si predstavíme zariadenia vybavené motormi, batériami a elektronikou. No výskumníci z Caltechu a ETH Zürich vytvorili plávajúci robot, ktorý sa pohybuje vďaka deformá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2018

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button