Image
18.11.2016 0 Comments

Nikon predstavil novú zrkadlovka D5600 a dvojicu objektívov

Nikon predstavil na tlačovej konferencii trojicu noviniek, zrkadlovku D5600, teleobjektív AF-S NIKKOR 70-200 mm f/2,8E FL ED VR a špecializovaný Tilt Shift objektív PC 19 mm f/4E ED.

Nikon D5600 využíva veľký obrazový snímač formátu DX s rozlíšením 24,2 megapixela. Rozsah citlivosti ISO 100 až 25 600 a rozšírená citlivosť ISO 6400 v režime Nočná krajina zabezpečia, že tmavé scény a scény s náročnými svetelnými podmienkami zvládnete s ľahkosťou. Vďaka funkcii SnapBridge od spoločnosti Nikon môžu používatelia automaticky synchronizovať fotografie do inteligentného zariadenia už počas snímania a okamžite zdieľať svoje inšpirujúce výsledky. Funkcia SnapBridge vo fotoaparáte D5600 tiež umožňuje snímať na diaľku pomocou inteligentného zariadenia pripojeného k fotoaparátu prostredníctvom vstavaného pripojenia Wi-Fi.

Pri snímaní pomocou hľadáčika poskytuje vylepšená dotyková funkcia Fn intuitívnu alternatívu k použitiu príkazového alebo multifunkčného voliča: fotografi teraz môžu ovládať funkciu Automatická citlivosť, ako aj vyberať zaostrovací bod alebo meniť ďalšie dôležité nastavenia pomocou veľkého dotykového displeja. Panel posúvania záberov prevzatý z profesionálnych fotoaparátov Nikon D5 a D500 umožňuje rýchle rolovanie snímok v režime prehrávania. Filmárom je k dispozícii nová funkcia Časozberná videosekvencia (prevzatá z vrcholných digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon), ktorá umožňuje jednoducho premeniť scény s pomalým pohybom na dramatické vysokorýchlostné sekvencie. Prístroj je vybavený LCD displejom s uhlopriečkou 8,1 cm (3,2 palca) so širokým pozorovacím uhlom s rozlíšením 1 037 000 bodov.

Zaostrovanie využíva výkonný 39-bodový systém s deviatimi krížovými senzormi v strede a sériovým snímaním rýchlosťou až 5 snímok za sekundu. Video zaznamenáva s rozlíšením Full HD s veľmi jemnými detailmi a frekvenciami snímania až 50p/60p. Telo fotoaparátu váži len 415 g  a pýši sa hlbokým gripom na stabilné a komfortné držanie.

Ďalšou novinkou je vylepšený teleobjektív formátu FX obľúbený medzi profesionálnymi fotografmi, ktorý je teraz rýchlejší, ľahší a agilnejší než kedykoľvek predtým. Nový objektív AF-S NIKKOR 70 – 200 mm f/2,8E FL ED má vylepšené automatické zaostrovanie so sledovaním objektu a riadenie expozície v kombinácii s režimom stabilizácie obrazu SPORT ktoré umožňujú výnimočné sériové snímanie. V porovnaní s jeho predchodcom je zlepšený výkon od okraja po okraj a znížil sa pokles svetla. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť sa znížila na pôsobivú hodnotu 1,1 m a maximálny reprodukčný pomer sa zvýšil z 0,11-násobku na 0,21-násobok. Konfigurovateľné tlačidlá na tubuse robia ovládanie plynulejším. Polohy krúžku zoomu a zaostrovacieho krúžku sú vymenené, aby bola manipulácia vyváženejšia. Vďaka novému tubusu zo zliatiny horčíka, prvkom s vysokým indexom lomu (HRI) a fluoritovým prvkom je tento objektív ľahší, no jeho konštrukcia je stále rovnako odolná.

Najnovšia generácia stabilizácie obrazu od spoločnosti Nikon umožňuje snímať s časmi uzávierky až o 4 kroky dlhšími ako pri snímaní bez použitia stabilizácie obrazu a aktivuje sa v momente stlačenia tlačidla spúšte do polovice. Režim stabilizácie obrazu SPORT poskytuje stabilnejší obraz v hľadáčiku pri snímaní mimoriadne rýchlej akcie. Mechanizmus elektromagnetickej clony umožňuje výnimočne stabilné riadenie automatickej expozície dokonca aj počas rýchleho sériového snímania.

Úplne nová optická konštrukcia zaručuje špičkový výkon od okraja po okraj. Nová optická konštrukcia zahŕňa šesť prvkov zo skla ED, fluoritový optický prvok a prvok s vysokým indexom lomu (HRI). Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat znižuje reflexy a závoj, aby sa dosiahli čistejšie snímky, pričom v celom rozsahu zoomu sú skorigované farebné okraje, farebná vada a skreslenie.

Posledným predstaveným je špecializovaný Tilt shift objektív formátu FX s korekciou perspektívy (PC) využívajúceho dva mechanizmy otáčania na korekciu perspektívy. Objektív PC NIKKOR 19 mm f/4E ED je ideálny na fotografovanie architektonických objektov či umeleckých diel.

Tento objektív s manuálnym zaostrovaním umožňuje fotografom snímať z ideálneho východiskového bodu vďaka jeho obrazovému uhlu a jedinečným možnostiam naklonenia, posunu a dvojúrovňového otáčania. Naklonenie i posun sa dajú zapínať samostatne aj v kombinácii, čím sa prakticky replikujú pohyby veľkoformátového fotoaparátu. Fotografi majú značnú kontrolu nad obrazovou rovinou objektívu a môžu ho jednoducho posúvať a tým vytvárať snímky, ktoré nie sú ovplyvnené zbiehavosťou. Prípadne ho môžu nakláňať a tým vytvárať krajiny ostré od popredia až po pozadie bez nutnosti zatvorenia clony, ako je tomu pri štandardných objektívoch. 19 mm obrazový uhol je ideálny pre veľké stavby a priestory a jedinečná optická konštrukcia zaručuje minimalizáciu skreslenia, ktoré je pri širokouhlých objektívoch bežné, dokonca aj na okrajoch obrazového poľa.

Dva asférické optické prvky výrazne znižujú komu a ďalšie typy farebnej vady. Tri optické prvky zo skla s extrémne nízkym rozptylom minimalizujú farebnú vadu polohy. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon prakticky eliminuje reflexy a závoj v celom obrazovom poli, aj pri snímaní objektov v protisvetle. Naklonenie i posun sa dajú zapínať samostatne aj v kombinácii. Nezávisle sa dá nastaviť naklonenie otočením až o 90° v každom smere a celý objektív sa tiež dá otočiť až o 90°.

Ceny noviniek:
D5600 telo – 769 €
D5600 + 18-55 VR – 869 €
D5600 + 18-105 VR – 1 029 €
D5600 + 18-55 VR + 70-300 VR – 1 179 €
D5600 + 18-140 – 1 079 €

AF-S NIKKOR 70-200 mm f/2,8E FL ED VR – 2 989 €
PC 19 mm f/4E ED – 3 719 €

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nikon uvádza novú bezzrkadlovu Z50 do predaja

18.10.2019 19:23

Nikon v Slovenskej premiére predstavil  svoj prvý mirrorless fotoaparát radu Z formátu DX, Nikon Z 50 a dvojicu zoomových objektívov NIKKOR Z formátu DX : NIKKOR Z DX 16 – 50 mm f/3,5 – 6,3 VR a NIKKO ...

Produkty

Mercedes Experience 2019 roadshow

05.10.2019 16:07

Spoločnosť Mercedes Benz usporiadala na Slovakia Ringu v Orechovej potôni Roadshow pre svojich zákazníkov, partnerov a novinárov. <iframe width="560" height="315" src=" ...

Produkty 1

Acer predstavil svoje novinky na Dunaji - Video

04.10.2019 23:21

Spoločnosť ACER predstavila aktuálne novinky svojich produktov pri plavbe na výletnej lodi na Dunaji. Informácie o nich sa dozviete v priloženom videu. <iframe width="560" height="315" src=" ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Dgitalna medicina

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019