Nová vlajková loď Huawei P9 s duálnym fotoaparátom

0

Niekoľko dní pred uvedením novej vlajkovej lode Huawei P9 unikli fotografie prototypov s dvoma vedľa seba umiestnenými objektívmi zadného fotoaparátu.

Telefón predstavil Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group

Vlnu dohadov usmerňovali aj PR aktivity firmy, bol komunikovaný hashtag #OO, s dvoma krúžkami, jedným farebným a jedným čiernobielym ktorý symbolizoval dva objektívy.  

Špecialitou P9 je duálny fotoaparát

Z tejto úvahy bolo jasné že sa bude jednať o kombináciu dvoch snímok v rovnakom čase, ktoré obrazový procesor spojí do jednej fotografie. Farba krúžkov naznačovala, že fotoaparát bude mať dva snímače, jeden farebný a druhý oveľa citlivejší, no monochromatický.

Tieto dohady sa potvrdili 6. apríla, kedy Huawei v Londýne, v priestoroch Battersea Evolution arény predstavil  svoju novú vlajkovú loď prvý smartfón na svete, ktorého fotoaparát bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Leica.

Telo Huawei P9 je konštruované z leteckého hliníku s hranami brúsenými diamantom. Smartphone disponuje 5,2palcovým displejom, je poháňaný novým 64bitovým čipsetom Kirin 955 s frekvenciou 4x2,5GHz + 4x1,8GHz, a je vybavený 3000mAh vysokokapacitnou batériou. Huawei taktiež odhalil model P9 Plus s 5,5palcovým Press Touch displejom a 3400mAh batériou. P9 Plus ponúka rýchle nabíjanie dual-IC, ktoré používateľom umožní 6 hodín hovoru za 10 minút nabíjania. P9 a P9 Plus disponujú tiež novými technológiami, ako je systém 3 antén, ktoré umožnia bezproblémové a stabilné pripojenie. Oba modely sú vybavené biometrickou technológiou rozpoznania odtlačku prsta.

Senzor na snímanie odtlačkov prstov

Vráťme sa však k duálnemu fotoaparátu. Vďaka spolupráci Huawei a Leica od optických šošoviek, cez senzory až po algoritmy spracovania obrazu znamená Huawei P9 míľnik v mobilnej fotografii. Duálny fotoaparát v praxi znamená, že, telefón je vybavený dvoma hlavnými 12MPx fotoaparátmi: RGB fotoaparát je určený na zachytenie farieb, zatiaľ čo druhý, monochromatický, vyniká pri získavaní detailov obrazu. Duálny fotoaparát P9 tak dokáže zachytiť viac svetla aj detailov a vyniká aj za nízkeho osvetlenia.

Monochromatický senzor zachytí 3x viac svetla takže exceluje v zložitejších svetelných podmienkach

Fotoaparát Huawei P9 ponúka tri režimy Leica: štandardné (standard), živé farby (vivid colours) a mäkké farby(smooth colours). Ďalej je k dispozícii napríklad monochromatický režim. Vďaka hybridnej technológii ostrenia vyhotovuje Huawei P9 snímky s vyššou rýchlosťou, väčšou presnosťou a stabilitou. P9 podporuje ostrenie fotoaparátu založené na troch metódach - laserovej, kontrastnej a výpočtu hĺbky - pričom vždy automaticky vyberie tú z nich, ktorá v daných podmienkach dosiahne najlepšie výsledky. Ďalšou fotografickou funkciou je široká clona, ktorá umožňuje používateľom experimentovať s hĺbkou ostrosti a vytváraním rozostreného pozadia.

Porovnanie displejov

Porovnanie rozmerov

Fotoaparát má dobre zvládnutý manuálny režim a virtuálnu clonu

Odporúčaná maloobchodná cena 32GB verzie Huawei P9 je 549 €. Predobjednávky u obchodných partnerov na Slovensku začínajú 8. 4. 2016 a budú pokračovať až do 30.4.2016. Dostupné budú farby Titanium Gray a Mystic Silver. Zákazníci, ktorí si v danom termíne Huawei P9 objednajú u vybraných partnerov, získajú zadarmo ako darček inteligentný náramok Huawei Talkband B2 v hodnote 168 €.

Novú vlajkovú loď Huawei P9 máme k dispozícii na testovanie, takže sa s vami onedlho podelíme o prvé dojmy.

Technické špecifikácie Huawei P9

 

P9

P9 Plus

Rozmery

Výška: 145mm; Šírka: 70,9mm;

Hĺbka: 6,95mm; Váha: 144g

Výška: 152,3mm; Šírka: 75,3mm; 

Hĺbka: 6,98mm; Váha:162g

Displej

5.2” FHD, 2.5D efekt

5.5” FHD, 2.5D efekt

CPU

Huawei Kirin 955  (64-bit),

Octa-core (4 x 2.5 GHz A72+ 4 x 1.8 GHz A53)

Huawei Kirin 955  (64-bit),

Octa-core (4 x 2.5 GHz A72+ 4 x 1.8 GHz A53)

OS

AndroidTM 6.0

AndroidTM 6.0

Emotion UI

EMUI 4.1

EMUI 4.1

Pamäť

32GB ROM, 3GB RAM

64GB ROM, 4GB RAM

64GB ROM, 4GB RAM

Fotoaparát

Hlavný: Dual 12MP (Monochromatický

& RGB)

Predný 8MP

Hlavný: Dual 12MP (Monochromatický

& RGB)

Predný: 8MP AF

Batéria

3 000 mAh

3 400 mAh

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať