Image
4.9.2019 0 Comments

Nová virálna aplikácia dokáže vložiť vašu tvár do filmov a televíznych relácií

V Číne žne úspechy bezplatná aplikácia Zao, ktorá s využitím jedinej fotografie dokáže vložiť vašu tvár do scén zo stoviek filmov a televíznych relácií. Aplikácia sa po svojom uvedení rýchlo dostala na popredné priečky v čínskom obchode iOS App Store. No podobne ako v prípade staršej aplikácie FaceApp jej tvorcovia čelia odporu pre pociťované ohrozenie súkromia.

Používateľ Twitteru Allan Xia uverejnil demonštráciu schopností aplikácie, keď v tridsaťsekundovom klipe nahradil tvár Leonarda DiCapria v známych scénach z jeho filmov. Xia tvrdí, že klip vznikol za menej ako osem sekúnd iba z jednej fotografie. Podľa agentúry Bloomberg vás však aplikácia môže previesť procesom zosnímania série fotografií, pričom vás požiada, aby ste otvorili a zatvorili ústa a oči na dosiahnutie realistickejších výsledkov.

K dispozícii je iba obmedzený počet klipov, do ktorých môžete vložiť svoju tvár. Vývojár aplikácie pravdepodobne vyškolil svoje algoritmy na každom z týchto klipov, aby na ne ľahko namapoval tvár používateľadomnieva sa Xia.

Podobnú technológiu nedávno predviedli vedci z londýnskej Imperial College. Tá dokáže zmeniť jednu fotografiu na spievajúci portrét. Naproti tomu Zao vkladá vašu podobu do existujúceho videa, a nie priamo animuje vašu fotografiu. Obe aplikácie však dokazujú, ako rýchlo napreduje technológia – kým kedysi sa na vytvorenie dostatočne presvedčivého falošného videa vyžadovali stovky obrázkov, dnes stačí iba jedna fotografia, pričom dosiahnuté výsledky sú lepšie.

Zásady ochrany osobných údajov aplikácie Zao obsahovali klauzulu hovoriacu, že jej vývojár získa „bezplatnú, neodvolateľnú, trvalú, prenosnú licenciu“ na všetok obsah vytvorený používateľmi. To vyvolalo nevôľu v kruhoch používateľov. Spoločnosť bola nútená rýchlo reagovať na kritiku a teraz tvrdí, že fotografie alebo videá svojich používateľov nebude používať bez ich súhlasu na nič iné ako na zlepšovanie aplikácie. Takisto vymaže používateľské údaje zo svojich serverov, len čo používatelia odstránia svoje údaje z aplikácie.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Spleeter dokáže pomocu UI oddeliť vokály v akejkoľvek pesničke

08.11.2019 00:05

Rozdeliť pieseň na samostatné vokály a nástroje bol pre producentov či DJov vždy veľký problém. Existuje síce veľa spôsobov, ako to urobiť, ale tento proces môže byť časovo náročný a výsledky sú často ...

Technológie 3

Firmy začínajú pri nábore pracovníkov skenovať tváre uchádzačov a vyhodnocovať ich pomocou UI

04.11.2019 00:10

Spoločnosť HireVue s úspechom predáva nástroj, ktorý využíva technológiu rozpoznávania tváre a umelú inteligenciu na preosievanie uchádzačov o zamestnanie a odporúčanie, koho z nich zamestnať. Produk ...

Technológie 2

Umelá inteligencia zmení každú prácu a zvýši dopyt po tvorivých schopnostiach

31.10.2019 00:00

Podľa novej štúdie umelá inteligencia pravdepodobne zmení spôsob vykonávania každej práce. Eliminuje práce súvisiace s opakujúcimi sa úlohami, ale zároveň zvýši potrebu tvorivého myslenia. Tieto ziste ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá