Nová verzia Windows 10 April 2018 Update sa už dá stiahnuť. Toto sú hlavné novinky

1

Microsoft dnes ohlásil aktualizáciu operačného systému Windows 10 April 2018 Update, ktorá sa bude postupne uvoľňovať od pondelka 30. apríla.

Od uvedenia Windows 10 pripravil Microsoft dve aktualizácie operačného systému s funkciami, tá najnovšia Windows 10 April  2018 sa usiluje o to, aby používateľ získal maximum času na prácu, kreatívu, zábavu či čokoľvek iné.  

Funkcia Časová os pomôže nájsť to, na čom nám záleží
Nárast typov zariadení v kombinácii s explóziou informácií sa prejavuje v narastajúcom čase, ktorý trávime pred displejmi a monitormi. Tým, že s dokumentmi či fotografiami pracujeme na rôznych typoch zariadení, je pre nás čoraz zložitejšie udržať si v nich prehľad. Funkcia Časová os je tu na to, aby používateľom pomohla získať späť čas stratený hľadaním rôznych informácií.

Vďaka Časovej osi bude možné vrátiť sa v čase a nájsť potrebný dokument bez ohľadu na to, či sa na ňom pracovalo dnes, pred týždňom alebo niekoľkými týždňami. Keďže množstvo práce sa odohráva na cestách, s novou funkciou možno zdieľať aj to, čo sme robili v aplikácii Microsoft Edge alebo Office 365 na zariadeniach iOS alebo Android, a to hneď po návrate do prostredia s Windows 10. Môžete tak napríklad pracovať na dokumente pri ceste autobusom a bezproblémovo pokračovať tam, kde ste prestali, keď dorazíte k svojmu pracovnému stolu.

Ukážka funkcie Časová os

Funkcia Pomocník pre lepšie sústredenie vracia schopnosť koncetrácie
Väčšina za nás dnes trávi približne 3 až 6 hodín denne pred monitormi našich zariadení. Významnú časť z tohoto času venujeme sociálnym sieťam, kde je veľmi ťažké udržať si schopnosť sústredenia v nepretržitom prúde rozptýlenia. Neustály boj o pozornosť je realita: priemerná doba, ktorú zamestnanec venuje na pracovisku jednotlivým úkonom predtým, ako ho niečo vyruší či ako prejde na iné úlohy, sú tri minúty. Priemerná osoba pritom následne potrebuje približne 23 minút na to, aby sa znovu plne sústredila. Naša produktivita a kreativita sa tým znižuje.

Nová aktualizácia Windows 10 predstavuje funkciu Pomocník pre lepšie sústredenie, ktorá vám pomôže sústrediť sa na dôležité veci. Zapnete ju, kedykoľvek budete potrebovať pracovať bez rozptýlenia v podobe sociálnych sietí či ďalších upozornení. Alebo ju nastavíte tak, aby sa zapínala automaticky na určitú časť dňa, kde nechcete byť rušený. Keď skončíte, obdržíte súhrn informácií o tom, čo sa medzitým udialo, či už o notifikáciách, e-mailoch alebo aktualizáciách. Ak čakáte na konkrétny hovor alebo e-mail, môžete vybrať osoby, ktorých správy k vám dorazia aj v tomto izolovanom režime.

Ukážka Pomocníka pre lepšie sústredenie

Aktualizácie po novom taktiež pomáhajú s prácou na internete v prostredí Microsoft Edge. Odteraz postačí kliknúť na ikonu zvuku, ak budete chcieť vypnúť či zapnúť záložku, ktorá prehráva zvuk. Knihy, PDF súbory a stránky so zobrazením na čítanie možno sledovať v režime celej obrazovky tak, aby bol zážitok nerušený. Nakupovanie bude jednoduchšie, pretože vaša adresa, platba a ďalšie informácie môžu byť bezpečne uložené s možnosťou automatického vypĺňania formulára pre platby na webe3. Konečne pre tých, ktorí potrebujú podporu na čítanie, je určené nové tlačidlo Gramatické nástroje, ktoré pomáha s porozumením textu tak, že slová na stránke rozkladá na jednotlivé slabiky. Funkcia tiež dokáže zvýrazniť rôzne časti textu, ako sú podstatné mená, slovesá, prídavné mená.

Ukážka funkcie Microsoft Edge

Hlas ako prirodzený vstup
Prirodzená skúsenosť s počítačovými zariadeniami nám umožňuje dávať im príkazy priamo, bez toho, aby sme ich museli napísať. Tu je potenciál pre hlasový vstup, ktorý dramaticky zmení spôsob, akým ľudia interagujú so svojím zariadením.

V rámci Windows 10 April 2018 Update to rieši funkcia Dictation. Vďaka nej možno oveľa jednoduchšie ako kedykoľvek predtým robiť poznámky či vytvárať texty ich nadiktovaním. Pomocou kurzoru v ľubovoľnom textovom poli buď v systéme Windows 10, alebo v aplikácii jednoducho stisknete klávesu Win + H a začnete hovoriť. Zdokonalená funkcia Dictation vo Windows 10 zachytí myšlienky rýchlo a presne, takže žiadny z vašich skvelých nápadov sa už nestratí.

Ukážka funkcie Dictation

Okrem vyššie uvedených inovácií prináša April 2018 Update aj viacero nových funkcií, vrátane zjednodušených nástrojov IT správy pre podnikových zákazníkov, nových spôsobov vytvárania fotografií, 3D a zmiešanej reality, či ako byť v bezpečí na internete a vylepšený herný zážitok na počítači.

Microsoft Corporation

Všetky autorove články
Windows 10 Update Microsoft aktualizacia

1 komentár

Kde sa da stiahnut na oficialnej stranke je stale fall creators update reakcia na: Nová verzia Windows 10 April 2018 Update sa už dá stiahnuť. Toto sú hlavné novinky

30.4.2018 16:04
?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať