Nová verzia 3D pera umožní tlačiť drevené, medené aj bronzové sošky

0

Možno si ešte niektorí spomeniete na pero 3Doodler, ktorého tvorcovia pred tromi rokmi spustili veľmi úspešnú kampaň na Kickstarteri. Fungovalo ako 3D tlačiareň a používateľ mohol kreslením vo vzduchu vytvárať jednoduché 3D modely, rôzne šperky, dekoratívne prvky a pod. pomocou súvislého prúdu ohriateho plastu, ktorý na vzduchu rýchlo stuhol.

Teraz jeho tvorcovia prichádzajú s novou verziou 3Doodler Pro, ktorá umožňuje tlač z nových materiálov s obsahom pravého dreva, medi a bronzu. Samozrejme, pero netaví meď, ale pridáva častice kovu a drevnej štiepky do základnej plastovej náplne. Výsledkom sú výtlačky s vôňou a vzhľadom dreva alebo medené a bronzové modely, ktoré žiaria, ak na ne zasvietite.

Ďalší zaujímavý tlačový materiál je polykarbonát, ktorý vyžaduje vysokú teplotu topenia a ochladzuje sa a tuhne veľmi rýchlo. Je teda ideálny na 3D tlač vo vzduchu. Zaujímavá je aj nová nylonová náplň s názvom Flexy, ktorá pripomína tkaninu a hodí sa na dizajny, ktoré treba ohýbať, skladať či skrúcať.

Nové materiály umožňujú oveľa lepšiu kontrolu nad procesom tlače ako predchádzajúce, ktoré boli vhodné len na tlač základných modelov. 3Doodler Pro je vybavený LCD displejom a prepínačom teploty, pričom si používateľ môže zvoliť teplotu až do 250 °C a takisto zapnúť nevyhnutný ventilátor, variabilne sa dá nastaviť aj rýchlosť. Súčasťou balenia je aj náhradná prenosná batéria.

3Doodler Pro stojí 249 dolárov, čo je výhodná cena v porovnaní s bežnými 3D tlačiarňami. Zatiaľ je k dispozícii len v obchodoch MoMA design, ale čoskoro sa objaví aj na Amazone a v ďalších obchodných reťazcoch.

Zdroj: engadget.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
3D pero

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať