Image
22.3.2019 1 Comments

Nová platforma Googlu na streaming hier umožní hrať sa na čomkoľvek, kde pobeží Chrome

Google na podujatí GDC (Game Developers Conference) oznámil najnovšiu veľkú iniciatívu spoločnosti, službu na live-streaming s názvom Stadia, ktorá bude spustená tento rok. Hráči na jej použitie nebudú potrebovať vysokovýkonné GPU a drahé systémy, Sundar Pichai hovorí, že služba sa bude dať použiť na zariadeniach s prehliadačom Chrome a pripojením na internet.

To znamená, že Stadia sa spustí na desktopoch, notebookoch, televízoroch, tabletoch i telefónoch. Bude fungovať naprieč platformami, takže nebudete obmedzení na súťaženie len s inými používateľmi služby Stadia. Oznámenie Googlu nie je prekvapivé, spoločnosť už vlani na jeseň začala pilotný program tohto druhu s názvom Project Stream, ktorý umožňuje hráčom streamovať hru Assassins Creed Odyssey vo webovom prehliadači na 1080p a 60fps. 

Pri štarte bude Stadia podporovať 4K pri 60fps s priestorovým zvukom a HDR. Povráva sa, že sa pracuje aj na podpore 8K 120fps. Údaje o latencii zatiaľ nie sú známe.

Spoločnosť predviedla aj špecializovaný ovládač Stadia, no bude možné používať aj ovládače tretích strán alebo klávesnicu a myš. Ak už je reč o hardvéri, Google spolupracuje s AMD na vytvorení vlastného špičkového GPU pre Stadiu, ktoré zvládne 10,7 teraflops, čím prekoná GPU z Xboxu One X a PS4 Pro.

Pokiaľ ide o hry, Google má obrovskú platformu pre mobilné hry na operačnom systéme Android, no v oblasti stolových počítačov nemá silné pozadie, azda okrem sporadického úsilia o virtuálnu realitu na PC. Využiť by však mohol YouTube Gaming a rozsiahlu infraštruktúru dátových centier.

Používatelia sa budú môcť presunúť z YouTube priamo do hry bez akéhokoľvek sťahovania, jednoduchým kliknutím na tlačidlo Play Now. Google hovorí, že tento proces môže trvať len päť sekúnd. Technologický gigant má iste pádny dôvod, prečo chce odkloniť hráčov od počítačov s Windows k odľahčeným systémom.

Predstava hrať na chromebookoch aj niečo iné ako klasické Míny môže byť lákavá. A myšlienka, že by ste to mohli robiť na všetkých vašich zariadeniach, je už priam revolučná. O termíne uvedenia a cenách zatiaľ nie sú nijaké informácie, viac sa zrejme dozvieme na vývojárskej konferencii I/O.

Zdroj: techcrunch.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Ultrabezpečný internet na dosah. Číňania dosiahli kvantové prepojenie na vzdialenosť 50 km

14.02.2020 00:05

Pomocou kvantového prepojenia (entanglement) môže byť objekt v kvantovej superpozícii viacerých stavov naraz a túto superpozíciu možno zdieľať s iným objektom. Teoreticky objekty budú udržiavať toto p ...

Internet

Google už dokáže doplniť interpunkciu pri diktovaní textu hlasom. Robí však chyby

12.02.2020 00:10

Google doplnil konverziu hlasového vstupu na text v telefóne funkciou automatického pridávania interpunkcie, ktorá však trpí chybami. No treba dodať, že tieto chyby neovplyvňujú hlasové zadávanie cez ...

Internet

Google vydal nástroj na rozpoznávanie falošných a retušovaných obrázkov

07.02.2020 00:05

Jigsaw, technologický inkubátor Googlu, uviedol experimentálnu platformu s názvom Assembler, ktorá kombinuje niekoľko existujúcich technológií na zisťovanie bežných manipulačných postupov vrátane zmen ...

1 Comments

  1. reklamy reklamy a zase reklamy reakcia na: Nová platforma Googlu na streaming hier Stadia umožní hrať sa na čomkolvek kde pobeží Chrome
    22.3.2019 07:03
    uz vidim google ako mi vo witcherovi cely Novigrad olepi reklamami alebo rozmiestni popri ceste billboardy :)
    Reagovať

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá