Image
22.3.2019 1 Comments

Nová platforma Googlu na streaming hier umožní hrať sa na čomkoľvek, kde pobeží Chrome

Google na podujatí GDC (Game Developers Conference) oznámil najnovšiu veľkú iniciatívu spoločnosti, službu na live-streaming s názvom Stadia, ktorá bude spustená tento rok. Hráči na jej použitie nebudú potrebovať vysokovýkonné GPU a drahé systémy, Sundar Pichai hovorí, že služba sa bude dať použiť na zariadeniach s prehliadačom Chrome a pripojením na internet.

To znamená, že Stadia sa spustí na desktopoch, notebookoch, televízoroch, tabletoch i telefónoch. Bude fungovať naprieč platformami, takže nebudete obmedzení na súťaženie len s inými používateľmi služby Stadia. Oznámenie Googlu nie je prekvapivé, spoločnosť už vlani na jeseň začala pilotný program tohto druhu s názvom Project Stream, ktorý umožňuje hráčom streamovať hru Assassins Creed Odyssey vo webovom prehliadači na 1080p a 60fps. 

Pri štarte bude Stadia podporovať 4K pri 60fps s priestorovým zvukom a HDR. Povráva sa, že sa pracuje aj na podpore 8K 120fps. Údaje o latencii zatiaľ nie sú známe.

Spoločnosť predviedla aj špecializovaný ovládač Stadia, no bude možné používať aj ovládače tretích strán alebo klávesnicu a myš. Ak už je reč o hardvéri, Google spolupracuje s AMD na vytvorení vlastného špičkového GPU pre Stadiu, ktoré zvládne 10,7 teraflops, čím prekoná GPU z Xboxu One X a PS4 Pro.

Pokiaľ ide o hry, Google má obrovskú platformu pre mobilné hry na operačnom systéme Android, no v oblasti stolových počítačov nemá silné pozadie, azda okrem sporadického úsilia o virtuálnu realitu na PC. Využiť by však mohol YouTube Gaming a rozsiahlu infraštruktúru dátových centier.

Používatelia sa budú môcť presunúť z YouTube priamo do hry bez akéhokoľvek sťahovania, jednoduchým kliknutím na tlačidlo Play Now. Google hovorí, že tento proces môže trvať len päť sekúnd. Technologický gigant má iste pádny dôvod, prečo chce odkloniť hráčov od počítačov s Windows k odľahčeným systémom.

Predstava hrať na chromebookoch aj niečo iné ako klasické Míny môže byť lákavá. A myšlienka, že by ste to mohli robiť na všetkých vašich zariadeniach, je už priam revolučná. O termíne uvedenia a cenách zatiaľ nie sú nijaké informácie, viac sa zrejme dozvieme na vývojárskej konferencii I/O.

Zdroj: techcrunch.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Priemerný mesačný prenos dát cez smartfón sa do roku 2025 zvýši na 24 GB

29.11.2019 00:05

Spoločnosť Ericsson očakáva, že v priebehu nasledujúcich šiestich rokov vzrastie celosvetový počet užívateľov pripojených k 5G na 2,6 miliardy, predovšetkým vďaka dynamike a rýchlemu rozvoju 5G ekosys ...

Internet 1

Microsoft integruje Gmail, Disk Google aj Google Kalendár do Outlook.com

22.11.2019 00:15

Microsoft plánuje integrovať Gmail, Disk Google a Kalendár Google do svojho webmailového klienta Outlook.com. Spoločnosť nedávno začala integráciu testovať na niektorých účtoch. Po krátkom nastavovaní ...

Internet

Vzostup umelých influencerov. Na sociálnych sieťach sa množia syntetické postavy

19.11.2019 00:20

Zdá sa, že celebrity budúcnosti budú navrhnuté algoritmom od nuly. Rovnako ako Lil Miquela, umelá Beyoncé, ktorá má na Instagrame 1,6 milióna nasledovateľov. Robí modelku pre značky Prada a Calvin Kle ...

1 Comments

  1. reklamy reklamy a zase reklamy reakcia na: Nová platforma Googlu na streaming hier Stadia umožní hrať sa na čomkolvek kde pobeží Chrome
    22.3.2019 07:03
    uz vidim google ako mi vo witcherovi cely Novigrad olepi reklamami alebo rozmiestni popri ceste billboardy :)
    Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá