ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Nová generácia notebookov bude podobne ako smartfóny trvalo pripojená k mobilnej sieti

Technológie
0

Ďalšia veľká aktualizácia operačného systému Windows 10, ktorá pravdepodobne príde na jar, môže priniesť lepšie fungovanie správy napájania, čím by sa zvýšila výdrž batérií v notebookoch. Okrem toho sa očakáva, že umožní aj bezproblémové nastavenie mobilného dátového plánu na prenosných počítačoch, čím sa zlepší ich mobilná konektivita.

Takéto „vždy pripojené“ (always connected) notebooky na platforme Qualcomm (s čipmi Snapdragon 835 s integrovaným LTE) už predstavili niektorí výrobcovia. Ide napríklad o dva nové modely hybridných zariadení od spoločností ASUS a HP, postavené na procesoroch s architektúrou ARM.

ASUS NovaGo bude prvý notebook s gigabitovým LTE na svete, ktorý umožní používateľom stiahnuť dvojhodinový film za 10 sekúnd. Podľa výrobcu ponúka 22-hodinovú výdrž batérie a viac ako 30 dní v režime Modern Standby, ktorý poskytuje nepretržité pripojenie aj v režime spánku.

Niektoré notebooky s technológiou LTE už prichádzajú so SIM kartami v balení, ale ďalšia verzia systému Windows 10 by mala podporovať schopnosť „spotrebiteľského eSIM“ (eSIM je vstavaná SIM karta, už zabudovaná do zariadenia). To znamená, že budete môcť bez problémov pripojiť svoj tablet alebo notebook s Windows 10 na dátový paušál od vášho mobilného operátora. Samozrejme, bude to závisieť od podmienok na lokálnych trhoch a aj od mobilných operátorov.

Microsoft uviedol, že úzko spolupracuje so spoločnosťou Intel (čo naznačuje, že budú existovať aj „vždy pripojené“ počítače postavené na čipoch Intelu, nielen Qualcommu) na novej technológii s označením Modern Standby. Tá prinesie optimalizáciu na úrovni procesora, hardvéru, ovládačov a operačného systému.

Každé zlepšenie v oblasti energetickej účinnosti bude pri notebookoch vítané. Always connected notebooky s technológiou Qualcomm budú nastavené tak, aby ponúkali výdrž batérie okolo 20 hodín. Tieto zariadenia prídu na jar budúceho roka, pravdepodobne spolu s prvou veľkou aktualizáciou Windows 10 v roku 2018.

Zdroj: techradar.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Windows 10 notebook Qualcomm Microsoft Intel

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať