Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Nová deepfake apka prilepí vašu tvár na GIF za pár sekúnd

1

Minulý rok sa objavilo niekoľko aplikácií s technológiou deepfake so škodlivým úmyslom. Následne Facebook zakázal „zavádzajúce“ falzifikáty na svojej platforme. Technológia sa však dá voľne používať v zábavných aplikáciách, ako je aj Doublicat, ktorý vám umožní umiestniť vašu tvár do akéhokoľvek GIF-u. Aplikácia sa používa jednoducho – kliknete na selfie a vyberiete GIF, kde chcete nahradiť pôvodnú tvár svojou.

Na výmenu tváre aplikácia využíva RefaceAI, neurónovú sieť GAN (Generative Adversarial Network), ktorú vyvinula rovnomenná spoločnosť. CEO firmy hovorí, že Doublicat nepracuje s 3D modelom vašej tváre, ktorý sa používa v obľúbených aplikáciách na výmenu tváre, ako je napríklad Zao. Navyše vraj aplikácia ihneď po spracovaní odstráni fotografiu osoby, ukladá len vektorové znázornenie rysov tváre.

Spoločnosť RefaceAI sa vyjadrila, že chce uviesť aj aplikáciu na výmenu tváre pre videá. Deepfake videá sú však kontroverzné a mnohé spoločnosti a krajiny zakázali používanie tejto technológie. No podľa posledných správ niektoré sociálne siete, napr. TikTok či Snapchat, zamýšľajú pridať funkcie, ktoré využívajú túto technológiu. Aplikácia Doublicat je k dispozícii pre iOS a Android.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
zabava GIF smartfon foto video kamera app aplikácia

1 komentár

hmm reakcia na: Nová deepfake apka prilepí vašu tvár na GIF za pár sekúnd

15.1.2020 10:01
vyskusal som, mohlo by to byt aj lepsie teda..
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať