PC REVUE
Image
21.6.2017 2 Comments

Nová čelenka lieči depresie elektrickou stimuláciou mozgu

V 21. storočí sa depresia považuje za vážnu chorobu a juhokórejský tím chce proti nej bojovať technológiami 21. storočia.

Startup Ybrain predstavil čelenku Mindd, ktorá vysiela slabé elektrické impulzy do čelného laloka mozgu. Správu o tom priniesol denník The Korea Herald. Proces, ktorý sa v neurológii označuje ako transkraniálna stimulácia jednosmerným prúdom (tDCS – transcranial direct current stimulation), má za cieľ stimulovať čelný lalok, ktorého znížená aktivita je spojená s depresiou.

Depresie a samovraždy sú v Južnej Kórei veľký problém, podľa údajov tamojšieho štatistického úradu v roku 2015 spáchalo v krajine samovraždu denne 38 ľudí. To je asi tretina tohto údaja zo Spojených štátov, ktoré však majú šesťkrát viac obyvateľov.

Čelenka má hmotnosť iba 150 gramov, elektrická energia sa vedie do čela pacienta cez absorpčnú vložku, ktorá musí byť pred použitím namočená do soľného roztoku. Do mozgu sa dostáva iba 20 % vygenerovaných elektrických vĺn.

Mindd spolupracuje so smartfónovou aplikáciou, v ktorej si môžu pacienti zaznamenávať svoje dáta týkajúce sa spánku, cvičenia a lekárskej starostlivosti. Všetky tieto informácie sa budú zasielať lekárom na monitorovanie.

Spoločnosť Ybrain získala za posledné štyri roky viac ako 9 miliónov dolárov na financovanie vývoja. Klinické štúdie ukázali, že čelenka Mindd je užitočná a nevyvoláva nijaké vedľajšie účinky. Používa sa už v 12 juhokórejských nemocniciach a CEO firmy Lee Ki-won dúfa, že počas tohto roka sa čelenka dostane do Európy a v roku 2019 aj do USA.

Zdroj: Cnet

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Zaujímavé riešenia z AT&T Hackathonu v Košiciach

05.11.2018 00:15

Hackathon je nepretržitý maratón spravidla v trvaní 24 hodín na ktorom tímy programátorov a hardvérových špecialistov premieňajú kávu a energetické nápoje na programový kód a hardvérové návrhy. V kniž ...

Startupy

V Košiciach dostanú príležitosť inovatívne nápady. Registrácia na IT Innovation Boot Camp je už spustená

26.09.2018 00:02

Študenti, start-upisti aj nadšenci pre IT dostanú šancu predstaviť svoj projekt na prvom ročníku IT Innovation Boot Camp, ktorý organizuje spoločnosť T-Systems Slovakia v spolupráci s UVP TECHNICOM a ...

q

2 Comments

 1. Existujú oveľa silnejšie prostriedky a sú zdarma reakcia na: Nová čelenka lieči depresie elektrickou stimuláciou mozgu
  Autor:
  21.6.2017 15:06
  Ak dovolíme Božej láske, aby uzdravila koreň nášho problému, tak nepotrebujeme byť žiadnym spôsobom sledovaní :)
  Reagovať
 2. Hlúposť reakcia na: Nová čelenka lieči depresie elektrickou stimuláciou mozgu
  21.6.2017 10:06
  Žiadna čelenka neodstráni príčinu depresie – pocit bezvýchodiskovosti životnej situácie. Je to len oblbovátko, „elektronická droga“.
  Reagovať

Vyhľadávanie

DOCKITIN

Najnovšie videáPC forum button