Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Nová aplikácia od Google umožní zálohovať celý počítač do cloudu

0

Na webe sa Disk Google považuje za konkurenta Microsoft Office. Ponúka aplikácie na spracovanie textu, tabuľky a prezentácií. Na stolovom počítači je to však skôr konkurent pre Dropbox, ktorý synchronizuje vaše súbory s cloudom do špeciálnej zložky. Teraz Google prináša zmenu – aplikácia sa po novom bude volať Backup and Sync a získava niekoľko nových funkcií, pretože sa zlúčila s aplikáciou Google Photos Syncing.

Nová aplikácia má všetky funkcie klientskeho programu pre Google Disk i uploadera pre Google Fotky, no je tu aj jedna dôležitá nová možnosť: budete môcť poslať do cloudu obsah ľubovoľnej zložky, nielen jednej vopred nastavenej, ako to bolo v prípade Disku.

Po nainštalovaní sa prihlásite k účtu Google a v dialógovom okne vyberiete zložky, ktoré sa budú zálohovať. Pri fotkách a videách môžete využiť neobmedzenú kapacitu Disku Google, ale súbory budú komprimované. V nastaveniach si však môžete vybrať aj zálohovanie v pôvodnej kvalite. Okrem toho si môžete zvoliť aj maximálnu rýchlosť sťahovania a nahrávania, aby synchronizácia nebrzdila iné dátové prenosy.

Aplikácia Backup and Sync je k dispozícii pre PC a Mac a môžete si ju stiahnuť na tejto adrese.

Zdroj: Blog.googleArstechnica

 

Redakcia

Všetky autorove články
Google Cloud Google Photos Syncing

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať