Nová aktualizácia prináša pre Edge vyšší výkon a kompatibilitu s HTML5

0

Hoci nový prehliadač Edge funkciami ešte zaostáva za svojimi konkurentmi od Googlu či Mozilly, Microsoft to chce častými aktualizáciami čo najskôr napraviť. V prvej aktualizácii platformy prináša nový renderovací engine s názvom EdgeHTML 13. Jedno z najväčších zdokonalení je lepšia podpora pre štandardy.

Oproti situácii, keď bol vydaný Windows 10, sa Microsoftu podaril impozantný nárast skóre v HTML5 teste, a to o 56 bodov. Aktuálne skóre 458 síce radí Edge za Chrome 44, Operu 31 aj Firefox 42, ale už predstihuje Internet Explorer 11 (336 bodov) aj deviatu verziu Safari.

Spolu s nárastom výkonu prináša update aj zlepšenia javascriptového enginu Chakra, ktorý dostal nové funkcie, ako je podpora pre predvolené asm.js, asynchrónne funkcie a pod. V súčasnosti podporuje viac technológií ako konkurencia.

Okrem zlepšení zameraných na vývojárov sú tu aj novinky orientované na spotrebiteľov, napr. funkcia Tab Previews či zlepšené používateľské rozhranie. Zatiaľ však stále chýba možnosť inštalácie doplnkov i plnohodnotná synchronizácia.

Zdroj: neowin.net

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať