ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Nová aktualizácia firmvéru zvyšujúceho výkonnosť fotoaparátu Nikon D5

0

Nikon uviedol nový firmvér C verzie 1.10, ktorý rozširuje funkčnosť vlajkovej lode digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon formátu FX – fotoaparátu D5. Tento firmvér ponúka prostredníctvom štyroch kľúčových zlepšení výrazné posilnenie funkčných možností fotoaparátu. Firmvér predlžuje maximálnu dobu záznamu videosekvencií (vrátane formátu 4K UHD) a pridáva tri praktické funkcie, medzi ktoré patrí redukcia blikania obrazu na statické snímky. Okrem týchto štyroch hlavných zmien boli v novom firmvéri aplikované ešte niektoré ďalšie aktualizácie.

Záznam videosekvencií

Pri nahrávaní videosekvencií fotoaparátom D5 teraz možno pokračovať vo filmovaní po dobu až 29 minút 59 sekúnd, a to bez ohľadu na nastavenie veľkosti obrazu/snímacej frekvencie a kvality videa – vrátane formátu 4K UHD (3840 × 2160), pri ktorom bola maximálna doba záznamu predtým limitovaná na 3 minúty. Videosekvencie sú zaznamenávané v rámci až 8 súborov, z ktorých každý má veľkosť až 4 GB.

Fotoaparát D5 teraz ponúka aj funkciu elektronickej redukcie vibrácií (VR) na záznam videosekvencií s využitím obrazových polí založených na formátoch FX a DX (záznam HD a full HD videosekvencií). Redukcia vibrácií znižuje účinky chvenia fotoaparátu vo vodorovnom, zvislom a rotačnom smere (okolo optickej osi objektívu) a je praktická pri filmovaní bez podporných prostriedkov, ako je statív, resp. v prípadoch, keď časové alebo priestorové obmedzenie neumožňuje použitie statívu. Pri použití v kombinácii s optickou technológiou redukcie vibrácií objektívov NIKKOR sú výhody ešte výraznejšie.

Statické snímky

Na minimalizáciu rozdielov v expozícii je fotoaparát D5 teraz vybavený funkciou redukcie blikania obrazu na statické snímky. Pri aktívnej funkcii redukcie blikania obrazu deteguje fotoaparát špičkovú úroveň jasu a automaticky ľahko upravuje načasovanie spustenia uzávierky tak, aby pomohol dosahovať stabilnú expozíciu a reprodukciu farieb.

Dynamická voľba zaostrovacích polí umožňuje zaostriť na objekt aj v prípade, že krátkodobo opustí zónu vybraného primárneho zaostrovacieho poľa, pričom využíva informácie z okolitých zaostrovacích polí. Okrem doterajších voliteľných možností zahrnujúcich použitie 25, 72 a 153 zaostrovacích polí ponúka fotoaparát D5 teraz aj dynamickú voľbu zaostrovacích polí s využitím 9 polí, ktorá je efektívna v prípadoch, keď chcete zaostriť na ešte menšie oblasti pohybujúcich sa objektov.

Nová aktualizácia firmvéru je k dispozícii na stiahnutie od 23. júna 2016. Možno ju stiahnuť zadarmo z nasledujúcej adresy URL:

Nikon 4K UHD fotoaparat

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať