Image
11.11.2019 0 Comments

Nová 3D tlačiareň vyrába súčiastky pevnejšie ako oceľ a ľahšie ako hliník

3D tlač sa ukázala ako veľmi užitočná, znamená prínos najmä pre lekársky, automobilový a elektronický priemysel. A teraz sa vďaka novej stolovej tlačiarni stala ešte dostupnejšou.

Model Fiber LT od spoločnosti Desktop Metal je prvá stolová 3D tlačiareň na svete, ktorá je schopná vyrábať súčasti s vysokým rozlíšením z kompozitov AFP s kontinuálnym vláknom s vysokou pevnosťou. Zariadenie je omnoho menšie a lacnejšie ako priemyselné 3D tlačiarne, ktoré sa zvyčajne vyžadujú pre tento druh práce.

Hoci stolové 3D tlačiarne boli k dispozícii už skôr, boli určené pre hobby sféru a vysoké školy. V tomto prípade je však použité vlákno na úplne inej úrovni a umožňuje vytvárať skutočne silné a pevné súčasti, ako sú držiaky, skrutky, ozubené kolesá a dýzy. Kým predošlé tlačiarne sa dali použiť na výrobu modelov a prototypov, Fiber dokáže vyrobiť skutočné produkty.

Tlačiareň je vybavená dvoma tlačovými hlavami. Prvá je určená na výrobu pása kontinuálneho vlákna, ktoré sa aplikuje na časti vystavené najväčšej záťaži a opotrebeniu. Druhá produkuje filament zosilnený nasekaným vláknom, z ktorého sa uskutočňuje zvyšok tlače. Vyrobené diely sú pevnejšie ako oceľ, ľahšie ako hliník a dokážu zvládnuť aj tie najnáročnejšie prostredia.

No najpôsobivejšia vec na tlačiarni Fiber je jej cena. Systém schopný vyrábať diely s odolnosťou na priemyselnej úrovni zvyčajne stojí milióny dolárov, ale tlačiareň spoločnosti Desktop Metal bude k dispozícii iba za 3495 dolárov ročne. Za verziu Fiber HT s viacerými funkciami bude treba zaplatiť 5495 dolárov ročne. Oba varianty by mali byť dostupné na jar budúceho roka.

Zdroj: robbreport.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Technológie

Sprievodca výberom grafickej karty GeForce na hranie

13.12.2019 06:45

Špeciálny projekt Grafické karty testujeme so železnou pravidelnosťou. Ani tento rok nám žiadna neunikla. Čiastkové testy jednotlivých modelov sú však jedna vec a ucelený prehľad druhá vec. Obzvlášť ...

Technológie

V pretekoch dronov bojovali proti sebe programátori a piloti

12.12.2019 00:10

Nedávno sa v starej tlačiarni novín v Austine uskutočnila nezvyčajná súťaž dronov. Gabriel Kocher, známy z profesionálnej ligy Drone Racing League, sedel za sieťou, na očiach mal videookuliare a riadi ...

Technológie 1

Virtuálna a rozšírená realita zásadne zmenia spôsob, akým pracujeme. Pripravte sa na to

09.12.2019 00:15

Podľa nedávneho výskumu spoločnosti PwC širšie zavádzanie technológií rozšírenej reality (augmented reality – AR) a virtuálnej reality (VR) prinesie do roku 2030 svetovej ekonomike 1,5 bilióna libier. ...

Žiadne komentáre

ACER_122019

Videá