Image
27.11.2017 0 Comments

Nositeľné zariadenie Tap môže vaše prsty premeniť na bluetoothovú klávesnicu

Predstavte si, že si prstami jemne poklepkávate hoci po hlave a na vašom iPade sa objavujú písmená A, E, I, O, U. Nie, nejde o psychický problém, túto možnosť ponúka nositeľná elektronika s názvom Tap. Je to popruh na prsty, ktorý umožňuje písať na ľubovoľnom povrchu pomocou rúk.

Tap predstavuje nezvyčajnú alternatívu k malej virtuálnej klávesnici na iPhone alebo smartfóne s Androidom. No má v sebe potenciál stať sa spôsobom na navigovanie pri vašej ceste po virtuálnej realite, ktorá vyžaduje mať na sebe headset blokujúci vaše videnie.

Stačí umiestniť prsty do slučiek spojených krátkymi nylonovými popruhmi. Väčšia slučka na palec obsahuje haptický motor a senzor, ktorý zmení tento prst na myš.

Písanie spočiatku nie je jednoduché. Každý prst predstavuje jednu z piatich samohlások a klepaním rôznou kombináciou prstov dostávate rôzne písmená. Na začiatku bude teda náročné zvoliť správne gesto pre ostatné písmená okrem A, E, I, O, U. Funguje to lepšie, ak klepete na tvrdý a plochý povrch, napríklad na stôl.

Generálny riaditeľ Ran Poliakine vidí možnosť využitia zariadenia Tap v hrách, najmä v plošinovkách. Preto sa Tap dodáva s niekoľkými hrami, ktoré slúžia ako zábavný návod na používanie tohto nositeľného zariadenia. Poliakine hovorí, že jeho šesťročný syn používa Tap na hranie Minecraftu. Napriek tomu  si vyžaduje čas, kým sa to naučíte, ak ste zvyknutí používať tradičnú klávesnicu – či už fyzickú, alebo na displeji telefónu.

Zatiaľ sa Tap  bude používať hlavne s telefónmi a náhlavným súpravami na VR, funguje však s čímkoľvek, čo má bluetooth, teda aj s Windows PC a veľkými tabletmi. Dodáva sa s nabíjacím puzdrom, ktoré mu poskytne energiu na osem dní aktívneho používania (zhruba šesť hodín).

Tap stojí 130 dolárov, v súčasnosti si ho možno predobjednať, prvé produkty sa začnú zasielať v decembri.

Zdroj: Cnet

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia
Tap

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový Honor 10 je na našom trhu

15.05.2018 16:03

Značka smartfónov Honor uviedla na náš trh svoju novú vlajkovú loď Honor 10. Dizajnový telefón bol uvedený 15. mája v Londýne. Honor 10 s 5,84" bezrámčekovým displejom má duálny fotoaparát, ktorý pri ...

Produkty

Aplikácia Tatrabanky vás už spozná podľa tváre

14.05.2018 23:57

Tatra banka ako prvá banka na Slovensku predstavila funkciu Tvárová biometriaTB, vďaka ktorej je možné vytvoriť si nový bankový účet priamo z mobilnej aplikácie, bez potreby návštevy pobočky. Na ten s ...

Produkty

HP : Nové notebooky a pracovné stanice aj najmenšia laserová tlačiareň

22.04.2018 22:01

Spoločnosť HP predstavila nové zariadenia HP LaserJet Pro M15 a M28, najmenšie laserové tlačiarne vo svojej triede na svete. Tlačiarne sú o 30% menšie ako predchádzajúce generácie. Aj napriek ich mini ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2018

Najnovšie videá

ATOS_05_262
SWAN_05


PC forum button