Image
27.11.2017 0 Comments

Nositeľné zariadenie Tap môže vaše prsty premeniť na bluetoothovú klávesnicu

Predstavte si, že si prstami jemne poklepkávate hoci po hlave a na vašom iPade sa objavujú písmená A, E, I, O, U. Nie, nejde o psychický problém, túto možnosť ponúka nositeľná elektronika s názvom Tap. Je to popruh na prsty, ktorý umožňuje písať na ľubovoľnom povrchu pomocou rúk.

Tap predstavuje nezvyčajnú alternatívu k malej virtuálnej klávesnici na iPhone alebo smartfóne s Androidom. No má v sebe potenciál stať sa spôsobom na navigovanie pri vašej ceste po virtuálnej realite, ktorá vyžaduje mať na sebe headset blokujúci vaše videnie.

Stačí umiestniť prsty do slučiek spojených krátkymi nylonovými popruhmi. Väčšia slučka na palec obsahuje haptický motor a senzor, ktorý zmení tento prst na myš.

Písanie spočiatku nie je jednoduché. Každý prst predstavuje jednu z piatich samohlások a klepaním rôznou kombináciou prstov dostávate rôzne písmená. Na začiatku bude teda náročné zvoliť správne gesto pre ostatné písmená okrem A, E, I, O, U. Funguje to lepšie, ak klepete na tvrdý a plochý povrch, napríklad na stôl.

Generálny riaditeľ Ran Poliakine vidí možnosť využitia zariadenia Tap v hrách, najmä v plošinovkách. Preto sa Tap dodáva s niekoľkými hrami, ktoré slúžia ako zábavný návod na používanie tohto nositeľného zariadenia. Poliakine hovorí, že jeho šesťročný syn používa Tap na hranie Minecraftu. Napriek tomu  si vyžaduje čas, kým sa to naučíte, ak ste zvyknutí používať tradičnú klávesnicu – či už fyzickú, alebo na displeji telefónu.

Zatiaľ sa Tap  bude používať hlavne s telefónmi a náhlavným súpravami na VR, funguje však s čímkoľvek, čo má bluetooth, teda aj s Windows PC a veľkými tabletmi. Dodáva sa s nabíjacím puzdrom, ktoré mu poskytne energiu na osem dní aktívneho používania (zhruba šesť hodín).

Tap stojí 130 dolárov, v súčasnosti si ho možno predobjednať, prvé produkty sa začnú zasielať v decembri.

Zdroj: Cnet

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia
Tap

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Spoločnosť HP predstavila letné novinky

11.07.2018 15:10

Spoločnosť HP predstavila celý rad nových notebookov a monitorov. <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RVyQMlh8O18?ecver=1" frameborder="0" allow="autoplay; enc ...

Produkty 2

S operátorom 4ka si užijete nekonečné dáta počas celých prázdnin

05.07.2018 19:41

Náš najmladší operátor 4ka pripravil pre všetkých nových aj existujúcich zákazníkov niekoľko prázdninových darčekov. Tým hlavným sú nekonečné dáta pre všetkých zákazníkov ktorý si v termíne od 2.7. do ...

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button