Image
27.11.2017 0 Comments

Nositeľné zariadenie Tap môže vaše prsty premeniť na bluetoothovú klávesnicu

Predstavte si, že si prstami jemne poklepkávate hoci po hlave a na vašom iPade sa objavujú písmená A, E, I, O, U. Nie, nejde o psychický problém, túto možnosť ponúka nositeľná elektronika s názvom Tap. Je to popruh na prsty, ktorý umožňuje písať na ľubovoľnom povrchu pomocou rúk.

Tap predstavuje nezvyčajnú alternatívu k malej virtuálnej klávesnici na iPhone alebo smartfóne s Androidom. No má v sebe potenciál stať sa spôsobom na navigovanie pri vašej ceste po virtuálnej realite, ktorá vyžaduje mať na sebe headset blokujúci vaše videnie.

Stačí umiestniť prsty do slučiek spojených krátkymi nylonovými popruhmi. Väčšia slučka na palec obsahuje haptický motor a senzor, ktorý zmení tento prst na myš.

Písanie spočiatku nie je jednoduché. Každý prst predstavuje jednu z piatich samohlások a klepaním rôznou kombináciou prstov dostávate rôzne písmená. Na začiatku bude teda náročné zvoliť správne gesto pre ostatné písmená okrem A, E, I, O, U. Funguje to lepšie, ak klepete na tvrdý a plochý povrch, napríklad na stôl.

Generálny riaditeľ Ran Poliakine vidí možnosť využitia zariadenia Tap v hrách, najmä v plošinovkách. Preto sa Tap dodáva s niekoľkými hrami, ktoré slúžia ako zábavný návod na používanie tohto nositeľného zariadenia. Poliakine hovorí, že jeho šesťročný syn používa Tap na hranie Minecraftu. Napriek tomu  si vyžaduje čas, kým sa to naučíte, ak ste zvyknutí používať tradičnú klávesnicu – či už fyzickú, alebo na displeji telefónu.

Zatiaľ sa Tap  bude používať hlavne s telefónmi a náhlavným súpravami na VR, funguje však s čímkoľvek, čo má bluetooth, teda aj s Windows PC a veľkými tabletmi. Dodáva sa s nabíjacím puzdrom, ktoré mu poskytne energiu na osem dní aktívneho používania (zhruba šesť hodín).

Tap stojí 130 dolárov, v súčasnosti si ho možno predobjednať, prvé produkty sa začnú zasielať v decembri.

Zdroj: Cnet

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia
Tap

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

ISE 2018 : Epson

17.02.2018 21:06

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov. V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením ...

Produkty

Sherlock oslavuje 30 rokov

16.02.2018 18:38

Bezpečnostné dvere Sherlock oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Boli sme pozvaní priamo do priestorov spoločnosti a nazreli sme do tajomstiev ich výroby. Bezpečnostné dvere Sherlock sú prvé protipožia ...

Produkty

ISE 2018: Optoma

15.02.2018 23:17

Spoločnosť Optoma je známa predovšetkým ako výrobca kvalitných projektorov. Tentoraz však predstavovala novú LED stenu, zostavenú z LED panelov s pomerom strán 16:9, s rozstupom 2,6 mm a celkovou hrúb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá