Image
19.12.2017 0 Comments

Nommi – mobilný 4G hotspot s neobmedzeným prípojením na Wi-Fi kdekoľvek vo svete

Tím vývojárov zo spoločnosti Nommi so sídlom v Los Angeles vytvoril mobilný router, o ktorom hovorí, že je prvý, ktorý možno použiť doma aj mimo domu. Router Nommi využíva kombináciu hotspotu LTE, technológie virtuálnej SIM karty, dvojpásmového Wi-Fi a hardvéru na bezdrôtové nabíjanie.

Riešenie virtuálnej SIM karty odstraňuje potrebu zakúpenia lokálnej SIM karty v každej krajine, ktorú navštívite, alebo použitia dátového roamingu. Online môžete byť v 100 krajinách a využiť 500 MB rýchlych dát cez LTE za menej ako 4 doláre na deň. Ešte výhodnejší je globálny dátový plán za 35 USD, kde máte k dispozícii 5 GB dát vo viac ako 100 krajinách, pričom úspora je až 70 % v porovnaní s priemerným dátovým plánom.

Obidve možnosti zahŕňajú neobmedzené pripojenie k miliónom sietí Wi-Fi na celom svete.

Nommi disponuje aj funkciou optimalizácie Wi-Fi, ktorá šetrí vaše mobilné dáta bezproblémovým pripojením zariadenia k verejným sieťam Wi-Fi. Router poskytuje aj samostatnú hosťovskú sieť Wi-Fi, o ktorú sa môžete podeliť s rodinou a priateľmi. Takisto poslúži na rozšírenie dosahu signálu Wi-Fi, takže toto pripojenie môžete využiť aj v odľahlejších častiach domu.

Dostupná je aj verzia Nommi Power s inteligentným nabíjaním, ktorá umožňuje nabíjať telefón pomocou bezdrôtovej nabíjačky Qi jednoduchým umiestnením zariadenia priamo na nabíjaciu podložku. Je kompatibilná so všetkými zariadeniami s certifikáciou Qi.

Na portáli Indiegogo prebieha kampaň na financovanie výroby zariadenia, prispievatelia ho môžu získať už za 60 dolárov, čo znamená úsporu 50 % z odporúčanej maloobchodnej ceny. Ak bude kampaň úspešná (a všetko svedčí o tom, že bude – namiesto plánovaných 25 000 USD je na konte už viac ako 47 500 USD), Nommi sa začne dodávať v priebehu júna 2018.

Zdroj: geeky-gadgets.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Vedci z MIT vyvinuli neurónový čip, ktorý by mohol znížiť energetickú spotrebu zariadení využívajúcich UI až o 95 %

20.02.2018 00:30

Podľa ich vyjadrenia by zariadenia napájané batériami mohli využívať komplexnejšie systémy neurónových sietí, čip by dokonca umožnil prevádzkovať neurónovú sieť na smartfónoch či domácich spotrebičoch ...

Technológie

Polariton - nová forma „molekulárneho“ svetla s 3 fotónmi nájde využitie v kvantovej kryptografii

21.02.2018 00:25

Pred piatimi rokmi fyzici z Harvardu a MIT udivili svet najprv tým, že donútili dvojicu fotónov, aby navzájom spolupracovali spôsobom, ktorý sa dovtedy zdal nemožný. Teraz sa pokúsili pridať tretí fot ...

Technológie

Kam sa hrabú američania. Ruské autonómne vozidlo zvládne sneh aj mráz

21.02.2018 00:20

Ruský vyhľadávací portál Yandex nedávno zverejnil video zachytávajúce jeho robotické auto jazdiace po zasnežených moskovských uliciach. Yandex.Taxi je autonómna Toyota Prius, ktorá sa podľa blogu spol ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá