Image
19.12.2017 0 Comments

Nommi – mobilný 4G hotspot s neobmedzeným prípojením na Wi-Fi kdekoľvek vo svete

Tím vývojárov zo spoločnosti Nommi so sídlom v Los Angeles vytvoril mobilný router, o ktorom hovorí, že je prvý, ktorý možno použiť doma aj mimo domu. Router Nommi využíva kombináciu hotspotu LTE, technológie virtuálnej SIM karty, dvojpásmového Wi-Fi a hardvéru na bezdrôtové nabíjanie.

Riešenie virtuálnej SIM karty odstraňuje potrebu zakúpenia lokálnej SIM karty v každej krajine, ktorú navštívite, alebo použitia dátového roamingu. Online môžete byť v 100 krajinách a využiť 500 MB rýchlych dát cez LTE za menej ako 4 doláre na deň. Ešte výhodnejší je globálny dátový plán za 35 USD, kde máte k dispozícii 5 GB dát vo viac ako 100 krajinách, pričom úspora je až 70 % v porovnaní s priemerným dátovým plánom.

Obidve možnosti zahŕňajú neobmedzené pripojenie k miliónom sietí Wi-Fi na celom svete.

Nommi disponuje aj funkciou optimalizácie Wi-Fi, ktorá šetrí vaše mobilné dáta bezproblémovým pripojením zariadenia k verejným sieťam Wi-Fi. Router poskytuje aj samostatnú hosťovskú sieť Wi-Fi, o ktorú sa môžete podeliť s rodinou a priateľmi. Takisto poslúži na rozšírenie dosahu signálu Wi-Fi, takže toto pripojenie môžete využiť aj v odľahlejších častiach domu.

Dostupná je aj verzia Nommi Power s inteligentným nabíjaním, ktorá umožňuje nabíjať telefón pomocou bezdrôtovej nabíjačky Qi jednoduchým umiestnením zariadenia priamo na nabíjaciu podložku. Je kompatibilná so všetkými zariadeniami s certifikáciou Qi.

Na portáli Indiegogo prebieha kampaň na financovanie výroby zariadenia, prispievatelia ho môžu získať už za 60 dolárov, čo znamená úsporu 50 % z odporúčanej maloobchodnej ceny. Ak bude kampaň úspešná (a všetko svedčí o tom, že bude – namiesto plánovaných 25 000 USD je na konte už viac ako 47 500 USD), Nommi sa začne dodávať v priebehu júna 2018.

Zdroj: geeky-gadgets.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Smarthome: Vyskúšali sme Inteligentné osvetlenie z IKEA

20.08.2018 00:00

Téme osvetlenia inteligentnej domácnosti sa venujeme vo voľnej sérii článkov a videí.  Inteligentné osvetlenie je predovšetkým o komforte a úsporách energie a týka sa každého z nás. Niekto je do komfo ...

Technológie

10 rokov iPhone na Slovensku: Ako sa u nás Apple etabloval s hi-end modelmi do TOP5 výrobcov smartfónov

19.08.2018 00:10

Nasledujúcu stredu, 22. augusta 2018, uplynie 10 rokov od štartu predaja iPhone na Slovensku. Ako prvý prišiel na Slovensko model iPhone 3G – a jeho štart prebiehal symbolicky na polnočnom predaji na ...

Technológie

„Magické“ AR okuliare Magic Leap One sú tu. Takto zneli prvé reakcie recenzentov

17.08.2018 00:20

Ako sme vás informovali pred niekoľkými dňami, spoločnosť Magic Leap vydala svoj dlho očakávaný produkt – náhlavnú súpravu s rozšírenou realitou Magic Leap One Creator Edition. Pracovala na ňom 6 roko ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button