Image
19.1.2018 2 Comments

Nintendo Labo premení po domácky vyrobené kartónové modely na interaktívnych robotov

Nintendo ponúka novú formu interaktívnej zábavy v podobe kartónových modelov, ktoré si používatelia môžu sami vyrobiť a ovládať ich pomocou hernej konzoly Switch.

Nintendo Labo je akési papierové Lego, ktoré využíva rozšírenú realitu a umožní zhotoviť napríklad funkčné piano, ktoré priamo spolupracuje s konzolou Switch, a dokonca aj vyrobiť si vlastné roboty. Vo videu Nintendo ukazuje interaktívneho robota, ktorého môžete diaľkovo ovládať cez konzolu Switch. Používatelia si tak môžu osvojiť princípy programovania prostredníctvom hry.

Súprava obsahuje 25 hárkov hrubého hnedého značkového kartónu. Za pomoci návodu podobného, ako sa prikladá k stavebnici Lego, možno zhotoviť výtvory rôzneho stupňa zložitosti. Prvý projekt trvá asi 15 minút a výsledkom je jednoduché diaľkovo ovládané autíčko, ktoré sa po rovnom povrchu pohybuje prekvapivou rýchlosťou.

Komplexnejšia konštrukcia je teleskopický rybársky prút s funkčným navijakom, ktorý sa dá použiť v spomínanej rybárskej hre. A najzložitejšia konštrukcia, ktorá sa bude predávať aj samostatne, je kartónový robotický oblek, ktorý premení používateľa na robota v štýle Transformers a umožní mu virtuálny boj pomocou úderov a kopania.

Súprava Nintendo Labo sa má objaviť v predaji 20. apríla 2018 (v Európe 27. apríla) s cenou začínajúcou sa od 69,99 USD. Nintendo ponúkne za 10 dolárov aj súpravu pomôcok a náhradných súčiastok, ako sú rôzne šablóny, samolepky a pásky, ktoré vám umožnia prispôsobiť svoje výtvory.

Zdroj: techcrunch.comtheguardian.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

IT GALA 2019: Odovzdávanie technologických „Oskarov“ už čoskoro

13.09.2019 14:42

Bratislava, pondelok 16. septembra 2019 – Tradícia udeľovania prestížnych cien IT firma roka, IT osobnosť, IT produkt a IT projekt roka pokračuje už devätnásty rok. Tento rok bude po prvýkrát vyhlásen ...

Technológie

Armádna technológia ATLAS je ďalším krokom k autonómnym zbraniam ala Terminator

13.09.2019 00:10

Na autonómnu technológiu vo vojenskom priemysle existujú dva rôzne názory. Jedna skupina hovorí, že pokusy o vytvorenie „virtuálneho člena posádky“, ktorý by nahradil ľudí v tankoch a pozemných vozidl ...

Technológie

Závažné rozhodnutia AI by mali byť preverované. Buducnosť patrí auditovateľnej AI

13.09.2019 00:05

Systémy s umelou inteligenciou dnes rozhodujú o pôžičkách, lekárskych diagnózach či prepustení na kauciu. No sú to nepriehľadné systémy, navyše náchylné na zaujatosť. Z technických aj obchodných dôvod ...

q

2 Comments

 1. Genialne reakcia na: Nintendo Labo premení po domácky vyrobené kartónové modely na interaktívnych robotov
  23.1.2018 16:01
  Nintendo dokaze vzdy vymysliet nico zaujimave.
  Reagovať
 2. este treba Switch reakcia na: Nintendo Labo premení po domácky vyrobené kartónové modely na interaktívnych robotov
  19.1.2018 12:01
  Konzola Switch ma doporucenu cenu €329.99
  Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019

IT GALA stvorec 2019