Image
19.1.2018 2 Comments

Nintendo Labo premení po domácky vyrobené kartónové modely na interaktívnych robotov

Nintendo ponúka novú formu interaktívnej zábavy v podobe kartónových modelov, ktoré si používatelia môžu sami vyrobiť a ovládať ich pomocou hernej konzoly Switch.

Nintendo Labo je akési papierové Lego, ktoré využíva rozšírenú realitu a umožní zhotoviť napríklad funkčné piano, ktoré priamo spolupracuje s konzolou Switch, a dokonca aj vyrobiť si vlastné roboty. Vo videu Nintendo ukazuje interaktívneho robota, ktorého môžete diaľkovo ovládať cez konzolu Switch. Používatelia si tak môžu osvojiť princípy programovania prostredníctvom hry.

Súprava obsahuje 25 hárkov hrubého hnedého značkového kartónu. Za pomoci návodu podobného, ako sa prikladá k stavebnici Lego, možno zhotoviť výtvory rôzneho stupňa zložitosti. Prvý projekt trvá asi 15 minút a výsledkom je jednoduché diaľkovo ovládané autíčko, ktoré sa po rovnom povrchu pohybuje prekvapivou rýchlosťou.

Komplexnejšia konštrukcia je teleskopický rybársky prút s funkčným navijakom, ktorý sa dá použiť v spomínanej rybárskej hre. A najzložitejšia konštrukcia, ktorá sa bude predávať aj samostatne, je kartónový robotický oblek, ktorý premení používateľa na robota v štýle Transformers a umožní mu virtuálny boj pomocou úderov a kopania.

Súprava Nintendo Labo sa má objaviť v predaji 20. apríla 2018 (v Európe 27. apríla) s cenou začínajúcou sa od 69,99 USD. Nintendo ponúkne za 10 dolárov aj súpravu pomôcok a náhradných súčiastok, ako sú rôzne šablóny, samolepky a pásky, ktoré vám umožnia prispôsobiť svoje výtvory.

Zdroj: techcrunch.comtheguardian.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Pozvánka na veľtrh Hannover Messe 2020

20.02.2020 00:05

Na medzinárodnom veľtrhu Hannover Messe, ktorý sa bude konať v termíne 20 – 24 apríl bude nosnou témou priemyselná transformácia. Očakáva sa účasť 5 500 vystavovateľov zo 70 krajín. Tento rok je partn ...

Technológie

Prvý akrobatický dron predviedol extrémne letecké manévre

19.02.2020 00:15

Video nakrútené v Chorvátsku ukazuje 12-rotorovú koaxiálnu multikoptéru zostrojenú spoločnosťou Drone Champions AG s cieľom propagovať jej videohru Drone Champions League (DCL). Zo šasi z uhlíkových v ...

Technológie

Autonómne roboty pomáhajú šľachtiteľom vytvárať plodiny budúcnosti

17.02.2020 00:10

Vedci z Illinoiskej univerzity v Urbana-Champaign testujú na pokusnom poli robot TerraSentia, pripomínajúci odolnejšiu verziu kosačky na trávu. Robot je vybavený terénnymi kolesami a kamerou s vysokým ...

2 Comments

 1. Genialne reakcia na: Nintendo Labo premení po domácky vyrobené kartónové modely na interaktívnych robotov
  23.1.2018 16:01
  Nintendo dokaze vzdy vymysliet nico zaujimave.
  Reagovať
 2. este treba Switch reakcia na: Nintendo Labo premení po domácky vyrobené kartónové modely na interaktívnych robotov
  19.1.2018 12:01
  Konzola Switch ma doporucenu cenu €329.99
  Reagovať

Vyhľadávanie

Gopas .Net DevDays 2020 - 24.4.2020

Najnovšie videá